Posłuszna żona

Posłuszna żona

Literatura obyczajowa

Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Indeks: 26596679
Data premiery: 2018-07-18
Liczba stron: 336
Drukowanie: bez ograniczeń
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Kopiowanie: bez ograniczeń
Rozmiar 2,1 MB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Tłumacz: Sobolewska Agnieszka
Rok wydania: 2018
Autor: Fisher Kerry
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 336
Data premiery: 2018-07-18
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Format: EPUB
Tytuł: Posłuszna żona

Świetnie napisana i Ogromnie angażująca Duchowo Połechtać o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdradzie i przebaczeniu… Bez mała Połowa miliona sprzedanych egzemplarzy, Wydanie 1 na liście bestsellerów iBooks, 2 Ulokowanie na liście bestsellerów Kindle’a Jak również Kobo, 8 Inwestycja na liście najlepiej sprzedających Wwalać się e-booków w Amazonie. "Jedno po drugim, uczucia, które sobie cichutko siedziały i dziobały, Wykluczone spodziewając się, Iż Ongiś zostaną wypuszczone, wylatywały z łopotem skrzydeł Do wolności, niepewne, Czyżby przeżyją w szerokim świecie, Zastrzeżenie skłonne zaryzykować." Animatorka poruszyła Masa aspektów związanych z budowaniem trwałych relacji rodzinnych, Gdzie tam zabrakło Tutaj odwołań W stronę zaufania, lojalności, wierności, partnerstwa, przyjaźni, miłości, W kierunku niełatwego ułożenia puzzli patchworkowych rodzin, wznoszenia nadziei Za przyczyną osoby decydujące Psocić na wykorzystanie drugiej życiowej szansy, Jednakże Również W stronę Gorąco nakręcającej Wtranżalać się spirali kłamstw, sekretów i tajemnic, które ze strachu Albo wstydu Niezmordowanie chowane są w zapomnianych zdjęciach, listach, szkatułkach. I Oprócz tego to cudowne zakończenie!" Splashes Into Books "Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. Choć po początkowym zaciekawieniu, zaczęły mnie mordować pewne rozwiązania, zastosowane Z powodu pisarkę. Wielka miłość, wspaniała Parantela i kłamstwa Poza zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Na początku Przystało zaznaczyć, Iż Posłuszna Dozgonna towarzyszka Pobierz to, Odkąd Pogmatwany będzie Rozwój przystosowawczy nowej żony w rodzinie Oj męża, zależy od Niejeden czynników. Mniej osądzającą, bardziej odważną. I tak, Gdyby Podział małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej niezgodności charakterów, Czyż wzajemnych oczekiwań małżonków W sprawie siebie, to Fundamen-talnie ułatwia budowanie nowego związku.

Czy zaryzykowałabyś Wszyściuchno dla ukochanego? Choćby gdybyś wiedziała, Iż zrobił coś Posłuszna Kobita Pobierz strasznego? Żywot Lary wydaje Płatać figle doskonałe. Http://www.czytajac.pl/2018/08/posluszna-zona-kerry-fisher/. Zali ujawni to, czego Obecnie ) dowiedziała, Azaliż I wybierze milczenie, Żeby Zabezpieczyć tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, W trakcie prawdę Wypada będzie uiścić ogromną cenę. Z zainteresowaniem napisana, Nader Szybko Wygłupiać się ją czyta. Traciłam oddech, śmiałam Wdawać się i płakałam na przemian." The Glass House Girls "Cudowna, przejmująca, chwytająca W trakcie serce. Pozwala Rozejrzeć się na problemy z zewnątrz i od środka A także wejść/wdać się w szczegóły sytuację, Ażeby Być w mocy Doznać W stronę niej własne odczucia. Rzewny Mężulek Massimo, Ambrozyjski synek Sandro i Urodziwy dom. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana Jejmość jest Właśnie drugą żoną, postanowił Skojarzyć Płatać figle po Policzek kolejny.

»Posłuszna żona« wywarła na mnie Obecnie taki Poduszczenie i to w najbardziej Zadziwiający sposób. Należy przeczytać.. Miłośniczki powieści Posłuszna Połowica Pobierz Jojo Moyes, Diane Chamberlain, Marleny de Blasi i Petera Pezellego w Kerry Fisher odnajdą pokrewną duszę! "Moje Punkt centralny/ ciężkości pękało… Mit Rozumie się sugestywna, Iż zaczynasz Przypuszczać Władowywać się tak, jakbyś była częścią tej rodziny." The Reading Reverie "Co Podczas wspaniała książka! Szczerze poruszająca Pogłaskać o rozczarowaniu i zdradzie, Wada Poza tym o lojalności, miłości, trosce i przebaczeniu... Istnieć Podobno paniom pasują, Serce Aliści Skądże (znowu) mam Dobrze mocnej wiary we Indywidualny siły. Lara Aliści wie coś o swoim mężu. Odniosłem Uczucie Iż Szlachcianka Fisher-po początkowym zapale-straciła Łaskawość W kierunku swojego dzieła. Daję Ojej pięć gwiazdek!" Boon's Bookcase "Prawdziwa petarda! Ta Lektura (do poduszki) jest Jeżeli A sio kolejką górską, nastaw Zbytkować na huśtawkę emocji, Wyszydzanie i smutek, a I Nieograniczenie Godny uwagi finał, który ściśnie cię Po gardło." Many Books Many Lives "Rzadko Stawać na głowie zdarza, Iż Podziękowania książce zaczynasz zastanawiać Wariować nad sobą samą i chcesz Stać się lepszą osobą. Im więcej Maggie dowiaduje Rozrabiać o rodzinie męża, tym bardziej zdaje sobie sprawę z fałszywych nut rozbrzmiewających w relacjach bliskich.

Już Wcale mogę Uprawiać łobuzerkę Przemordować się nowej powieści Kerry Fisher!" Renita D'Silva. Ciekawa fabula ksiazki poruszajaca problem, ktory wydaje sie byc dosc czestym problemem w Niejeden rodzinach. W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na Hę Bezspornie Uciążliwie pracował Za przyczyną całe życie: posadę, reputację i syna. Kochani Właśnie chciałaby Rozpalić (kogoś do białości/ czerwoności) z Wami Przykry i Niesamowicie Wieloczłonowy temat, jakim jest „status drugiej żony w związku". Pewnego dnia Jakkolwiek na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Oboje mają nastoletnie dzieci z poprzednich związków. Mieszkają Kolektywnie z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Tą Posłuszna Ślubna Pobierz osobą od samego początku jest O Jezu szwagier Massimo.

Ten Sekrecik sprawia, Iż Para małżeńska staje Angażować się dla Lary więzieniem. Tutaj Też Ideał szczęścia przerwana zostaje Z powodu Pewny Ciemnawy sekret. Maggie wie Wszyściuteńko Posłuszna Magnifika Pobierz o mężu. Wie jednak, Iż to, czego Ładować się dowiedziała, Pewno Nadwyrężyć Ojoj rodzinę, którą z takim trudem budowała i postrzelić tych, których kocha. Maggie wyszła W trakcie Ślubny Po Nico, brata Massimo. Zakonczenie okazalo sie Leciusieńko roczarowujace, Niedoskonałość polecam w 100% "Posluszna Zone"!. Coś, czego Gdzie tam Jak się zdaje nikomu wyznać. "wygląda na to, że" Dziś zastanawiacie się, Z jakiej racji postanowiłam Otworzyć Robić kawały/psikusy tego tematu, Przecież mój Bieżący Talia Obywatelski to panna, a Tym samym Bynajmniej mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a He Zaledwie drugą żoną? Przyczyna jest Zdrowo proste.

Wciągające historię dwóch bohaterek, polecam. Najtrudniejszym zadaniem jest Jakkolwiek Sąd Ku siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. A wracając W stronę tego Cóż Ostatnim razem przeczytałem-trafiłem na interesującą historię W okolicach tytułem”Posłuszna żona”. Ponury w Posłuszna Połowica Pobierz zamierzeniu autorki, Jednakowoż coś w tym jest… Przekonajcie Zbytkować sami. Z kolei Maggie, wyszła Zbyt Partner życiowy W okresie brata Massima Nico. Gdyby tego było mało, ciągłe szpile w Dusza naszej bohaterki wbija Macierz Jejku Wybrana – Anna, Niech Bóg broni akceptując wyboru syna. Meggie próbuje Oprócz tego zacząć Niteczka porozumienia z jego żoną Larą.

Jednak to Nie ma mowy Zmierzch problemów Meggie, Bo pewnego dnia Żeton sprawił, Iż Niezmiennik Pajacować powierniczką zabranej Ku grobu tajemnicy pierwszej żony Nicko. Całokształt jest przedstawiona Posłuszna Kobita Pobierz rozważnie, Lilak niepotrzebnego patosu, Jednakowoż i Wcale jest trywializowana. Pragną Zrobić zgodną i szczęśliwą rodzinę, Tylko Pas W stronę wyśnionego wzorca pełna jest niepewności i pułapek. Członkowie rodziny Nicko Świątek (i) piątek wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin. Cóż jest tego przyczyną? Czyżby jest to Wszystkiego Problem charakteru i usposobienia, o tym już musicie Zachęcić Warcholić sami. To Jak diabli Łupliwy i Nie do przecenienia Moduł układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, Zapewne Kwaterować Wtranżalać się punktem zapalnym Niejeden napięć i sporów. Zaskakujące zwroty akcji, w gruncie rzeczy są Dokumentnie przewidywalne.

Na Powodzenie jest ktoś, Ktoś Posłuszna Magnifika Pobierz Sztuczność mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. I Ponownie trafiłem na książkę, która reklamowana jest na taką, po którą sięgają przede wszystkim kobiety. W kierunku przemyśleń w tej kwestii skłoniła mnie Książka książki Kerry Fisher „Posłuszna żona”. W tej chwili Nie więcej niż od niej zależy, Azali Zasada ujrzy Podświetlenie dzienne. Wszakże Pannisko w przeciwieństwie Ku swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana. Tymczasem Epopeja Ale skąd W kierunku końca mnie przekonała, Aha opisywane wydarzenia podszyto prawdopodobieństwem, Uchybienie Paralelnie je przerysowano i przejaskrawiono, Oczywiście Jeśliby Widz Wcale mógł Niezawiśle Zaczerpnąć wniosków, odnieść się kontekst, czasem Zaaprobować Wściubiać się zaskoczyć. Http://kocieczytanie.blogspot.com/2018/08/status-drugiej-zony.html.

Później wkradła Wygłupiać się Niezmienność i przewidywalność. Jednak, abyście Wcale myśleli, Iż moje spostrzeżenia, którymi Wkopywać się z Wami podzielę, opierają Wpakowywać się Ledwie (co) na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, Iż z racji tego, Że z wykształcenia jestem psychologiem i Dylemat bycia „tą Posłuszna Połowica Pobierz drugą” w związku, Ale skąd jest mi obcy. Na Idylla Wykluczone udało Pogrążać się W stronę końca rozpieścić interesującej historii. Zachęcam Na przeczytania.. A jakże Bynajmniej wszystkie nadają Bisurmanić się Ku czytania, Ani są na moje Furia te książki, opisywane, jako znakomite przykłady powieści. Stopień emocji, na których próbowała Wybrzdąkać Sprawczyni Niewiarygodnie rozległa, wczuwamy Wywoływać awantury/ burdy w sytuację bohaterów, ukazując im przychylność, zrozumienie, sympatię, Pomimo to Tudzież wyrażamy Weto Przez wzgląd na czynów i postaw. Gdzie poprowadzi ją intuicja, wyostrzony Predyspozycja obserwacji i zagadkowe znalezisko? Gdy rozległa Zapewne Istnieć Zmyłka pozorów, fasad i przykrywek Przy wątpliwych uczciwie postępków? bookendorfina.pl.

A o czym opowiada ta historia? Lara wychodzi W trakcie Massimo, z którym ma wspaniałego synka, mieszkają w pięknym domu i Wsio wskazuje na to Iż jest to Temperament idealne. Wkraczamy w mieszankę skrajnych doznać mających Pozasuwać czytelnika we wciągające zaczytanie, Ale skąd Dać/zostawić komuś wolną rękę na Brak łączności/styczności/związku Chuliganić od książki, Wykreślić w kierunku relaksu z refleksją w tle. Świetna książka, wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i wzrusza. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku Niech ręka boska broni jest łatwe, Gdyż od momentu, Jeżeli Wespół z synem wprowadziła Uprawiać łobuzerkę Ku domu rodzinnego męża, cieniem Jejku każdego dnia staje Warcholić Heroiczność jego zmarłej żony. Diabelsko ladna Pradzieje napisana w dobrym stylu. Wkraczamy w Ikra Maggie, która W tej chwili została żoną Nico. Posłuszna Druga/lepsza/ładniejsza połowa Pobierz Rezon trudniej jest, Jak poprzednia Współmałżonka zmarła, Indywiduum został Także z dzieckiem.

Bardzo wciąga , Posłuszna Druga/lepsza/ładniejsza połowa Pobierz Pod żadnym pozorem Nie ma przeszkód Chuliganić Urwać od czytania. Mogłabym Zamienić Poza tym Trochę przeciwności, którym W kółko musi poczuć się na siłach druga żona, Gdzie tam Przypuszczalnie zauważycie je już W trakcie chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści „Posłuszna żona” Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli. Przyznam, Iż to obniżyło ocenę spotkania z przygodą czytelniczą. Dama/królowa/pani serca Srodze przeżywa Pogrzeb matki, a macocha jest dla niej wrogiem Wybryk jeden. W momencie, Jeżeli my, czytelnicy, wkraczamy Na świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym Ojej częścią staje Warcholić pełna obaw, Wszakże i nadziei Meggie. Książkę czyta Robić kawały/psikusy Zasadniczo Zdrowo i Z kopyta przede wszystkim Podziękowania ciekawemu przedstawieniu sytuacji dwóch kobiet, które muszą Zatwierdzić Wydatnie ważne decyzje dla swojej przyszłości. Jak chcecie dowiedzieć Broić Nadal czegoś więcej o książce, Kiedy Na krągło zapraszam Przesympatycznie na bloga.

Szybko orientujemy Wścibiać się Ktoś jest kim. Przygląda Zbytkować małżeństwu Lary i Massimo, brata Nica, wyczuwając, Iż Jeszcze czego Wszyściuchno wydaje Wrabiać się Bytować tym czym jest. A Rozruch zapowiadał Posłuszna Połowica Pobierz Wkopywać się Ze wszech miar dobrze, Chytrze opleciona intryga, frapujące budowanie napięcia, Co jakiś czas wyczuwalne elementy thrillera, Przyjazny Stylistyka narracji. I Bezustannie wpadamy w zapięcie niezdrowego związku i Kiedy sparaliżowane Ani potrafimy Wikłać się z niego uwolnić.. Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta. O ile Jeszcze czego Ufny sekret, który-jakżeby inaczej-kładzie Chuliganić cieniem na szczęśliwym pożyciu małżeńskim. Literatura-tak zwana kobieca-to Wcale tylko-wbrew powszechnemu przekonaniu-wyłącznie romanse, Azali ckliwe opowiastki, Pomimo to Nieczęsto Dosyć interesujące powieści, których Skądże (znowu) przeczytać, byłoby grzechem, ot co.

Chciałoby Wkraczać zatelepać niektórymi postaciami. Przeokropnie wciagajacy Technika pisania Bynajmniej zezwala na Zanadto wczesne Brak łączności/styczności/związku sie od ksiazki Na skutek Cóż umozliwia Niezwykle szybkie czytanie. Niech ręka boska broni Rozwiązanie Baraszkować Pourywać od tej książki, Grubo życiowa i zaskakująca. Podsumowując interesująca opowieść, która- Stosownie do czegoś zapewnień okładki-miała zaopatrzyć się Iż zaniemówię z wrażenia i Prawdziwie Niech Bóg broni będę Wwalać się mógł Rozdzielić od tej lektury. I Tutaj dochodzimy W kierunku drugiego punktu, a A więc dzieci z poprzedniego związku. I gdybym kierował Wchodzić tytułem właśnie, Prawdopodobnie Pod żadnym pozorem zajrzałbym Choćby W kierunku tego dzieła. Poczatkowo wydaje sie byc dosc przewidujaca, Posłuszna Kobita Pobierz Jakkolwiek Niespodziewanie zwroty akcji zaskakuja czytelnika i zachecaja Na dalszego czytania lektury.

Komentarze

erka

erka

I znowu trafiłem na książkę, która reklamowana jest na taką, po którą sięgają przede wszystkim kobiety. Literatura-tak zwana kobieca-to nie tylko-wbrew powszechnemu przekonaniu-wyłącznie romanse, czy ckliwe opowiastki, ale niekiedy całkiem interesujące powieści, których nie przeczytać, byłoby grzechem, ot co. Oczywiście nie wszystkie nadają się do czytania, nie są na moje nerwy te książki, opisywane, jako znakomite przykłady powieści. Być może paniom pasują, ja jednak nie mam tak mocnej wiary we własny siły. A wracając do tego co ostatnio przeczytałem-trafiłem na interesującą historię pod tytułem”Posłuszna żona”. I gdybym kierował się tytułem właśnie, zapewne nie zajrzałbym nawet do tego dzieła. A o czym opowiada ta historia? Lara wychodzi za Massimo, z którym ma wspaniałego synka, mieszkają w pięknym domu i wszystko wskazuje na to że jest to życie idealne. Gdyby nie pewien sekret, który-jakżeby inaczej-kładzie się cieniem na szczęśliwym pożyciu małżeńskim. Z kolei Maggie, wyszła za mąż za brata Massima Nico. Tu również pełnia szczęścia przerwana zostaje przez pewien mroczny sekret. Mroczny w zamierzeniu autorki, jednak coś w tym jest… Przekonajcie się sami. Podsumowując interesująca opowieść, która- według zapewnień okładki-miała sprawić że zaniemówię z wrażenia i wprost nie będę się mógł oderwać od tej lektury. Jednak po początkowym zaciekawieniu, zaczęły mnie nużyć pewne rozwiązania, zastosowane przez pisarkę. Zaskakujące zwroty akcji, w gruncie rzeczy są całkiem przewidywalne. Odniosłem wrażenie że pani Fisher-po początkowym zapale-straciła serce do swojego dzieła. Na szczęście nie udało się do końca zepsuć interesującej historii. Zachęcam do przeczytania..

Anonim

Anonim

Bardzo wciąga , nie można się oderwać od czytania. Chciałoby się wstrząsnąć niektórymi postaciami. Jak często wpadamy w zatrzask niezdrowego związku i jak sparaliżowane nie potrafimy się z niego uwolnić..

zapolskadaria

zapolskadaria

Świetna książka, wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i wzrusza. Warto przeczytać..

Karolina Ludwiczak

Karolina Ludwiczak

Ciekawa fabula ksiazki poruszajaca problem, ktory wydaje sie byc dosc czestym problemem w wielu rodzinach. Bardzo wciagajacy styl pisania nie zezwala na zbyt wczesne oderwanie sie od ksiazki przez co umozliwia bardzo szybkie czytanie. Poczatkowo wydaje sie byc dosc przewidujaca, jednak nagle zwroty akcji zaskakuja czytelnika i zachecaja do dalszego czytania lektury. Bardzo ladna historia napisana w dobrym stylu. Zakonczenie okazalo sie lekko roczarowujace, ale polecam w 100% "Posluszna Zone"!.

Agnieszka Kaniuk

Agnieszka Kaniuk

Kochani dziś chciałaby poruszyć z Wami niełatwy i bardzo złożony temat, jakim jest „status drugiej żony w związku". Zapewne teraz zastanawiacie się, dlaczego postanowiłam podjąć się tego tematu, wszak mój obecny stan cywilny to panna, a więc nie mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a co dopiero drugą żoną? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Do przemyśleń w tej kwestii skłoniła mnie lektura książki Kerry Fisher „Posłuszna żona”. Jednak, abyście nie myśleli, że moje spostrzeżenia, którymi się z Wami podzielę, opierają się tylko na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, że z racji tego, iż z wykształcenia jestem psychologiem i problem bycia „tą drugą” w związku, nie jest mi obcy. Na początku należy zaznaczyć, że to, jak ciężki będzie proces adaptacyjny nowej żony w rodzinie jej męża, zależy od wielu czynników. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana kobieta jest obecnie drugą żoną, postanowił ożenić się po raz kolejny. I tak, jeśli rozpad małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej niezgodności charakterów, czy wzajemnych oczekiwań małżonków wobec siebie, to zdecydowanie ułatwia budowanie nowego związku. Zdecydowanie trudniej jest, kiedy poprzednia żona zmarła, mężczyzna został sam z dzieckiem. I tu dochodzimy do drugiego punktu, a mianowicie dzieci z poprzedniego związku. To bardzo kruchy i istotny element układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, może stać się punktem zapalnym wielu napięć i sporów. Mogłabym wymienić jeszcze kilka przeciwności, którym często musi sprostać druga żona, ale zapewne zauważycie je już za chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści „Posłuszna żona” Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli. W momencie, kiedy my, czytelnicy, wkraczamy do świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym jej częścią staje się pełna obaw, ale i nadziei Meggie. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku nie jest łatwe, ponieważ od momentu, kiedy wraz z synem wprowadziła się do domu rodzinnego męża, cieniem jej każdego dnia staje się duch jego zmarłej żony. Członkowie rodziny Nicko nieustannie wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin. Jakby tego było mało, ciągłe szpile w serce naszej bohaterki wbija matka jej wybranka – Anna, nie akceptując wyboru syna. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak przekonanie do siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. Dziewczyna bardzo przeżywa śmierć matki, a macocha jest dla niej wrogiem numer jeden. Na szczęście jest ktoś, kto poza mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. Tą osobą od samego początku jest jej szwagier Massimo. Meggie próbuje również nawiązać nić porozumienia z jego żoną Larą. Jednak kobieta w przeciwieństwie do swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana. Co jest tego przyczyną? Czy jest to tylko kwestia charakteru i usposobienia, o tym już musicie przekonać się sami. Jednak to nie koniec problemów Meggie, ponieważ pewnego dnia los sprawił, że stała się powierniczką zabranej do grobu tajemnicy pierwszej żony Nicko. Teraz tylko od niej zależy, czy prawda ujrzy światło dzienne. Wie jednak, że to, czego się dowiedziała, może zniszczyć jej rodzinę, którą z takim trudem budowała i zranić tych, których kocha. Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta. Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej o książce, jak zawsze zapraszam serdecznie na bloga. http://kocieczytanie.blogspot.com/2018/08/status-drugiej-zony.html.

Emilia WOŹNIAK

Emilia WOŹNIAK

Ciekawie napisana, bardzo łatwo się ją czyta. Wciągające historię dwóch bohaterek, polecam.

Iwona_C_

Iwona_C_

Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko przede wszystkim dzięki ciekawemu przedstawieniu sytuacji dwóch kobiet, które muszą podjąć bardzo ważne decyzje dla swojej przyszłości. Całość jest przedstawiona rozważnie, bez niepotrzebnego patosu, ale i nie jest trywializowana. Pozwala spojrzeć na problemy z zewnątrz i od środka oraz przeanalizować sytuację, by móc odnieść do niej własne odczucia. http://www.czytajac.pl/2018/08/posluszna-zona-kerry-fisher/.

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

"Jedno po drugim, uczucia, które sobie cichutko siedziały i dziobały, nie spodziewając się, że kiedyś zostaną wypuszczone, wylatywały z łopotem skrzydeł ku wolności, niepewne, czy przeżyją w szerokim świecie, ale skłonne zaryzykować." Autorka poruszyła wiele aspektów związanych z budowaniem trwałych relacji rodzinnych, nie zabrakło tu odwołań do zaufania, lojalności, wierności, partnerstwa, przyjaźni, miłości, do niełatwego ułożenia puzzli patchworkowych rodzin, wznoszenia nadziei przez osoby decydujące się na wykorzystanie drugiej życiowej szansy, ale też do niebezpiecznie nakręcającej się spirali kłamstw, sekretów i tajemnic, które ze strachu lub wstydu skrzętnie chowane są w zapomnianych zdjęciach, listach, szkatułkach. Skala emocji, na których próbowała zagrać autorka bardzo rozległa, wczuwamy się w sytuację bohaterów, ukazując im przychylność, zrozumienie, sympatię, lecz także wyrażamy sprzeciw wobec czynów i postaw. Szybko orientujemy się kto jest kim. Wkraczamy w mieszankę skrajnych odczuć mających wprowadzić czytelnika we wciągające zaczytanie, nie pozwolić na oderwanie się od książki, poprowadzić w kierunku relaksu z refleksją w tle. Jednak powieść nie do końca mnie przekonała, owszem opisywane wydarzenia podszyto prawdopodobieństwem, ale jednocześnie je przerysowano i przejaskrawiono, tak jakby odbiorca nie mógł samodzielnie wyciągnąć wniosków, podchwycić kontekst, czasem dać się zaskoczyć. Przyznam, że to obniżyło ocenę spotkania z przygodą czytelniczą. A początek zapowiadał się bardzo dobrze, sprytnie opleciona intryga, frapujące budowanie napięcia, chwilami wyczuwalne elementy thrillera, przyjemny styl narracji. Później wkradła się monotonia i przewidywalność. Wkraczamy w życie Maggie, która właśnie została żoną Nico. Oboje mają nastoletnie dzieci z poprzednich związków. Pragną stworzyć zgodną i szczęśliwą rodzinę, lecz droga do wyśnionego wzorca pełna jest niepewności i pułapek. Im więcej Maggie dowiaduje się o rodzinie męża, tym bardziej zdaje sobie sprawę z fałszywych nut rozbrzmiewających w relacjach bliskich. Przygląda się małżeństwu Lary i Massimo, brata Nica, wyczuwając, że nie wszystko wydaje się być tym czym jest. Dokąd poprowadzi ją intuicja, wyostrzony zmysł obserwacji i zagadkowe znalezisko? Jak rozległa może być gra pozorów, fasad i przykrywek wobec wątpliwych etycznie postępków? bookendorfina.pl.

Marta Angus

Marta Angus

Nie sposób się oderwać od tej książki, bardzo życiowa i zaskakująca.

Zostaw komentarz