O życiu

O życiu

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 265
Rozmiar 5,4 MB
Data premiery: 2018-08-23
Tytuł: O życiu
Autor: Messner Reinhold
Tłumacz: Katarzyna Schmidt
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 265
Data premiery: 2018-08-23
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26864389

Każdy człowiek związany z górami powinien ją przeczytać. . Inni zarzucają mu komercjalizację górskiej tematyki. Książka pisana ciężko mało wciągająca niestety rozczarowałem się.. To dobra okazja do podsumowania życia, co też uczynił, przygotowując opowieść "o życiu". Zawarty w niej ładunek uniwersalny spowoduje, że sięgną po nią również ludzie niemający nic wspólnego z górami." janusz majer, alpinista, himalaista, założyciel i były szef programu polskie himalaje "»o życiu« reinholda messnera to ciąg pytań egzystencjalnych wkomponowanych w historię jego górskich doświadczeń. Symbolicznych 70 O życiu Pobierz rozdziałów osobistej historii, w której autor staje twarzą w twarz z własną przeszłością, konfrontując siebie i czytelnika z największymi wyzwaniami, jakie przynosi życie.

Wyznaczył sobie zadanie opisania O życiu Pobierz swojego życia i tego, co jest dla niego ważne. Messner podsumowuje swoje dokonania na wszystkich polach, nie unika przy tym trudnych tematów, w tym ciągnącego się latami konfliktu z dav (deutscher alpenverein; niemiecki związek alpejski). jako pierwszy człowiek zdobył koronę himalajów i karakorum – wszystkie czternaście ośmiotysięczników świata. To lektura nie tylko dla alpinistów, to książka dla każdego, nie wyłączając rodziców, którzy nieustająco stają przed wychowawczymi wyzwaniami. Dokonał tego w 1986 roku, a zdobycie kompletu szczytów zajęło mu łącznie 16 lat. "książka ważna. W 2014 roku messner skończył 70 lat.

Choć prawda zwykle leży pośrodku, w tej książce messner jest trochę jak jogin, którego sam spotkał niegdyś w drodze do źródła gangesu. Messner pisze z wyczuwalnym dystansem, mówi ciszej, łagodniej – nie kończy życia, kariery, nie odrzuca zainteresowań, po prostu podsumowuje swoje 70 lat. To całe życie." krzysztof baranowski, sportowa książka roku . Autor pięknie definiuje pojęcie ojczyzny, zmusza czytelnika do zastanowienia się nad własnym życiem, wyborami i stosunkiem do innych ludzi." krzysztof wielicki, alpinista i himalaista, kierownik polskich wypraw zimowych na k2 "przez wielu reinhold messner uważany jest za najwybitniejszego wciąż żyjącego wspinacza.. Trzymasz w rękach osobistą opowieść wybitnego człowieka, dla którego góry to coś więcej niż tylko natura.

Komentarze

Robert Ostałowski

Robert Ostałowski

Książka pisana ciężko mało wciągająca niestety rozczarowałem się.. .

Zostaw komentarz