Siostra Perły. Siedem sióstr

Siostra Perły. Siedem sióstr

Literatura obyczajowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Liczba stron: 509
Rozmiar 1 MB
Data premiery: 2018-08-01
Tytuł: Siostra Perły. Siedem sióstr
Autor: Riley Lucinda
Tłumacz: Rączkowska Marzenna, Pstrągowska Maria
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 509
Data premiery: 2018-08-01
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26690674

Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. . Cece d’aplièse nigdy nigdzie nie pasowała… po śmierci ojca Siostra Perły. Siedem sióstr Pobierz znalazła się na życiowym zakręcie. Postanawia wrócić do miejsca, w którym czuła się szczęśliwa, czyli na wspomnianą wyżej railay beach, a następnie udać się do broome w australii, dokąd prowadziły ją wskazówki zawarte w liście od pa salta. sześć sióstr. Jeśli śledzicie regularnie naszego bloga wiecie, już że siedem sióstr mocno przypadło mi do gustu i z wielkim napięciem czekam na każdą kolejną opowieść z tej serii. Postanawia opuścić anglię, by podążyć za wskazówkami pozostawionymi jej przez pa salta i znaleźć swoje korzenie. Tym razem lucinda riley wysyła nas bardzo daleko, bo aż do australii, ale nim tam dotrzemy zatrzymamy się na jednej z piękniejszych plaży tajlandii.

Jedyne, co ma, to czarno-białe zdjęcie i nazwisko pionierki, która ponad sto lat wcześniej walczyła o przetrwanie w niegościnnej australii. Muszę się przyznać, że autorka kupiła mnie tym od pierwszej strony, bo sama miałam przyjemność opalać się na tej plaży i jest dokładnie taka jak ją nam pani riley przedstawia. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Ale do rzeczy. "przepiękna, nastrojowa i pełna magii powieść, która uwodzi czytelnika od pierwszej strony, nie pozwalając mu odetchnąć nawet na chwilę." anna stasiuk, dlalejdis.pl "lucinda riley czaruje słowami, dzięki czemu obezwładnia czytelnika." ellie moore, thieving books . Dziś z wielką przyjemnością mogę wam przedstawić czwartą już część tej bajkowej sagi pt.: siostra perły. Rok 1906. Czy to właśnie po nim celaeno odziedziczyła swój talent? jaki związek może mieć rdzenny mieszkaniec australii, który w tamtych czasach jako jedyny ze Siostra Perły. Siedem sióstr Pobierz swojego ludu miał prawo głosować, z bogatą właścicielką firmy zajmującej się połowem pereł? tego dowiecie się czytając „siostrę perły”.

Na nowym kontynencie poznaje braci bliźniaków  – porywczego drummonda i ambitnego andrew – spadkobierców fortuny, której ich rodzina dorobiła się na poławianiu i handlu Siostra Perły. Siedem sióstr Pobierz perłami.. To akurat nie jest skomplikowane, kitty bowiem zostawiła po sobie biografię, w której opisuje swoją drogę z edynburga, gdzie urodziła się jako córka pastora, aż do momentu kiedy trafia do australii i poznała rodzinę mercetrów, w skład, której wchodziło dwóch bliźniaków andrew i drummond. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie jeziora genewskiego. Kitty staje przed trudnym wyborem, niestety nie jedynym w swoim życiu. Kitty mcbride, córka duchownego z edynburga, otrzymała szansę podróży do australii jako towarzyszka zamożnej pani mccrombie. Pierwszy raz natomiast historia przodków jest aż tak dramatyczna i obfitująca w nagłe zwroty akcji. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. .

Kiedy cece dociera do australii, zaczyna wierzyć, że ten dziki kontynent może zaoferować jej coś, o czym nigdy nie śmiała marzyć: poczucie przynależności i prawdziwy dom. Jak zwykle autorka przemyciła w swojej książce wiele autentycznych wydarzeń z historii australii jak również informacji o kulturze i sztuce aborygenów. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie pa saltem, nadał im imiona mitycznych plejad. Cece zgłębia tajemnice rodziny mercerów, ale nadal nie tłumaczy to jej egzotycznej urody, ani nie ma żadnego powiązania z tajemniczym zdjęciem, które również otrzymała, a na którym, jak się okazuje, znajduje się albert namatjir najsłynniejszy aborygeński artysta. I musi wybierać między głosem serca i rozsądkiem. Mężczyźni, choć wyglądają identycznie to różnią się niczym ogień i woda, obaj jednak walczą o względy Siostra Perły. Siedem sióstr Pobierz dziewczyny. Celaeno, bo to ona właśnie jest bohaterką tej części, czuje się bardzo osamotniona i zraniona po tym jak jej siostra star, z którą były nierozłączne od dzieciństwa, znajduje swoją rodzinę i zaczyna żyć własnym życiem.

Cece musi odnaleźć informacje o kitty mercer pionierce połowu pereł. Do tej pory wszystkie wzmianki o cece składały się w obraz niezbyt sympatycznej dziewczyny, ale każda historia nabiera innych barw, w zależności od tego kto ją opowiada, pozwólcie zatem przemówić samej zainteresowanie i dajcie się zabrać w fascynującą podróż do krainy nigdy nigdy.. Polecam.

Komentarze

Balbina Tracz

Balbina Tracz

Polecam. .

Księgozbór

Księgozbór

Czy to właśnie po nim celaeno odziedziczyła swój talent? jaki związek może mieć rdzenny mieszkaniec australii, który w tamtych czasach jako jedyny ze swojego ludu miał prawo głosować, z bogatą właścicielką firmy zajmującej się połowem pereł? tego dowiecie się czytając „siostrę perły”. Mężczyźni, choć wyglądają identycznie to różnią się niczym ogień i woda, obaj jednak walczą o względy dziewczyny. Do tej pory wszystkie wzmianki o cece składały się w obraz niezbyt sympatycznej dziewczyny, ale każda historia nabiera innych barw, w zależności od tego kto ją opowiada, pozwólcie zatem przemówić samej zainteresowanie i dajcie się zabrać w fascynującą podróż do krainy nigdy nigdy.. Tym razem lucinda riley wysyła nas bardzo daleko, bo aż do australii, ale nim tam dotrzemy zatrzymamy się na jednej z piękniejszych plaży tajlandii. Ale do rzeczy. Celaeno, bo to ona właśnie jest bohaterką tej części, czuje się bardzo osamotniona i zraniona po tym jak jej siostra star, z którą były nierozłączne od dzieciństwa, znajduje swoją rodzinę i zaczyna żyć własnym życiem. Cece musi odnaleźć informacje o kitty mercer pionierce połowu pereł. To akurat nie jest skomplikowane, kitty bowiem zostawiła po sobie biografię, w której opisuje swoją drogę z edynburga, gdzie urodziła się jako córka pastora, aż do momentu kiedy trafia do australii i poznała rodzinę mercetrów, w skład, której wchodziło dwóch bliźniaków andrew i drummond. Pierwszy raz natomiast historia przodków jest aż tak dramatyczna i obfitująca w nagłe zwroty akcji. Kitty staje przed trudnym wyborem, niestety nie jedynym w swoim życiu. Muszę się przyznać, że autorka kupiła mnie tym od pierwszej strony, bo sama miałam przyjemność opalać się na tej plaży i jest dokładnie taka jak ją nam pani riley przedstawia. Postanawia wrócić do miejsca, w którym czuła się szczęśliwa, czyli na wspomnianą wyżej railay beach, a następnie udać się do broome w australii, dokąd prowadziły ją wskazówki zawarte w liście od pa salta. Cece zgłębia tajemnice rodziny mercerów, ale nadal nie tłumaczy to jej egzotycznej urody, ani nie ma żadnego powiązania z tajemniczym zdjęciem, które również otrzymała, a na którym, jak się okazuje, znajduje się albert namatjir najsłynniejszy aborygeński artysta. Jeśli śledzicie regularnie naszego bloga wiecie, już że siedem sióstr mocno przypadło mi do gustu i z wielkim napięciem czekam na każdą kolejną opowieść z tej serii. Jak zwykle autorka przemyciła w swojej książce wiele autentycznych wydarzeń z historii australii jak również informacji o kulturze i sztuce aborygenów. Dziś z wielką przyjemnością mogę wam przedstawić czwartą już część tej bajkowej sagi pt.: siostra perły. .

Zostaw komentarz