Rozstanie

Rozstanie

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 288
Rozmiar 3,3 MB
Data premiery: 2018-08-22
Tytuł: Rozstanie
Autor: Kitamura Katie
Tłumacz: Świerkocki Maciej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 288
Data premiery: 2018-08-22
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26868578

Ona była atrakcyjna, choć z „innego świata”. „rozstanie” to oszczędna w formie, ale niezwykle wyrazista i emocjonalna proza, po lekturze której trudno dojść do siebie. Trzyma w napięciu jak zaginiona dziewczyna gillian flynn." themillions.com "są tu wszystkie tematy, które uwielbiam: miłość, strata, podróż.. Przyznam, że śledząc perypetie bohaterów wciąż czułam się spięta i towarzyszył mi niepokój, więc na pewno nie polecam tej książki do poduszki. Przejmująca, przyjęta z rzadko spotykanym aplauzem ze strony krytyków literackich oraz czytelników, opowieść o rozpadzie związku dwojga ludzi, której finał w zaskakujący sposób przybiera formę thrillera. Zaniepokojona matka mężczyzny obarcza obowiązkiem wyjaśnienia sprawy swoją synową. Mur między nimi rósł każdego dnia, aż w końcu zdecydowali się na separację. Warto jednak się z nią zmierzyć, bo Rozstanie Pobierz to literatura z górnej półki, pozostawiająca niezapomniane wrażenia i dająca wiele do myślenia.

Zaczęło się od drobnych różnic, rozwiewających się z wolna złudzeń, coraz częstszych kłamstw, wielkiego rozczarowania, nieubłaganie narastającej wzajemnej obcości. Uderza w czułe struny i robi to w profesjonalny, ale i wyważony sposób, z prawdziwą klasą, na którą stać nielicznych pisarzy. Na razie nie powiedzieli o tym nikomu. Z różnych Rozstanie Pobierz elementów, sugestii, luźnych myśli, dygresji i wspomnień głównej bohaterki czytelnik musi sam zbudować całą historię, i tę bieżącą, i dotyczącą skomplikowanej przeszłości postaci. Wspaniała." karl ove knausgard "elektryzująca." "the new york magazine" "łączy zawiłości stylu książek eleny ferrante z napięciem spotykanym w najlepszej klasie dreszczowców." "elle" "tajemnica i kunszt literacki. Co jednak się z nim stało? czy zbierając materiały do książki, po prostu gdzieś wyjechał, czy stało mu się coś złego? gdy prawda wychodzi na jaw, zdruzgotani są nie tylko bohaterowie, ale i czytelnicy, gdyż katie kitamura nie patyczkuje się z nimi. Kiedy więc teściowa zadzwoniła do niej – nigdy się nie lubiły, mało powiedziane – bez wahania zgodziła się pojechać do grecji. „rozstanie” to napisana w oszczędny sposób proza z górnej półki.

Tam w rybackiej wiosce gerolimenas christopher zbierał materiały do książki Rozstanie Pobierz o żałobie. Udaje się z londynu do małego greckiego miasteczka, w którym właśnie kończy się turystyczny sezon. Olśniewająco napisana." martha stewart . Beata igielska. Od jakiegoś czasu nie dawał znaku życia i nie można było się z nim skontaktować. Na pewno nie sposób przejść obok niej obojętnie. Christopher był przystojny, pochodził z bogatej rodziny, robił karierę jako pisarz. .

Ekscytująca, przykuwająca, straszna. Ekonomia słowa i stopniowe budowanie napięcia są na pewno największymi zaletami powieści. "ta powieść toczy się tak płynnie, podąża swoją drogą z taką konsekwencją, że nawet niewielkie dygresje zdają się naładowane Rozstanie Pobierz znaczeniami. Główna bohaterka i narratorka to dojrzała kobieta, która niedawno rozstała się z mężem. To musiało dojrzeć. Wszystko pewnie byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że christopher udał się do grecji, a potem słuch o nim zaginął. Nie mogła tego przewidzieć. Nie chce jednak przyznać się do rozstania i podejmuje rękawicę.

Poczekać. Rozstanie Pobierz A nasza bohaterka wcale nie jest na to gotowa. Jak to się dzieje, że miłość wygasa w nas tak cicho z dnia na dzień? wcale nie zaczęło się od zdrady. Problem w tym, że uczynili z tego tajemnicę, więc o ich decyzji właściwie nikt nie wie. jeden z najpiękniejszych opisów rozstania w literaturze. Ale polecam ją z czystym sumieniem jako lekturę do przemyślenia, przeżycia i przetrawienia. Nie była przygotowana na to, co tam zobaczy. Uczucia się wypaliły, więc oboje postanowili zrobić sobie przerwę, odpocząć od siebie, zacząć nowe życie bez jakichkolwiek zobowiązań.

O christopherze wiedzą co nieco pracownicy hotelu, zwłaszcza pewna urodziwa i młoda pracownica.

Komentarze

Beata Igielska

Beata Igielska

Ale polecam ją z czystym sumieniem jako lekturę do przemyślenia, przeżycia i przetrawienia. „rozstanie” to oszczędna w formie, ale niezwykle wyrazista i emocjonalna proza, po lekturze której trudno dojść do siebie. O christopherze wiedzą co nieco pracownicy hotelu, zwłaszcza pewna urodziwa i młoda pracownica. Zaniepokojona matka mężczyzny obarcza obowiązkiem wyjaśnienia sprawy swoją synową. Uczucia się wypaliły, więc oboje postanowili zrobić sobie przerwę, odpocząć od siebie, zacząć nowe życie bez jakichkolwiek zobowiązań. Beata igielska. „rozstanie” to napisana w oszczędny sposób proza z górnej półki. Problem w tym, że uczynili z tego tajemnicę, więc o ich decyzji właściwie nikt nie wie. Z różnych elementów, sugestii, luźnych myśli, dygresji i wspomnień głównej bohaterki czytelnik musi sam zbudować całą historię, i tę bieżącą, i dotyczącą skomplikowanej przeszłości postaci. Uderza w czułe struny i robi to w profesjonalny, ale i wyważony sposób, z prawdziwą klasą, na którą stać nielicznych pisarzy. Główna bohaterka i narratorka to dojrzała kobieta, która niedawno rozstała się z mężem. Na pewno nie sposób przejść obok niej obojętnie. Przyznam, że śledząc perypetie bohaterów wciąż czułam się spięta i towarzyszył mi niepokój, więc na pewno nie polecam tej książki do poduszki. Ekonomia słowa i stopniowe budowanie napięcia są na pewno największymi zaletami powieści. Co jednak się z nim stało? czy zbierając materiały do książki, po prostu gdzieś wyjechał, czy stało mu się coś złego? gdy prawda wychodzi na jaw, zdruzgotani są nie tylko bohaterowie, ale i czytelnicy, gdyż katie kitamura nie patyczkuje się z nimi. A nasza bohaterka wcale nie jest na to gotowa. Warto jednak się z nią zmierzyć, bo to literatura z górnej półki, pozostawiająca niezapomniane wrażenia i dająca wiele do myślenia. Udaje się z londynu do małego greckiego miasteczka, w którym właśnie kończy się turystyczny sezon. Wszystko pewnie byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że christopher udał się do grecji, a potem słuch o nim zaginął. Nie chce jednak przyznać się do rozstania i podejmuje rękawicę. .

Zostaw komentarz