O życiu

O życiu

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 265
Rozmiar 5,4 MB
Data premiery: 2018-08-23
Tytuł: O życiu
Autor: Messner Reinhold
Tłumacz: Katarzyna Schmidt
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 265
Data premiery: 2018-08-23
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26864389

W 2014 roku messner skończył O życiu Pobierz 70 lat. Książka pisana ciężko mało wciągająca niestety rozczarowałem się.. Choć prawda zwykle leży pośrodku, w tej książce messner jest trochę jak jogin, którego sam spotkał niegdyś w drodze do źródła gangesu. . "książka ważna. jako pierwszy człowiek zdobył koronę himalajów i karakorum – wszystkie czternaście ośmiotysięczników świata. Messner pisze z wyczuwalnym dystansem, mówi ciszej, łagodniej – nie kończy życia, kariery, nie odrzuca zainteresowań, po prostu podsumowuje swoje 70 lat.

Messner podsumowuje swoje dokonania na wszystkich polach, nie unika przy tym trudnych tematów, w tym ciągnącego się latami konfliktu z dav (deutscher alpenverein; niemiecki związek alpejski). Dokonał tego w 1986 roku, a zdobycie kompletu szczytów zajęło mu łącznie 16 lat. Trzymasz w rękach osobistą opowieść wybitnego człowieka, dla którego góry to coś więcej niż tylko natura.. Symbolicznych 70 rozdziałów osobistej historii, O życiu Pobierz w której autor staje twarzą w twarz z własną przeszłością, konfrontując siebie i czytelnika z największymi wyzwaniami, jakie przynosi życie. Autor pięknie definiuje pojęcie ojczyzny, zmusza czytelnika do zastanowienia się nad własnym życiem, wyborami i stosunkiem do innych ludzi." krzysztof wielicki, alpinista i himalaista, kierownik polskich wypraw zimowych na k2 "przez wielu reinhold messner uważany jest za najwybitniejszego wciąż żyjącego wspinacza. Zawarty w niej ładunek uniwersalny spowoduje, że sięgną po nią również ludzie niemający nic wspólnego z górami." janusz majer, alpinista, himalaista, założyciel i były szef programu polskie himalaje "»o życiu« reinholda messnera to ciąg pytań egzystencjalnych wkomponowanych w historię jego górskich doświadczeń. To lektura nie tylko dla alpinistów, to książka dla każdego, nie wyłączając rodziców, którzy nieustająco stają przed wychowawczymi wyzwaniami.

To całe życie." krzysztof baranowski, sportowa książka roku . Wyznaczył sobie zadanie opisania swojego życia i tego, co jest dla niego ważne. Inni zarzucają mu komercjalizację górskiej tematyki. To dobra okazja do podsumowania życia, co też uczynił, przygotowując opowieść "o życiu". Każdy człowiek związany z górami powinien ją przeczytać.

Komentarze

Robert Ostałowski

Robert Ostałowski

Książka pisana ciężko mało wciągająca niestety rozczarowałem się.. .

Zostaw komentarz