O życiu

O życiu

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 265
Rozmiar 5,4 MB
Data premiery: 2018-08-23
Tytuł: O życiu
Autor: Messner Reinhold
Tłumacz: Katarzyna Schmidt
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 265
Data premiery: 2018-08-23
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26864389

To lektura nie tylko dla alpinistów, to książka dla każdego, nie wyłączając rodziców, którzy nieustająco stają przed wychowawczymi wyzwaniami. . Autor pięknie definiuje pojęcie ojczyzny, zmusza czytelnika do zastanowienia się nad własnym życiem, wyborami i stosunkiem do innych ludzi." krzysztof wielicki, alpinista i himalaista, kierownik polskich wypraw zimowych na k2 "przez wielu reinhold messner uważany jest za najwybitniejszego wciąż żyjącego wspinacza. Książka pisana ciężko mało wciągająca niestety rozczarowałem się.. Trzymasz w rękach osobistą opowieść wybitnego człowieka, dla którego góry to coś więcej niż tylko natura. Dokonał tego w 1986 roku, a zdobycie kompletu szczytów zajęło mu łącznie 16 lat.. Zawarty w niej ładunek uniwersalny spowoduje, że sięgną po nią również ludzie niemający nic wspólnego z górami." janusz majer, alpinista, himalaista, założyciel i O życiu Pobierz były szef programu polskie himalaje "»o życiu« reinholda messnera to ciąg pytań egzystencjalnych wkomponowanych w historię jego górskich doświadczeń.

Messner podsumowuje swoje dokonania na wszystkich polach, nie unika przy tym trudnych tematów, w tym ciągnącego się latami konfliktu z dav (deutscher alpenverein; niemiecki związek alpejski). jako pierwszy człowiek zdobył koronę himalajów i karakorum – wszystkie czternaście ośmiotysięczników świata. Messner O życiu Pobierz pisze z wyczuwalnym dystansem, mówi ciszej, łagodniej – nie kończy życia, kariery, nie odrzuca zainteresowań, po prostu podsumowuje swoje 70 lat. Wyznaczył sobie zadanie opisania swojego życia i tego, co jest dla niego ważne. W 2014 roku messner skończył 70 lat. Każdy człowiek związany z górami powinien ją przeczytać. Symbolicznych 70 rozdziałów osobistej historii, w której autor staje twarzą w twarz z własną przeszłością, konfrontując siebie i czytelnika z największymi wyzwaniami, jakie przynosi życie.

To całe życie." krzysztof baranowski, sportowa książka roku . Inni zarzucają mu komercjalizację górskiej tematyki. Choć prawda zwykle leży pośrodku, w tej książce messner jest trochę jak jogin, którego sam spotkał niegdyś w drodze do źródła gangesu. To dobra okazja do podsumowania życia, co też uczynił, przygotowując opowieść "o życiu". "książka ważna.

Komentarze

Robert Ostałowski

Robert Ostałowski

Książka pisana ciężko mało wciągająca niestety rozczarowałem się.. .

Zostaw komentarz