Słynne ucieczki Polaków

Słynne ucieczki Polaków

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 307
Rozmiar 4,7 MB
Data premiery: 2018-07-24
Tytuł: Słynne ucieczki Polaków
Autor: Fedorowicz Andrzej
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 307
Data premiery: 2018-07-24
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26636955

Czy to wiek osiemnasty czy dwudziesty, dalekie ostępy syberii, twierdza donżon, Słynne ucieczki Polaków Pobierz czy kl auschwitz - bohaterów łączy polski gen wolności. Pełna ciekawostek i nieznanych szerzej faktów książka. maurycy beniowski - skradzionym okrętem z tajnymi aktami z kamczatki do europy. Nie ma takich więzień, z których polacy nie potrafiliby uciec. Więźniowie przebrani w mundury ss wymykają się z auschwitz – przy okazji wywożąc na zewnątrz słynny raport pileckiego. Czy to wiek osiemnasty czy dwudziesty, dalekie ostępy syberii, twierdza donżon, czy kl auschwitz - bohaterów łączy polski gen wolności. Nie ma takich więzień, z których polacy nie potrafiliby uciec. Polecam..

Książkową relację z wyprawy komuniści wyszukiwali w bibliotekach i palili na stosach. . Dodatkowo: ucieczka złotego konwoju, epicka opowieść o ewakuacji polskich zapasów Słynne ucieczki Polaków Pobierz złota we wrześniu 1939 r. Gotowy scenariusz hollywoodzkiego filmu. Fałszywe komando uciekające z obozu zagłady. .. Wielka ucieczka z sobiboru – największa ucieczka z obozu śmierci w czasie ii wojny światowej.

Bronisław szeremeta – z sowieckiego łagru przez dziką tajgę do polskiej konspiracji we lwowie. Kazimierz piechowski, gienek bendera, józef lempart i stanisław jaster. Jędrzej giertych – brawurowa ucieczka jeńca ze ściśle strzeżonej twierdzy w srebrnej górze. Ferdynand ossendowski - z bolszewickiego piekła przez mongolię i chiny do polski. Wanda pawłowska – miłość matki pokonała sowiecką bezpiekę .

Komentarze

Anonim

Anonim

Czy to wiek osiemnasty czy dwudziesty, dalekie ostępy syberii, twierdza donżon, czy kl auschwitz - bohaterów łączy polski gen wolności. Nie ma takich więzień, z których polacy nie potrafiliby uciec. Pełna ciekawostek i nieznanych szerzej faktów książka. Polecam.. .

Zostaw komentarz