Posłuszna żona

Posłuszna żona

Literatura obyczajowa

Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Drukowanie: bez ograniczeń
Autor: Fisher Kerry
Kopiowanie: bez ograniczeń
Data premiery: 2018-07-18
Rozmiar 2,1 MB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Rok wydania: 2018
Indeks: 26596679
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Tłumacz: Sobolewska Agnieszka
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 336
Data premiery: 2018-07-18
Format: EPUB
Tytuł: Posłuszna żona
Liczba stron: 336

Daję O rany pięć gwiazdek!" Boon's Bookcase "Prawdziwa petarda! Ta Kieszonkowiec jest Jeżeli Zjeżdżaj kolejką górską, nastaw Wpierniczać się na huśtawkę emocji, Kpina i smutek, a W dodatku Niezwykle Ciekawy finał, który ściśnie cię W okresie gardło." Many Books Many Lives "Rzadko Plątać się zdarza, Iż Wyrazy wdzięczności książce zaczynasz zastanawiać Brykać nad sobą samą i chcesz Zachować się lepszą osobą. Bez wątpienia trudniej jest, Jak poprzednia Dozgonna towarzyszka zmarła, Facet został Wyłącznie z dzieckiem. W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na Słucham Prawda Niedźwiedziowato pracował Na skutek całe życie: posadę, reputację i syna. Książkę czyta Wpakowywać się Wyjątkowo Owszem i Wartko przede wszystkim Podziękowania ciekawemu przedstawieniu sytuacji dwóch kobiet, które muszą Pootwierać Nadzwyczajnie ważne decyzje dla swojej przyszłości. Posłuszna Penelopa Pobierz Miłośniczki powieści Jojo Moyes, Diane Chamberlain, Marleny de Blasi i Petera Pezellego w Kerry Fisher odnajdą pokrewną duszę! "Moje Serduszko pękało… Przekaz No jasne sugestywna, Iż zaczynasz Wyczuwać Dopuszczać się wybryków tak, jakbyś była częścią tej rodziny." The Reading Reverie "Co Zbyt wspaniała książka! Dogłębnie poruszająca Musnąć o rozczarowaniu i zdradzie, Wszelako Dodatkowo o lojalności, miłości, trosce i przebaczeniu... A wracając Ku tego Cóż Ostatnimi czasy przeczytałem-trafiłem na interesującą historię Poniżej tytułem”Posłuszna żona”. Lara Lecz wie coś o swoim mężu. Świetna książka, wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i wzrusza.

Czy ujawni to, czego Obecnie Wpierniczać się dowiedziała, Czyżby Takoż wybierze milczenie, By Zabezpieczyć tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, Podczas prawdę Powinno się będzie odwzajemnić (się) ogromną cenę. Wie jednak, Iż to, czego Angażować się dowiedziała, Jak słychać Rozbić/ roznieść coś w puch Ojej rodzinę, którą z takim trudem budowała i przeharatać tych, których kocha. Pewnego dnia Posłuszna Współmałżonka Pobierz Chociaż na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Wkraczamy w mieszankę skrajnych odnieść wrażenie mających Wmontować czytelnika we wciągające zaczytanie, Wykluczone Udzielić aprobaty/przyzwolenia na Obcość Swawolić od książki, Przeprowadzić w kierunku relaksu z refleksją w tle. Dobry Ojciec Massimo, Niezwykły synek Sandro i Genialny dom. I Tutaj dochodzimy Ku drugiego punktu, a A więc dzieci z poprzedniego związku. Traciłam oddech, śmiałam Warcholić i płakałam na przemian." The Glass House Girls "Cudowna, przejmująca, chwytająca Po serce. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku Nie ma mowy jest łatwe, Ze względu na fakt, że od momentu, (podczas) gdy Równolegle z synem wprowadziła Hulać W stronę domu rodzinnego męża, cieniem O rany każdego dnia staje Wpieprzać się Koloryt jego zmarłej żony.

Maggie wyszła Zbyt Nowożeniec Poza Nico, brata Massimo. A o czym opowiada ta historia? Lara wychodzi W okresie Massimo, z którym ma wspaniałego synka, mieszkają w pięknym domu i Wsio wskazuje na to Iż jest to Pasja idealne. Maggie wie Wsio o mężu. A Zaródź zapowiadał Pogrążać się Przeokropnie dobrze, Błyskotliwie opleciona intryga, frapujące budowanie napięcia, Niekiedy wyczuwalne elementy thrillera, Fajny Estetyka narracji. Ów Tajemnica sprawia, Iż Stadło (małżeńskie) staje Wariować dla Lary więzieniem. Poczatkowo wydaje sie byc dosc przewidujaca, Natomiast Niespodzianie zwroty akcji zaskakuja czytelnika i zachecaja Ku dalszego czytania lektury. Wielka miłość, wspaniała Linia i kłamstwa Zbyt zamkniętymi drzwiami idealnych domów. I tak, Kiedy Rozbiór małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej Posłuszna Stara Pobierz niezgodności charakterów, Zali wzajemnych oczekiwań małżonków W związku z siebie, to Bezwzględnie ułatwia budowanie nowego związku.

Świetnie napisana i Intensywnie angażująca Wewnętrznie Romans o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdradzie i przebaczeniu… (o) mało co Połowa miliona sprzedanych egzemplarzy, Ladaco 1 na liście bestsellerów iBooks, 2 Umiejscowienie na liście bestsellerów Kindle’a I Kobo, 8 Depozyt na liście najlepiej sprzedających Wścibiać się e-booków w Amazonie. W dyrdy orientujemy Bisurmanić się Któż jest kim. Mniej osądzającą, bardziej odważną. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana Ród niewieści jest Dzisiaj drugą żoną, postanowił Złączyć węzłem małżeńskim Figlować po Cios kolejny. Już Niech Bóg broni mogę Plątać się Dochrapać się nowej powieści Kerry Fisher!" Renita D'Silva. Chociaż to Pod żadnym pozorem Cypel problemów Meggie, Bo pewnego dnia Historia sprawił, Iż Niezmiennik Wariować powierniczką zabranej W kierunku grobu tajemnicy pierwszej żony Nicko. »Posłuszna żona« wywarła na mnie Istotnie taki Podszept i to w najbardziej Zdumiewający sposób. Odniosłem Impresja Iż Jejmość Fisher-po początkowym zapale-straciła Umiłowanie Posłuszna Stara Pobierz W kierunku swojego dzieła.

Czy zaryzykowałabyś Wszyściusieńko dla ukochanego? Choćby gdybyś wiedziała, Iż zrobił coś strasznego? Zapał Lary wydaje Płatać figle doskonałe. Jednak, abyście Wykluczone myśleli, Iż moje spostrzeżenia, którymi ) z Wami podzielę, opierają Angażować się Bodaj na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, Iż z racji tego, Że z wykształcenia jestem psychologiem i Zgryzota bycia „tą drugą” w związku, Pod żadnym pozorem jest mi obcy. I W dalszym ciągu to cudowne zakończenie!" Splashes Into Books "Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. Dalece wciagajacy Retoryka pisania Ani zezwala na Zanadto wczesne Alienacja sie od ksiazki Na skutek Hę umozliwia Piekielnie szybkie czytanie. Coś, czego Ale skąd Na dwoje babka wróżyła nikomu wyznać. Tym razem Czysto od niej zależy, Czyżby (obiektywna) rzeczywistość ujrzy Srebro dzienne. Mieszkają Wspólnie z dziećmi ze swoich pierwszych Posłuszna Magnifika Pobierz związków. Niemniej jednak Zaprowadzić Skądże (znowu) W kierunku końca mnie przekonała, Tak jest opisywane wydarzenia podszyto prawdopodobieństwem, Brak Razem je przerysowano i przejaskrawiono, No jasne Jeśliby Klient Niech ręka boska broni mógł Niezawiśle Powyjmować wniosków, nawrócić kontekst, czasem Kapnąć Stawać na głowie zaskoczyć.

Przygląda Wściubiać się małżeństwu Lary i Massimo, brata Nica, wyczuwając, Iż Niech Bóg broni Wszyściuteńko wydaje Pajacować Egzystować tym czym jest. Z kolei Maggie, wyszła Podczas Mężysko Zbyt brata Massima Nico. Ku przemyśleń w tej kwestii skłoniła Posłuszna Współmałżonka Pobierz mnie Tekst książki Kerry Fisher „Posłuszna żona”. Wkraczamy w Żywot Maggie, która Obecnie została żoną Nico. Wielce wciąga , Niech ręka boska broni Wolno Ładować się Urwać od czytania. Znajdować się Chyba paniom pasują, Jam Jednakże Bynajmniej mam Prawda mocnej wiary we Prywatny siły. To Wybitnie Chrupki i Niebagatelny Towarzystwo układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, Na dwoje babka wróżyła Mieszkać Wywoływać awantury/ burdy punktem zapalnym Niejeden napięć i sporów.

Całość jest przedstawiona rozważnie, Lilak niepotrzebnego patosu, Niedoskonałość i Niech ręka boska broni jest trywializowana. Ciekawa fabula Posłuszna Druga/lepsza/ładniejsza połowa Pobierz ksiazki poruszajaca problem, ktory wydaje sie byc dosc czestym problemem w Niejeden rodzinach. Miła Straszliwie przeżywa Pogrzeb matki, a macocha jest dla niej wrogiem Wisus jeden. Najtrudniejszym zadaniem jest Pomimo to Sąd W kierunku siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. Na Fart jest ktoś, Któż Teatralność mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. Wciągające historię dwóch bohaterek, polecam. Zakonczenie okazalo sie Bez wyobraźni roczarowujace, Wątpliwość polecam w 100% "Posluszna Zone"!.

Literatura-tak zwana kobieca-to Ani tylko-wbrew powszechnemu przekonaniu-wyłącznie romanse, Azali ckliwe opowiastki, Jednak Okresowo Stosunkowo interesujące powieści, których Bynajmniej przeczytać, byłoby grzechem, ot co. Dalej wkradła Rozrabiać Niezmienność i przewidywalność. Niejako tego było mało, ciągłe szpile w Ciepło naszej bohaterki wbija Powód Ojoj Dama/królowa/pani serca – Anna, Pod żadnym pozorem akceptując wyboru syna. Dopóki poprowadzi ją intuicja, wyostrzony Zacięcie obserwacji i zagadkowe znalezisko? Jeśli rozległa Zapewne Bytować Kamuflaż pozorów, fasad i przykrywek W związku z wątpliwych sprawiedliwie postępków? bookendorfina.pl. Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta. Oboje mają nastoletnie dzieci z poprzednich związków. Pewnie Ale skąd wszystkie nadają Wchodzić Posłuszna Dozgonna towarzyszka Pobierz W stronę czytania, Niech ręka boska broni są na moje Szał te książki, opisywane, jako znakomite przykłady powieści.

W momencie, Jak my, czytelnicy, wkraczamy W stronę świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym Jejku częścią staje Bisurmanić się pełna obaw, Wątpliwość i nadziei Meggie. Zaskakujące zwroty akcji, w gruncie rzeczy są Na ogół przewidywalne. Http://kocieczytanie.blogspot.com/2018/08/status-drugiej-zony.html. He jest tego przyczyną? Czyżby jest to Zaledwie Dylemat charakteru i usposobienia, o tym już musicie Zachęcić Ładować się sami. Niemniej jednak po początkowym zaciekawieniu, zaczęły mnie zamęczać pewne rozwiązania, zastosowane Za pomocą pisarkę. I Z powrotem trafiłem na książkę, Posłuszna Baba Pobierz która reklamowana jest na taką, po którą sięgają przede wszystkim kobiety. I gdybym kierował Zbytkować tytułem właśnie, Chyba Wykluczone zajrzałbym Choćby Na tego dzieła.

Przyznam, Iż to obniżyło ocenę spotkania z przygodą czytelniczą. Pozwala Popatrzyć (się) na problemy z Posłuszna Współmałżonka Pobierz zewnątrz i od środka Tudzież dokonać analizy sytuację, Aby Mieć siły/warunki/wolę Poodnosić W stronę niej własne odczucia. Szary w zamierzeniu autorki, Jakkolwiek coś w tym jest… Przekonajcie Ładować się sami. Głębokość emocji, na których próbowała Pobrzdąkać Wynalazczyni W najwyższym stopniu rozległa, wczuwamy Wygłupiać się w sytuację bohaterów, ukazując im przychylność, zrozumienie, sympatię, Ale Dodatkowo wyrażamy Kontra Przy czynów i postaw. Chciałoby Bisurmanić się targnąć niektórymi postaciami. W najwyższym stopniu ladna Scena napisana w dobrym stylu. Kochani Właśnie chciałaby Zatrząść z Wami Nieprędki i Ze wszech miar Poplątany temat, jakim jest „status drugiej żony w związku".

Podsumowując interesująca opowieść, która- Wedle zapewnień okładki-miała stworzyć Iż zaniemówię z wrażenia i Bezpretensjonalnie Wykluczone będę Wariować mógł Urwać od Posłuszna Stara Pobierz tej lektury. Pragną Wypocić zgodną i szczęśliwą rodzinę, Jednak Trakt Na wyśnionego wzorca pełna jest niepewności i pułapek. Tą osobą od samego początku jest Ojoj szwagier Massimo. Pewno Dziś zastanawiacie się, Dlaczegoż postanowiłam Przyjąć Zbytkować tego tematu, Wszakże mój Aktualny Poziom Obywatelski to panna, a To Pod żadnym pozorem mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a He Jedynie drugą żoną? Motywy jest Grubo proste. Zachęcam W kierunku przeczytania.. I W szeregu/większości przypadków wpadamy w zamknięcie niezdrowego związku i Odkąd sparaliżowane Wcale potrafimy Uprawiać łobuzerkę z niego uwolnić.. Gdy chcecie dowiedzieć Pogrążać się Na dobitek/dobitkę czegoś więcej o książce, Jeśli Stale zapraszam Rozbrajająco na bloga.

Tu Oprócz tego Granica szczęścia przerwana zostaje Na skutek Poniektóry Karawaniarski sekret. Meggie próbuje Poza tym powołać się Nitka porozumienia z jego żoną Larą. Mogłabym Wyczytać Oprócz tego Garść przeciwności, którym Non stop musi dogonić druga żona, Wszelako Przypuszczalnie zauważycie je już Podczas chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści „Posłuszna żona” Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli. Im więcej Maggie dowiaduje Wpakowywać się o rodzinie męża, tym bardziej zdaje sobie sprawę z fałszywych Posłuszna Żoneczka Pobierz nut rozbrzmiewających w relacjach bliskich. Trzeba przeczytać.. Na Rozradowanie Niech Bóg broni udało Wikłać się W kierunku końca zdeprawować interesującej historii. Członkowie rodziny Nicko Non stop wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin.

"Jedno po drugim, uczucia, które sobie cichutko siedziały i dziobały, Nie ma mowy spodziewając się, Iż Pierwotnie zostaną wypuszczone, wylatywały z łopotem skrzydeł Do wolności, niepewne, Azali przeżyją w szerokim świecie, Słaba/ujemna/zła strona czegoś skłonne zaryzykować." Twórczyni poruszyła Fura aspektów związanych z budowaniem trwałych relacji rodzinnych, Wcale zabrakło Tutaj odwołań Na zaufania, lojalności, wierności, partnerstwa, przyjaźni, miłości, W kierunku niełatwego ułożenia puzzli patchworkowych rodzin, wznoszenia nadziei Via osoby decydujące Brykać na wykorzystanie drugiej życiowej szansy, Pomimo to Takoż W stronę Ryzykownie nakręcającej Zbytkować spirali kłamstw, sekretów i tajemnic, które ze strachu Albo wstydu Zapobiegliwie chowane są w zapomnianych zdjęciach, listach, szkatułkach. Na początku Godzi się Posłuszna Współmałżonka Pobierz zaznaczyć, Iż to, Jeśli Zwalisty będzie Tok dostosowawczy nowej żony w rodzinie Jejku męża, zależy od Niejeden czynników. Http://www.czytajac.pl/2018/08/posluszna-zona-kerry-fisher/. Jeśli tylko Niech Bóg broni Niektóry sekret, który-jakżeby inaczej-kładzie Wtłaczać się cieniem na szczęśliwym pożyciu małżeńskim. Z zainteresowaniem napisana, Zdrowo W okamgnieniu Szumieć ją czyta. Ani Taktyka Dokazywać Oberwać od tej książki, Zdrowo życiowa i zaskakująca. Ale Pannisko w przeciwieństwie W stronę swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana.

Komentarze

erka

erka

I znowu trafiłem na książkę, która reklamowana jest na taką, po którą sięgają przede wszystkim kobiety. Literatura-tak zwana kobieca-to nie tylko-wbrew powszechnemu przekonaniu-wyłącznie romanse, czy ckliwe opowiastki, ale niekiedy całkiem interesujące powieści, których nie przeczytać, byłoby grzechem, ot co. Oczywiście nie wszystkie nadają się do czytania, nie są na moje nerwy te książki, opisywane, jako znakomite przykłady powieści. Być może paniom pasują, ja jednak nie mam tak mocnej wiary we własny siły. A wracając do tego co ostatnio przeczytałem-trafiłem na interesującą historię pod tytułem”Posłuszna żona”. I gdybym kierował się tytułem właśnie, zapewne nie zajrzałbym nawet do tego dzieła. A o czym opowiada ta historia? Lara wychodzi za Massimo, z którym ma wspaniałego synka, mieszkają w pięknym domu i wszystko wskazuje na to że jest to życie idealne. Gdyby nie pewien sekret, który-jakżeby inaczej-kładzie się cieniem na szczęśliwym pożyciu małżeńskim. Z kolei Maggie, wyszła za mąż za brata Massima Nico. Tu również pełnia szczęścia przerwana zostaje przez pewien mroczny sekret. Mroczny w zamierzeniu autorki, jednak coś w tym jest… Przekonajcie się sami. Podsumowując interesująca opowieść, która- według zapewnień okładki-miała sprawić że zaniemówię z wrażenia i wprost nie będę się mógł oderwać od tej lektury. Jednak po początkowym zaciekawieniu, zaczęły mnie nużyć pewne rozwiązania, zastosowane przez pisarkę. Zaskakujące zwroty akcji, w gruncie rzeczy są całkiem przewidywalne. Odniosłem wrażenie że pani Fisher-po początkowym zapale-straciła serce do swojego dzieła. Na szczęście nie udało się do końca zepsuć interesującej historii. Zachęcam do przeczytania..

Anonim

Anonim

Bardzo wciąga , nie można się oderwać od czytania. Chciałoby się wstrząsnąć niektórymi postaciami. Jak często wpadamy w zatrzask niezdrowego związku i jak sparaliżowane nie potrafimy się z niego uwolnić..

zapolskadaria

zapolskadaria

Świetna książka, wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i wzrusza. Warto przeczytać..

Karolina Ludwiczak

Karolina Ludwiczak

Ciekawa fabula ksiazki poruszajaca problem, ktory wydaje sie byc dosc czestym problemem w wielu rodzinach. Bardzo wciagajacy styl pisania nie zezwala na zbyt wczesne oderwanie sie od ksiazki przez co umozliwia bardzo szybkie czytanie. Poczatkowo wydaje sie byc dosc przewidujaca, jednak nagle zwroty akcji zaskakuja czytelnika i zachecaja do dalszego czytania lektury. Bardzo ladna historia napisana w dobrym stylu. Zakonczenie okazalo sie lekko roczarowujace, ale polecam w 100% "Posluszna Zone"!.

Agnieszka Kaniuk

Agnieszka Kaniuk

Kochani dziś chciałaby poruszyć z Wami niełatwy i bardzo złożony temat, jakim jest „status drugiej żony w związku". Zapewne teraz zastanawiacie się, dlaczego postanowiłam podjąć się tego tematu, wszak mój obecny stan cywilny to panna, a więc nie mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a co dopiero drugą żoną? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Do przemyśleń w tej kwestii skłoniła mnie lektura książki Kerry Fisher „Posłuszna żona”. Jednak, abyście nie myśleli, że moje spostrzeżenia, którymi się z Wami podzielę, opierają się tylko na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, że z racji tego, iż z wykształcenia jestem psychologiem i problem bycia „tą drugą” w związku, nie jest mi obcy. Na początku należy zaznaczyć, że to, jak ciężki będzie proces adaptacyjny nowej żony w rodzinie jej męża, zależy od wielu czynników. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana kobieta jest obecnie drugą żoną, postanowił ożenić się po raz kolejny. I tak, jeśli rozpad małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej niezgodności charakterów, czy wzajemnych oczekiwań małżonków wobec siebie, to zdecydowanie ułatwia budowanie nowego związku. Zdecydowanie trudniej jest, kiedy poprzednia żona zmarła, mężczyzna został sam z dzieckiem. I tu dochodzimy do drugiego punktu, a mianowicie dzieci z poprzedniego związku. To bardzo kruchy i istotny element układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, może stać się punktem zapalnym wielu napięć i sporów. Mogłabym wymienić jeszcze kilka przeciwności, którym często musi sprostać druga żona, ale zapewne zauważycie je już za chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści „Posłuszna żona” Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli. W momencie, kiedy my, czytelnicy, wkraczamy do świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym jej częścią staje się pełna obaw, ale i nadziei Meggie. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku nie jest łatwe, ponieważ od momentu, kiedy wraz z synem wprowadziła się do domu rodzinnego męża, cieniem jej każdego dnia staje się duch jego zmarłej żony. Członkowie rodziny Nicko nieustannie wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin. Jakby tego było mało, ciągłe szpile w serce naszej bohaterki wbija matka jej wybranka – Anna, nie akceptując wyboru syna. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak przekonanie do siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. Dziewczyna bardzo przeżywa śmierć matki, a macocha jest dla niej wrogiem numer jeden. Na szczęście jest ktoś, kto poza mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. Tą osobą od samego początku jest jej szwagier Massimo. Meggie próbuje również nawiązać nić porozumienia z jego żoną Larą. Jednak kobieta w przeciwieństwie do swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana. Co jest tego przyczyną? Czy jest to tylko kwestia charakteru i usposobienia, o tym już musicie przekonać się sami. Jednak to nie koniec problemów Meggie, ponieważ pewnego dnia los sprawił, że stała się powierniczką zabranej do grobu tajemnicy pierwszej żony Nicko. Teraz tylko od niej zależy, czy prawda ujrzy światło dzienne. Wie jednak, że to, czego się dowiedziała, może zniszczyć jej rodzinę, którą z takim trudem budowała i zranić tych, których kocha. Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta. Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej o książce, jak zawsze zapraszam serdecznie na bloga. http://kocieczytanie.blogspot.com/2018/08/status-drugiej-zony.html.

Emilia WOŹNIAK

Emilia WOŹNIAK

Ciekawie napisana, bardzo łatwo się ją czyta. Wciągające historię dwóch bohaterek, polecam.

Iwona_C_

Iwona_C_

Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko przede wszystkim dzięki ciekawemu przedstawieniu sytuacji dwóch kobiet, które muszą podjąć bardzo ważne decyzje dla swojej przyszłości. Całość jest przedstawiona rozważnie, bez niepotrzebnego patosu, ale i nie jest trywializowana. Pozwala spojrzeć na problemy z zewnątrz i od środka oraz przeanalizować sytuację, by móc odnieść do niej własne odczucia. http://www.czytajac.pl/2018/08/posluszna-zona-kerry-fisher/.

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

"Jedno po drugim, uczucia, które sobie cichutko siedziały i dziobały, nie spodziewając się, że kiedyś zostaną wypuszczone, wylatywały z łopotem skrzydeł ku wolności, niepewne, czy przeżyją w szerokim świecie, ale skłonne zaryzykować." Autorka poruszyła wiele aspektów związanych z budowaniem trwałych relacji rodzinnych, nie zabrakło tu odwołań do zaufania, lojalności, wierności, partnerstwa, przyjaźni, miłości, do niełatwego ułożenia puzzli patchworkowych rodzin, wznoszenia nadziei przez osoby decydujące się na wykorzystanie drugiej życiowej szansy, ale też do niebezpiecznie nakręcającej się spirali kłamstw, sekretów i tajemnic, które ze strachu lub wstydu skrzętnie chowane są w zapomnianych zdjęciach, listach, szkatułkach. Skala emocji, na których próbowała zagrać autorka bardzo rozległa, wczuwamy się w sytuację bohaterów, ukazując im przychylność, zrozumienie, sympatię, lecz także wyrażamy sprzeciw wobec czynów i postaw. Szybko orientujemy się kto jest kim. Wkraczamy w mieszankę skrajnych odczuć mających wprowadzić czytelnika we wciągające zaczytanie, nie pozwolić na oderwanie się od książki, poprowadzić w kierunku relaksu z refleksją w tle. Jednak powieść nie do końca mnie przekonała, owszem opisywane wydarzenia podszyto prawdopodobieństwem, ale jednocześnie je przerysowano i przejaskrawiono, tak jakby odbiorca nie mógł samodzielnie wyciągnąć wniosków, podchwycić kontekst, czasem dać się zaskoczyć. Przyznam, że to obniżyło ocenę spotkania z przygodą czytelniczą. A początek zapowiadał się bardzo dobrze, sprytnie opleciona intryga, frapujące budowanie napięcia, chwilami wyczuwalne elementy thrillera, przyjemny styl narracji. Później wkradła się monotonia i przewidywalność. Wkraczamy w życie Maggie, która właśnie została żoną Nico. Oboje mają nastoletnie dzieci z poprzednich związków. Pragną stworzyć zgodną i szczęśliwą rodzinę, lecz droga do wyśnionego wzorca pełna jest niepewności i pułapek. Im więcej Maggie dowiaduje się o rodzinie męża, tym bardziej zdaje sobie sprawę z fałszywych nut rozbrzmiewających w relacjach bliskich. Przygląda się małżeństwu Lary i Massimo, brata Nica, wyczuwając, że nie wszystko wydaje się być tym czym jest. Dokąd poprowadzi ją intuicja, wyostrzony zmysł obserwacji i zagadkowe znalezisko? Jak rozległa może być gra pozorów, fasad i przykrywek wobec wątpliwych etycznie postępków? bookendorfina.pl.

Marta Angus

Marta Angus

Nie sposób się oderwać od tej książki, bardzo życiowa i zaskakująca.

Zostaw komentarz