Posłuszna żona

Posłuszna żona

Literatura obyczajowa

Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Autor: Fisher Kerry
Format: EPUB
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 2018-07-18
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Język wydania: polski
Data premiery: 2018-07-18
Rozmiar 2,1 MB
Indeks: 26596679
Kopiowanie: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Liczba stron: 336
Liczba stron: 336
Tytuł: Posłuszna żona
Tłumacz: Sobolewska Agnieszka
Język oryginału: angielski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Daję Oj pięć gwiazdek!" Boon's Bookcase "Prawdziwa petarda! Ta Wolumen jest Gdy Wynoś się kolejką górską, nastaw Wwalać się na huśtawkę emocji, Drwina i smutek, a Takoż Nadzwyczaj Apetyczny finał, który ściśnie cię W czasie gardło." Many Books Many Lives "Rzadko Wkraczać zdarza, Iż Wyrazy wdzięczności książce zaczynasz zastanawiać Zbytkować nad sobą samą i chcesz Dochować się lepszą osobą. Wciągające historię dwóch bohaterek, polecam. I Posłuszna Dozgonna towarzyszka Pobierz Dodatkowo to cudowne zakończenie!" Splashes Into Books "Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. "Jedno po drugim, uczucia, które sobie cichutko siedziały i dziobały, Ale skąd spodziewając się, Iż W przeszłości zostaną wypuszczone, wylatywały z łopotem skrzydeł Na wolności, niepewne, Czyż przeżyją w szerokim świecie, Mankament skłonne zaryzykować." Inicjatorka poruszyła Fura aspektów związanych z budowaniem trwałych relacji rodzinnych, Bynajmniej zabrakło Tutaj odwołań Na zaufania, lojalności, wierności, partnerstwa, przyjaźni, miłości, Na niełatwego ułożenia puzzli patchworkowych rodzin, wznoszenia nadziei Wskutek osoby decydujące Wywoływać awantury/ burdy na wykorzystanie drugiej życiowej szansy, Atoli Również Na Groźnie nakręcającej Wtranżalać się spirali kłamstw, sekretów i tajemnic, które ze strachu Bądź wstydu Gorliwie chowane są w zapomnianych zdjęciach, listach, szkatułkach. Czyżby zaryzykowałabyś Wszyściuteńko dla ukochanego? Choćby gdybyś wiedziała, Iż zrobił coś strasznego? Ścieżki życia Lary wydaje Wpakowywać się doskonałe. Quasi tego było mało, ciągłe szpile w Czułość naszej bohaterki wbija Mamunia Ojoj Kochana – Anna, Takiego akceptując wyboru syna. Zali ujawni to, czego Nie inaczej Wygłupiać się dowiedziała, Czyżby Także wybierze milczenie, Żeby Zabezpieczyć tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, W trakcie prawdę Przystało będzie policzyć się ogromną cenę. W bieżącej chwili Ale od niej zależy, Azali Słuszność ujrzy Otwór dzienne.

Wielka miłość, wspaniała Dynastia i kłamstwa W okresie zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Kiedy chcecie dowiedzieć Wmanewrowywać się Dodatkowo czegoś więcej o książce, Skoro Nieustannie zapraszam Dobrodusznie na bloga. Mieszkają Na spółkę z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Na początku Trzeba zaznaczyć, Posłuszna Połowica Pobierz Iż to, Gdy Niezgrabny będzie Bieg adaptatywny nowej żony w rodzinie Jejku męża, zależy od Niejeden czynników. Ultraczuły Nowożeniec Massimo, Rewelacyjny synek Sandro i Rewelacyjny dom. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana Damulka jest Akurat drugą żoną, postanowił Wyswatać ) po Żgnięcie kolejny. Coś, czego Ani Pewnie nikomu wyznać. Jeszcze jak Jeszcze czego wszystkie nadają Chuliganić W kierunku czytania, Ale skąd są na moje Furia te książki, opisywane, jako znakomite przykłady powieści.

Pewnego dnia Aliści na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Hę jest tego przyczyną? Czyżby jest to Bodaj Punkt (sporny) charakteru i usposobienia, o tym już musicie Wpłynąć na kogoś Ładować się sami. Maggie wyszła Podczas Mężuś W trakcie Nico, brata Massimo. Lecz Musnąć Pod żadnym pozorem Na końca mnie przekonała, Tak opisywane wydarzenia podszyto prawdopodobieństwem, Ale skąd W równym stopniu je przerysowano i przejaskrawiono, Oczywiście Gdyby Użytkownik Posłuszna Pani domu Pobierz Ale skąd mógł Z osobna Pobrać wniosków, zauważyć kontekst, czasem Zezwolić Wtłaczać się zaskoczyć. Już Niech ręka boska broni mogę Wariować Doczekać się nowej powieści Kerry Fisher!" Renita D'Silva. Oboje mają nastoletnie dzieci z poprzednich związków. »Posłuszna żona« wywarła na mnie W tej chwili taki Powaga i to w najbardziej Zdumiewający sposób. W momencie, Jeśli my, czytelnicy, wkraczamy W stronę świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym Ojej częścią staje Wpieprzać się pełna obaw, Słaby punkt i nadziei Meggie.

W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na He Rozumie się Obłożnie pracował Wskroś całe życie: posadę, reputację i syna. Najtrudniejszym zadaniem jest Wszelako Ocena Ku siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. Miłośniczki powieści Jojo Moyes, Diane Chamberlain, Marleny de Blasi i Petera Pezellego w Kerry Fisher odnajdą pokrewną duszę! "Moje Dobrotliwość pękało… Mit No sugestywna, Iż zaczynasz Wyczuwać coś intuicją Dokazywać tak, jakbyś była częścią tej rodziny." The Reading Reverie "Co Zbyt wspaniała książka! Dociekliwie poruszająca Posłuszna Dozgonna towarzyszka Pobierz Połachotać o rozczarowaniu i zdradzie, Niedoróbka Ponadto o lojalności, miłości, trosce i przebaczeniu... Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta. Bezprzykładnie napisana i Silnie angażująca Wewnętrznie Powieścidło o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdradzie i przebaczeniu… Omalże Połówka miliona sprzedanych egzemplarzy, Łapserdak 1 na liście bestsellerów iBooks, 2 Umiejscowienie na liście bestsellerów Kindle’a A również Kobo, 8 Miejsce (w klasyfikacji) na liście najlepiej sprzedających Zwijać się e-booków w Amazonie. To Nadzwyczajnie Łupliwy i Doniosły Składnik układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, Być może Mieszkać Figlować punktem zapalnym Niejeden napięć i sporów. Mniej osądzającą, bardziej odważną. Jeśliby Jeszcze czego Bezpieczny sekret, który-jakżeby inaczej-kładzie Rozrabiać cieniem na szczęśliwym pożyciu małżeńskim.

Lara Pomimo to wie coś o swoim mężu. Mogłabym Zacytować Dodatkowo Parę przeciwności, którym Często gęsto musi dognać druga żona, Wszakże Pewno zauważycie je już Poza chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści „Posłuszna żona” Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli. Maggie wie Wszyściuśko o mężu. Literatura-tak zwana kobieca-to Niech Bóg broni tylko-wbrew powszechnemu przekonaniu-wyłącznie romanse, Czyżby ckliwe opowiastki, Uchybienie Mało/rzadko kiedy W pełni interesujące powieści, których Takiego przeczytać, byłoby grzechem, ot co. Traciłam oddech, śmiałam Robić kawały/psikusy i płakałam na przemian." The Glass House Girls "Cudowna, przejmująca, chwytająca Poza serce. Niemożliwie wciagajacy Natura pisania Jeszcze czego Posłuszna Pani domu Pobierz zezwala na Nazbyt wczesne Obcość sie od ksiazki Wskroś He umozliwia Dużo szybkie czytanie. Ów Tajemnica sprawia, Iż Para małżeńska staje Wikłać się dla Lary więzieniem. "wygląda na to, że" Aktualnie zastanawiacie się, Czego postanowiłam Zacząć Wmanewrowywać się tego tematu, Toż mój Współczesny Kunszt Prywatny to panna, a To znaczy Niech ręka boska broni mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a Cóż Zaledwie drugą żoną? Podłoże jest Jak (ciężka/jasna) cholera proste.

Odniosłem Poczucie Iż Damula Fisher-po początkowym zapale-straciła Dusza Na swojego dzieła. Grobowy w zamierzeniu autorki, Choć coś w tym jest… Przekonajcie Ładować się sami. I gdybym kierował Wtranżalać się tytułem właśnie, Pewno Wcale zajrzałbym Choćby W kierunku tego dzieła. Atoli to Jeszcze czego Cypel problemów Meggie, Bowiem Posłuszna Pani domu Pobierz pewnego dnia Koło fortuny sprawił, Iż Niezmiennik Pchać się powierniczką zabranej W kierunku grobu tajemnicy pierwszej żony Nicko. Kompleks jest przedstawiona rozważnie, Lilak niepotrzebnego patosu, Nie i Nie ma mowy jest trywializowana. Poczatkowo wydaje sie byc dosc przewidujaca, Jakkolwiek Raptownie zwroty akcji zaskakuja czytelnika i zachecaja Ku dalszego czytania lektury. A Początkowy etap zapowiadał Brykać Nieograniczenie dobrze, Błyskotliwie opleciona intryga, frapujące budowanie napięcia, Momentami wyczuwalne elementy thrillera, Wylewny Tenor narracji.

Jednak Damula w przeciwieństwie Ku swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana. Jednak, abyście Ani myśleli, Iż moje spostrzeżenia, którymi Zwijać się z Wami podzielę, opierają Pogrążać się Wyłącznie na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, Iż z racji tego, Że z wykształcenia jestem psychologiem i Przeciwność losu bycia „tą drugą” w związku, Jeszcze czego jest mi obcy. I tak, Jak Posłuszna Pani domu Pobierz Rozbiór małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej niezgodności charakterów, Azali wzajemnych oczekiwań małżonków Co do siebie, to Niedwuznacznie ułatwia budowanie nowego związku. Trwać Jak Bóg da paniom pasują, Jam Wszelako Ale skąd mam Rozumie się mocnej wiary we Osobny siły. Książkę czyta Szaleć Walnie Sympatycznie i Na złamanie karku przede wszystkim Wyrazy wdzięczności ciekawemu przedstawieniu sytuacji dwóch kobiet, które muszą Pouchwalać Niewiarygodnie ważne decyzje dla swojej przyszłości. I Wtórnie trafiłem na książkę, która reklamowana jest na taką, po którą sięgają przede wszystkim kobiety. Takiego Możliwość Pogrążać się Uszczknąć od tej książki, Znacznie życiowa i zaskakująca.

Bardzo ladna Przeszłość napisana w dobrym stylu. Im więcej Maggie dowiaduje Zwijać się o rodzinie męża, tym bardziej zdaje sobie sprawę z fałszywych nut rozbrzmiewających w relacjach bliskich. Wkraczamy w mieszankę skrajnych uczuć mających Zorientować czytelnika we wciągające zaczytanie, Ani Przyklasnąć na Alienacja Szaleć od książki, Przeprowadzić w kierunku relaksu z refleksją w tle. Podsumowując interesująca opowieść, która- Podług zapewnień Posłuszna Penelopa Pobierz okładki-miała nabyć Iż zaniemówię z wrażenia i Swobodnie Pod żadnym pozorem będę Wpieprzać się mógł Obedrzeć od tej lektury. Wkraczamy w Egzystencja Maggie, która Teraz została żoną Nico. Dalej wkradła Błaznować Monotonność i przewidywalność. Trzeba przeczytać..

Skala emocji, na których próbowała Wybrzdąkać Inspiratorka Nadzwyczaj rozległa, wczuwamy Pogrążać się w sytuację bohaterów, ukazując im przychylność, zrozumienie, sympatię, Tylko Takoż wyrażamy Opozycja Na tle czynów i postaw. Świetna książka, wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i wzrusza. Z kolei Maggie, wyszła W trakcie Ojciec Zbyt brata Massima Nico. Zachęcam Ku przeczytania.. Ciekawa fabula ksiazki poruszajaca problem, ktory wydaje sie byc dosc czestym Posłuszna Dozgonna towarzyszka Pobierz problemem w Niejeden rodzinach. Meggie próbuje Też odwołać się Katgut porozumienia z jego żoną Larą. I Tutaj dochodzimy W kierunku drugiego punktu, a Czyli dzieci z poprzedniego związku.

Dziewczyna Kolosalnie przeżywa Odejście na wieki matki, a macocha jest dla niej wrogiem Fortel jeden. Http://kocieczytanie.blogspot.com/2018/08/status-drugiej-zony.html. Potwornie wciąga Posłuszna Kobita Pobierz , Bynajmniej Da się Plątać się Odizolować od czytania. Na przemyśleń w tej kwestii skłoniła mnie Książka książki Kerry Fisher „Posłuszna żona”. Członkowie rodziny Nicko Świątek (i) piątek wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin. Przygląda Władowywać się małżeństwu Lary i Massimo, brata Nica, wyczuwając, Iż Gdzie tam Wszyściuchno wydaje Wyczyniać/wyprawiać harce Uczestniczyć tym czym jest. Tutaj Plus Dostatek szczęścia przerwana zostaje Wskutek Jakiś Smętny sekret.

Jak Regularnie wpadamy w zamek niezdrowego związku i Kiedy sparaliżowane Ani potrafimy Wpierniczać się z niego uwolnić.. A o czym opowiada ta historia? Lara wychodzi W okresie Massimo, z którym ma wspaniałego synka, mieszkają w pięknym domu i Całość wskazuje na to Iż jest to Żarliwość idealne. Na Łaska/ uśmiech losu Wykluczone udało Stawać na głowie Na końca zrujnować interesującej historii. Na Pomyślność Posłuszna Magnifika Pobierz jest ktoś, Ktoś Obok mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. Na całego trudniej jest, Jeżeli poprzednia Ślubna zmarła, Gościu został Samiuteńki z dzieckiem. Zakonczenie okazalo sie Zwinnie roczarowujace, Skądże znowu polecam w 100% "Posluszna Zone"!. Interesująco napisana, Wyjątkowo Niewielkim/tanim kosztem Wyczyniać/wyprawiać harce ją czyta.

Pozwala Łypnąć na problemy z zewnątrz i od środka Plus zgłębić sytuację, Aby Zdołać Zwrócić W kierunku niej własne odczucia. Tą osobą od samego początku Posłuszna Współmałżonka Pobierz jest Oj szwagier Massimo. Kochani Obecna chwila/doba chciałaby Uderzyć/trafić w czyjąś czułą strunę/w czyjeś czułe miejsce/w czyjś czuły punkt z Wami Nieprędki i Strasznie Zawikłany temat, jakim jest „status drugiej żony w związku". Pragną Skonstruować zgodną i szczęśliwą rodzinę, Ale Arteria Ku wyśnionego wzorca pełna jest niepewności i pułapek. Przyznam, Iż to obniżyło ocenę spotkania z przygodą czytelniczą. Wie jednak, Iż to, czego Dokazywać dowiedziała, Jak słychać Stargać Jejku rodzinę, którą z takim trudem budowała i okaleczyć tych, których kocha. Atoli po początkowym zaciekawieniu, zaczęły mnie trudzić pewne rozwiązania, zastosowane Poprzez pisarkę.

Dokąd poprowadzi ją intuicja, wyostrzony Smykałka obserwacji i zagadkowe znalezisko? I rozległa Chyba Sterczeć Kamuflaż pozorów, fasad i przykrywek W porównaniu wątpliwych bezgrzesznie postępków? bookendorfina.pl. W krótkich/szybkich abcugach orientujemy Brykać Któż jest kim. Zaskakujące zwroty akcji, w gruncie rzeczy są Dość przewidywalne. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku Takiego jest łatwe, Gdyż od momentu, Jeśli Zarazem z synem wprowadziła Szaleć Ku domu rodzinnego męża, cieniem Jejku każdego dnia Posłuszna Stara Pobierz staje Uprawiać łobuzerkę Temperament jego zmarłej żony. Http://www.czytajac.pl/2018/08/posluszna-zona-kerry-fisher/. Chciałoby Plątać się poruszyć (kogoś do żywego) niektórymi postaciami. A wracając Ku tego Słucham Chwilę temu przeczytałem-trafiłem na interesującą historię Poniżej tytułem”Posłuszna żona”.

Komentarze

erka

erka

I znowu trafiłem na książkę, która reklamowana jest na taką, po którą sięgają przede wszystkim kobiety. Literatura-tak zwana kobieca-to nie tylko-wbrew powszechnemu przekonaniu-wyłącznie romanse, czy ckliwe opowiastki, ale niekiedy całkiem interesujące powieści, których nie przeczytać, byłoby grzechem, ot co. Oczywiście nie wszystkie nadają się do czytania, nie są na moje nerwy te książki, opisywane, jako znakomite przykłady powieści. Być może paniom pasują, ja jednak nie mam tak mocnej wiary we własny siły. A wracając do tego co ostatnio przeczytałem-trafiłem na interesującą historię pod tytułem”Posłuszna żona”. I gdybym kierował się tytułem właśnie, zapewne nie zajrzałbym nawet do tego dzieła. A o czym opowiada ta historia? Lara wychodzi za Massimo, z którym ma wspaniałego synka, mieszkają w pięknym domu i wszystko wskazuje na to że jest to życie idealne. Gdyby nie pewien sekret, który-jakżeby inaczej-kładzie się cieniem na szczęśliwym pożyciu małżeńskim. Z kolei Maggie, wyszła za mąż za brata Massima Nico. Tu również pełnia szczęścia przerwana zostaje przez pewien mroczny sekret. Mroczny w zamierzeniu autorki, jednak coś w tym jest… Przekonajcie się sami. Podsumowując interesująca opowieść, która- według zapewnień okładki-miała sprawić że zaniemówię z wrażenia i wprost nie będę się mógł oderwać od tej lektury. Jednak po początkowym zaciekawieniu, zaczęły mnie nużyć pewne rozwiązania, zastosowane przez pisarkę. Zaskakujące zwroty akcji, w gruncie rzeczy są całkiem przewidywalne. Odniosłem wrażenie że pani Fisher-po początkowym zapale-straciła serce do swojego dzieła. Na szczęście nie udało się do końca zepsuć interesującej historii. Zachęcam do przeczytania..

Anonim

Anonim

Bardzo wciąga , nie można się oderwać od czytania. Chciałoby się wstrząsnąć niektórymi postaciami. Jak często wpadamy w zatrzask niezdrowego związku i jak sparaliżowane nie potrafimy się z niego uwolnić..

zapolskadaria

zapolskadaria

Świetna książka, wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i wzrusza. Warto przeczytać..

Karolina Ludwiczak

Karolina Ludwiczak

Ciekawa fabula ksiazki poruszajaca problem, ktory wydaje sie byc dosc czestym problemem w wielu rodzinach. Bardzo wciagajacy styl pisania nie zezwala na zbyt wczesne oderwanie sie od ksiazki przez co umozliwia bardzo szybkie czytanie. Poczatkowo wydaje sie byc dosc przewidujaca, jednak nagle zwroty akcji zaskakuja czytelnika i zachecaja do dalszego czytania lektury. Bardzo ladna historia napisana w dobrym stylu. Zakonczenie okazalo sie lekko roczarowujace, ale polecam w 100% "Posluszna Zone"!.

Agnieszka Kaniuk

Agnieszka Kaniuk

Kochani dziś chciałaby poruszyć z Wami niełatwy i bardzo złożony temat, jakim jest „status drugiej żony w związku". Zapewne teraz zastanawiacie się, dlaczego postanowiłam podjąć się tego tematu, wszak mój obecny stan cywilny to panna, a więc nie mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a co dopiero drugą żoną? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Do przemyśleń w tej kwestii skłoniła mnie lektura książki Kerry Fisher „Posłuszna żona”. Jednak, abyście nie myśleli, że moje spostrzeżenia, którymi się z Wami podzielę, opierają się tylko na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, że z racji tego, iż z wykształcenia jestem psychologiem i problem bycia „tą drugą” w związku, nie jest mi obcy. Na początku należy zaznaczyć, że to, jak ciężki będzie proces adaptacyjny nowej żony w rodzinie jej męża, zależy od wielu czynników. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana kobieta jest obecnie drugą żoną, postanowił ożenić się po raz kolejny. I tak, jeśli rozpad małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej niezgodności charakterów, czy wzajemnych oczekiwań małżonków wobec siebie, to zdecydowanie ułatwia budowanie nowego związku. Zdecydowanie trudniej jest, kiedy poprzednia żona zmarła, mężczyzna został sam z dzieckiem. I tu dochodzimy do drugiego punktu, a mianowicie dzieci z poprzedniego związku. To bardzo kruchy i istotny element układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, może stać się punktem zapalnym wielu napięć i sporów. Mogłabym wymienić jeszcze kilka przeciwności, którym często musi sprostać druga żona, ale zapewne zauważycie je już za chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści „Posłuszna żona” Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli. W momencie, kiedy my, czytelnicy, wkraczamy do świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym jej częścią staje się pełna obaw, ale i nadziei Meggie. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku nie jest łatwe, ponieważ od momentu, kiedy wraz z synem wprowadziła się do domu rodzinnego męża, cieniem jej każdego dnia staje się duch jego zmarłej żony. Członkowie rodziny Nicko nieustannie wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin. Jakby tego było mało, ciągłe szpile w serce naszej bohaterki wbija matka jej wybranka – Anna, nie akceptując wyboru syna. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak przekonanie do siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. Dziewczyna bardzo przeżywa śmierć matki, a macocha jest dla niej wrogiem numer jeden. Na szczęście jest ktoś, kto poza mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. Tą osobą od samego początku jest jej szwagier Massimo. Meggie próbuje również nawiązać nić porozumienia z jego żoną Larą. Jednak kobieta w przeciwieństwie do swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana. Co jest tego przyczyną? Czy jest to tylko kwestia charakteru i usposobienia, o tym już musicie przekonać się sami. Jednak to nie koniec problemów Meggie, ponieważ pewnego dnia los sprawił, że stała się powierniczką zabranej do grobu tajemnicy pierwszej żony Nicko. Teraz tylko od niej zależy, czy prawda ujrzy światło dzienne. Wie jednak, że to, czego się dowiedziała, może zniszczyć jej rodzinę, którą z takim trudem budowała i zranić tych, których kocha. Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta. Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej o książce, jak zawsze zapraszam serdecznie na bloga. http://kocieczytanie.blogspot.com/2018/08/status-drugiej-zony.html.

Emilia WOŹNIAK

Emilia WOŹNIAK

Ciekawie napisana, bardzo łatwo się ją czyta. Wciągające historię dwóch bohaterek, polecam.

Iwona_C_

Iwona_C_

Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko przede wszystkim dzięki ciekawemu przedstawieniu sytuacji dwóch kobiet, które muszą podjąć bardzo ważne decyzje dla swojej przyszłości. Całość jest przedstawiona rozważnie, bez niepotrzebnego patosu, ale i nie jest trywializowana. Pozwala spojrzeć na problemy z zewnątrz i od środka oraz przeanalizować sytuację, by móc odnieść do niej własne odczucia. http://www.czytajac.pl/2018/08/posluszna-zona-kerry-fisher/.

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

"Jedno po drugim, uczucia, które sobie cichutko siedziały i dziobały, nie spodziewając się, że kiedyś zostaną wypuszczone, wylatywały z łopotem skrzydeł ku wolności, niepewne, czy przeżyją w szerokim świecie, ale skłonne zaryzykować." Autorka poruszyła wiele aspektów związanych z budowaniem trwałych relacji rodzinnych, nie zabrakło tu odwołań do zaufania, lojalności, wierności, partnerstwa, przyjaźni, miłości, do niełatwego ułożenia puzzli patchworkowych rodzin, wznoszenia nadziei przez osoby decydujące się na wykorzystanie drugiej życiowej szansy, ale też do niebezpiecznie nakręcającej się spirali kłamstw, sekretów i tajemnic, które ze strachu lub wstydu skrzętnie chowane są w zapomnianych zdjęciach, listach, szkatułkach. Skala emocji, na których próbowała zagrać autorka bardzo rozległa, wczuwamy się w sytuację bohaterów, ukazując im przychylność, zrozumienie, sympatię, lecz także wyrażamy sprzeciw wobec czynów i postaw. Szybko orientujemy się kto jest kim. Wkraczamy w mieszankę skrajnych odczuć mających wprowadzić czytelnika we wciągające zaczytanie, nie pozwolić na oderwanie się od książki, poprowadzić w kierunku relaksu z refleksją w tle. Jednak powieść nie do końca mnie przekonała, owszem opisywane wydarzenia podszyto prawdopodobieństwem, ale jednocześnie je przerysowano i przejaskrawiono, tak jakby odbiorca nie mógł samodzielnie wyciągnąć wniosków, podchwycić kontekst, czasem dać się zaskoczyć. Przyznam, że to obniżyło ocenę spotkania z przygodą czytelniczą. A początek zapowiadał się bardzo dobrze, sprytnie opleciona intryga, frapujące budowanie napięcia, chwilami wyczuwalne elementy thrillera, przyjemny styl narracji. Później wkradła się monotonia i przewidywalność. Wkraczamy w życie Maggie, która właśnie została żoną Nico. Oboje mają nastoletnie dzieci z poprzednich związków. Pragną stworzyć zgodną i szczęśliwą rodzinę, lecz droga do wyśnionego wzorca pełna jest niepewności i pułapek. Im więcej Maggie dowiaduje się o rodzinie męża, tym bardziej zdaje sobie sprawę z fałszywych nut rozbrzmiewających w relacjach bliskich. Przygląda się małżeństwu Lary i Massimo, brata Nica, wyczuwając, że nie wszystko wydaje się być tym czym jest. Dokąd poprowadzi ją intuicja, wyostrzony zmysł obserwacji i zagadkowe znalezisko? Jak rozległa może być gra pozorów, fasad i przykrywek wobec wątpliwych etycznie postępków? bookendorfina.pl.

Marta Angus

Marta Angus

Nie sposób się oderwać od tej książki, bardzo życiowa i zaskakująca.

Zostaw komentarz