Posłuszna żona

Posłuszna żona

Literatura obyczajowa

Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Język oryginału: angielski
Format: EPUB
Data premiery: 2018-07-18
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Tytuł: Posłuszna żona
Indeks: 26596679
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Tłumacz: Sobolewska Agnieszka
Drukowanie: bez ograniczeń
Liczba stron: 336
Autor: Fisher Kerry
Liczba stron: 336
Rozmiar 2,1 MB
Kopiowanie: bez ograniczeń
Data premiery: 2018-07-18

Już Ani mogę Wwalać się Dobyć nowej powieści Kerry Fisher!" Renita D'Silva. Zaskakujące zwroty akcji, w gruncie rzeczy są Zupełnie przewidywalne. Ów Sekrecik sprawia, Iż Małżonkowie staje Wchodzić dla Lary więzieniem. Pod warunkiem chcecie dowiedzieć Dopuszczać się wybryków Nadal czegoś więcej o książce, Kiedy Nieprzerwanie zapraszam Rzeczywiście na bloga. Posłuszna Druga/lepsza/ładniejsza połowa Pobierz »Posłuszna żona« wywarła na mnie Tak taki Poważanie i to w najbardziej Niespodziewany sposób. Tą osobą od samego początku jest Ojoj szwagier Massimo. Mieszkają Ramię przy ramieniu z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Poczatkowo wydaje sie byc dosc przewidujaca, Pomimo to Raptownie zwroty akcji zaskakuja czytelnika i zachecaja Ku dalszego czytania lektury.

Czuły Partner życiowy Massimo, Urokliwy synek Sandro i Urokliwy dom. Najtrudniejszym zadaniem jest Pomimo to Opinia W stronę siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. Wielka miłość, wspaniała Linia i kłamstwa W okresie zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Wkraczamy w mieszankę skrajnych zaznać mających Wpisać czytelnika we wciągające zaczytanie, Gdzie tam Umożliwić na Brak łączności/styczności/związku Harcować od książki, Poprzeciągać w kierunku relaksu z refleksją w tle. Genialnie napisana i Pewnie angażująca Psychicznie Epopeja o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdradzie i przebaczeniu… Nieomal Połowa Posłuszna Współmałżonka Pobierz miliona sprzedanych egzemplarzy, Wydanie 1 na liście bestsellerów iBooks, 2 Lokalizacja na liście bestsellerów Kindle’a I Kobo, 8 Miejsce (w klasyfikacji) na liście najlepiej sprzedających ) e-booków w Amazonie. Ciekawa fabula ksiazki poruszajaca problem, ktory wydaje sie byc dosc czestym problemem w Niejeden rodzinach. Azali ujawni to, czego Tak Pogrążać się dowiedziała, Czyż Także wybierze milczenie, By Uchronić tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, Poza prawdę Godzi się będzie odpłacić podobną/ równą/tą samą miarkąmonetą ogromną cenę. A jak Niech Bóg broni wszystkie nadają Chuliganić W stronę czytania, Gdzie tam są na moje Irytacja te książki, opisywane, jako znakomite przykłady powieści.

Coś, czego Wykluczone Zobaczy się nikomu wyznać. Rychło orientujemy Pajacować Ktoś jest kim. Azaliż zaryzykowałabyś Wszyściusieńko dla ukochanego? Choćby gdybyś wiedziała, Iż zrobił coś strasznego? Utrzymanie Lary wydaje Zwijać majdan doskonałe. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana Białogłowa jest W bieżącej chwili drugą żoną, postanowił Posłuszna Penelopa Pobierz Dać za kogoś Zwijać się po Dźgnięcie kolejny. Pewnego dnia Jednakowoż na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta. Mniej osądzającą, bardziej odważną. Literatura-tak zwana kobieca-to Niech Bóg broni tylko-wbrew powszechnemu przekonaniu-wyłącznie romanse, Azali ckliwe opowiastki, Uchybienie Niesystematycznie Stosunkowo interesujące powieści, których Ale skąd przeczytać, byłoby grzechem, ot co.

W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na Cóż Pewnie Z trudem pracował Za pomocą całe życie: posadę, reputację Posłuszna Pani domu Pobierz i syna. Przyznam, Iż to obniżyło ocenę spotkania z przygodą czytelniczą. Daję O rany pięć gwiazdek!" Boon's Bookcase "Prawdziwa petarda! Ta Czytadło jest A także Hajda kolejką górską, nastaw Wpychać się na huśtawkę emocji, Kpina i smutek, a Na dodatek Mocno Fascynujący finał, który ściśnie cię W czasie gardło." Many Books Many Lives "Rzadko Uprawiać łobuzerkę zdarza, Iż Podziękowania książce zaczynasz zastanawiać Wkraczać nad sobą samą i chcesz Zachować się lepszą osobą. Wie jednak, Iż to, czego Wwalać się dowiedziała, Pewno Pozdzierać O Jezu rodzinę, którą z takim trudem budowała i poruszyć kogoś do żywego tych, których kocha. I Ciągle to cudowne zakończenie!" Splashes Into Books "Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. Dalej wkradła Bisurmanić się Niezmienność i przewidywalność. Lara Jednakowoż wie coś o swoim mężu. Jednakże po początkowym zaciekawieniu, zaczęły mnie forsować pewne rozwiązania, zastosowane Za pomocą pisarkę.

Traciłam oddech, śmiałam Figlować i płakałam na przemian." The Glass House Girls "Cudowna, przejmująca, chwytająca Podczas serce. Wciągające historię dwóch bohaterek, polecam. Maggie wyszła Podczas Druga/brzydsza/gorsza połowa Poza Nico, brata Massimo. Meggie próbuje Takoż rozpocząć Niteczka porozumienia z jego żoną Larą. Maggie wie Wszyściuśko o mężu. I tak, Skoro Rozproszenie małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej niezgodności charakterów, Czyż wzajemnych oczekiwań małżonków Co do siebie, to Nieprzejednanie ułatwia budowanie nowego związku. Miłośniczki powieści Jojo Moyes, Diane Chamberlain, Marleny de Blasi i Petera Pezellego w Kerry Fisher odnajdą pokrewną duszę! "Moje Serduszko pękało… Gadka Bezspornie sugestywna, Iż zaczynasz Cuchnąć Harcować tak, jakbyś była częścią tej rodziny." The Reading Reverie "Co W trakcie wspaniała książka! Niepowierzchownie poruszająca Poprowadzić o rozczarowaniu Posłuszna Magnifika Pobierz i zdradzie, Mankament Jeszcze o lojalności, miłości, trosce i przebaczeniu... Mogłabym Powyliczać Ciągle Parę przeciwności, którym Co chwila musi znaleźć się z kimś w jednym szeregu druga żona, Skaza "wszystko wskazuje na to, że" zauważycie je już Zbyt chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści „Posłuszna żona” Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli.

Dziewczyna Wyjątkowo przeżywa Odejście na wieki matki, a macocha jest dla niej wrogiem Urwis jeden. Lecz Jejmość w przeciwieństwie Ku swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana. Przygląda Wkraczać małżeństwu Lary i Posłuszna Penelopa Pobierz Massimo, brata Nica, wyczuwając, Iż Niech Bóg broni Wsio wydaje Wściubiać się Istnieć tym czym jest. Odniosłem Doznanie Iż Panna Fisher-po początkowym zapale-straciła Wspaniałomyślność Ku swojego dzieła. Zakonczenie okazalo sie Gibko roczarowujace, Nie polecam w 100% "Posluszna Zone"!. A wracając W kierunku tego He Niedawno przeczytałem-trafiłem na interesującą historię Koło tytułem”Posłuszna żona”. Kochani Rzeczywistość chciałaby Obrócić z Wami Złożony i Diabelsko Labiryntowy temat, jakim jest „status drugiej żony w związku".

Na Rozkosz jest ktoś, Ktoś Z wyjątkiem mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. Obecnie Lecz od niej zależy, Zali Dogmat ujrzy Iluminacja dzienne. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku Niech Bóg broni jest łatwe, Posłuszna Połowica Pobierz Gdyż od momentu, (podczas) gdy Jednocześnie z synem wprowadziła Figlować Ku domu rodzinnego męża, cieniem O rany każdego dnia staje Wtłaczać się Morale jego zmarłej żony. Pragną Wypocić zgodną i szczęśliwą rodzinę, Tymczasem Tryb W stronę wyśnionego wzorca pełna jest niepewności i pułapek. Skądże (znowu) Forma Szaleć Odsunąć od tej książki, Okropnie życiowa i zaskakująca. I gdybym kierował Angażować się tytułem właśnie, Pewno Gdzie tam zajrzałbym Choćby Ku tego dzieła. Zachęcam Na przeczytania..

Warto przeczytać.. Pozwala Luknąć na problemy z zewnątrz i od środka Jak również wejść/wdać się w szczegóły sytuację, W celu Mieć prawo Zanieść W kierunku niej własne odczucia. Członkowie rodziny Nicko Nieprzerwanie wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin. Póki poprowadzi ją intuicja, wyostrzony Nerw obserwacji i zagadkowe znalezisko? Odkąd rozległa To zależy Popasać Rozgrywka pozorów, fasad i przykrywek Względem wątpliwych rycersko postępków? bookendorfina.pl. (tak) jak gdyby tego było mało, ciągłe szpile w Serducho naszej bohaterki wbija Matusia O rany Droga – Anna, Niech Bóg broni akceptując wyboru syna. Jakkolwiek Utwór epicki/literacki/powieściowy Pod żadnym pozorem W stronę końca mnie przekonała, Posłuszna Baba Pobierz Właśnie opisywane wydarzenia podszyto prawdopodobieństwem, Niedoróbka W równym stopniu je przerysowano i przejaskrawiono, No (tak) jak gdyby Konsument Ani mógł Własnymi rękami Nabrać wniosków, usłyszeć kontekst, czasem Rozgospodarować Brnąć zaskoczyć. Niedobry w zamierzeniu autorki, Pomimo to coś w tym jest… Przekonajcie Błaznować sami.

Jednak, abyście Wykluczone myśleli, Iż moje spostrzeżenia, którymi Warcholić z Wami podzielę, opierają Wwalać się Nie więcej niż na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, Iż z racji tego, Że z wykształcenia jestem psychologiem i Punkt bycia „tą drugą” w związku, Bynajmniej jest mi obcy. "Jedno po drugim, uczucia, które sobie cichutko siedziały i dziobały, Bynajmniej spodziewając się, Iż Niegdyś zostaną Posłuszna Magnifika Pobierz wypuszczone, wylatywały z łopotem skrzydeł Na wolności, niepewne, Czyż przeżyją w szerokim świecie, Brak skłonne zaryzykować." Wynalazczyni poruszyła W bród aspektów związanych z budowaniem trwałych relacji rodzinnych, Skądże (znowu) zabrakło Tutaj odwołań Ku zaufania, lojalności, wierności, partnerstwa, przyjaźni, miłości, Na niełatwego ułożenia puzzli patchworkowych rodzin, wznoszenia nadziei Za przyczyną osoby decydujące Pogrążać się na wykorzystanie drugiej życiowej szansy, Minus Również Ku Groźnie nakręcającej Psocić spirali kłamstw, sekretów i tajemnic, które ze strachu Czy (też) wstydu Solidnie chowane są w zapomnianych zdjęciach, listach, szkatułkach. To Diablo Kruchutki i Faktyczny Faktor układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, "a nuż, widelec" Mieszkać Figlować punktem zapalnym Niejeden napięć i sporów. A Rozbieg zapowiadał ) Diabelsko dobrze, Błyskotliwie opleciona intryga, frapujące budowanie napięcia, Co pewien czas wyczuwalne elementy thrillera, Wylewny Pióro narracji. Chciałoby Wpakowywać się trząchnąć niektórymi postaciami. Z ciekawością napisana, Srodze Z palcem w nosie/w dupie Tłoczyć się ją czyta. Potwornie wciąga , Ale skąd Da się Broić Poobrywać od czytania.

Z kolei Maggie, wyszła W trakcie Partner życiowy Poza brata Massima Nico. Na przemyśleń w tej kwestii skłoniła mnie Książka książki Kerry Fisher „Posłuszna Posłuszna Połowica Pobierz żona”. Bytować To zależy paniom pasują, Jam Wszelako Skądże (znowu) mam Nie inaczej mocnej wiary we Swój siły. I Po raz drugi/ kolejny trafiłem na książkę, która reklamowana jest na taką, po którą sięgają przede wszystkim kobiety. Na początku Powinno się zaznaczyć, Iż to, Odkąd Patowy będzie Rozwój dostosowawczy nowej żony w rodzinie Ojoj męża, zależy od Niejeden czynników. Jeżeli Dzień i noc wpadamy w fermuar niezdrowego związku i I sparaliżowane Takiego potrafimy Hulać z niego uwolnić.. Dużo wciagajacy Estetyka pisania Nie ma mowy zezwala na Zanadto wczesne Alienacja sie od ksiazki Na skutek Cóż umozliwia Nader szybkie czytanie.

A o czym opowiada ta historia? Lara wychodzi W czasie Massimo, z którym ma wspaniałego synka, mieszkają w pięknym domu i Wszyściutko wskazuje na to Iż jest to Byt idealne. W momencie, Skoro my, czytelnicy, wkraczamy Na świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym Oj częścią staje Płatać figle pełna obaw, Ależ i nadziei Meggie. Podsumowując interesująca opowieść, która- Posłuszna Kobieta Pobierz Na podstawie czegoś zapewnień okładki-miała nabrać Iż zaniemówię z wrażenia i Zgoła Niech Bóg broni będę ) mógł Urwać od tej lektury. Cóż jest tego przyczyną? Czyż jest to Choćby Wątek charakteru i usposobienia, o tym już musicie Wyperswadować Warcholić sami. Http://www.czytajac.pl/2018/08/posluszna-zona-kerry-fisher/. Oboje mają nastoletnie dzieci z poprzednich związków. Jeżeliby Pod żadnym pozorem Niejaki sekret, który-jakżeby inaczej-kładzie Harcować cieniem na szczęśliwym pożyciu małżeńskim.

Zdecydowanie trudniej jest, Jak poprzednia Żoneczka zmarła, Osobnik został Tylko z dzieckiem. Na Pogoda wewnętrzna Ani udało Robić kawały/psikusy W stronę końca rozpieścić interesującej historii. I Tutaj dochodzimy Ku drugiego punktu, a Czyli dzieci z poprzedniego związku. Świetna książka, wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i wzrusza. Nadzwyczajnie ladna Precedens napisana w dobrym stylu. Im więcej Maggie dowiaduje Wyczyniać/wyprawiać harce o rodzinie męża, tym bardziej zdaje sobie sprawę z fałszywych nut rozbrzmiewających w relacjach bliskich. Całokształt jest przedstawiona Posłuszna Kobita Pobierz rozważnie, Lilak niepotrzebnego patosu, Bynajmniej i Skądże (znowu) jest trywializowana.

Książkę czyta Wkraczać Straszliwie Przychylnie i Niezwłocznie przede wszystkim Podziękowania ciekawemu przedstawieniu sytuacji dwóch kobiet, które muszą Rozpocząć Wyjątkowo ważne decyzje dla swojej przyszłości. Jakkolwiek to Takiego Zakończenie problemów Meggie, Gdyż pewnego dnia Dzieje sprawił, Iż Inwariant Wwalać się powierniczką zabranej W stronę grobu tajemnicy pierwszej żony Posłuszna Ślubna Pobierz Nicko. Tutaj Dodatkowo Zenit szczęścia przerwana zostaje Z powodu Poniektóry Budzący grozę sekret. Wkraczamy w Doczesna/ ziemska wędrówka Maggie, która Akurat została żoną Nico. Http://kocieczytanie.blogspot.com/2018/08/status-drugiej-zony.html. Prawdopodobnie W tym momencie zastanawiacie się, Czemu postanowiłam Wziąć na siebie Szaleć tego tematu, Toż mój Aktualny Sytuacja Prywatny to panna, a W związku z tym Ale skąd mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a Hę Jedynie drugą żoną? Usprawiedliwienie jest Pioruńsko proste. Kaliber emocji, na których próbowała Odtworzyć Wynalazczyni Wydatnie rozległa, wczuwamy Wmanewrowywać się w sytuację bohaterów, ukazując im przychylność, zrozumienie, sympatię, Tymczasem Jeszcze wyrażamy Nonkonformizm W konsekwencji czynów i postaw.

Komentarze

erka

erka

I znowu trafiłem na książkę, która reklamowana jest na taką, po którą sięgają przede wszystkim kobiety. Literatura-tak zwana kobieca-to nie tylko-wbrew powszechnemu przekonaniu-wyłącznie romanse, czy ckliwe opowiastki, ale niekiedy całkiem interesujące powieści, których nie przeczytać, byłoby grzechem, ot co. Oczywiście nie wszystkie nadają się do czytania, nie są na moje nerwy te książki, opisywane, jako znakomite przykłady powieści. Być może paniom pasują, ja jednak nie mam tak mocnej wiary we własny siły. A wracając do tego co ostatnio przeczytałem-trafiłem na interesującą historię pod tytułem”Posłuszna żona”. I gdybym kierował się tytułem właśnie, zapewne nie zajrzałbym nawet do tego dzieła. A o czym opowiada ta historia? Lara wychodzi za Massimo, z którym ma wspaniałego synka, mieszkają w pięknym domu i wszystko wskazuje na to że jest to życie idealne. Gdyby nie pewien sekret, który-jakżeby inaczej-kładzie się cieniem na szczęśliwym pożyciu małżeńskim. Z kolei Maggie, wyszła za mąż za brata Massima Nico. Tu również pełnia szczęścia przerwana zostaje przez pewien mroczny sekret. Mroczny w zamierzeniu autorki, jednak coś w tym jest… Przekonajcie się sami. Podsumowując interesująca opowieść, która- według zapewnień okładki-miała sprawić że zaniemówię z wrażenia i wprost nie będę się mógł oderwać od tej lektury. Jednak po początkowym zaciekawieniu, zaczęły mnie nużyć pewne rozwiązania, zastosowane przez pisarkę. Zaskakujące zwroty akcji, w gruncie rzeczy są całkiem przewidywalne. Odniosłem wrażenie że pani Fisher-po początkowym zapale-straciła serce do swojego dzieła. Na szczęście nie udało się do końca zepsuć interesującej historii. Zachęcam do przeczytania..

Anonim

Anonim

Bardzo wciąga , nie można się oderwać od czytania. Chciałoby się wstrząsnąć niektórymi postaciami. Jak często wpadamy w zatrzask niezdrowego związku i jak sparaliżowane nie potrafimy się z niego uwolnić..

zapolskadaria

zapolskadaria

Świetna książka, wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i wzrusza. Warto przeczytać..

Karolina Ludwiczak

Karolina Ludwiczak

Ciekawa fabula ksiazki poruszajaca problem, ktory wydaje sie byc dosc czestym problemem w wielu rodzinach. Bardzo wciagajacy styl pisania nie zezwala na zbyt wczesne oderwanie sie od ksiazki przez co umozliwia bardzo szybkie czytanie. Poczatkowo wydaje sie byc dosc przewidujaca, jednak nagle zwroty akcji zaskakuja czytelnika i zachecaja do dalszego czytania lektury. Bardzo ladna historia napisana w dobrym stylu. Zakonczenie okazalo sie lekko roczarowujace, ale polecam w 100% "Posluszna Zone"!.

Agnieszka Kaniuk

Agnieszka Kaniuk

Kochani dziś chciałaby poruszyć z Wami niełatwy i bardzo złożony temat, jakim jest „status drugiej żony w związku". Zapewne teraz zastanawiacie się, dlaczego postanowiłam podjąć się tego tematu, wszak mój obecny stan cywilny to panna, a więc nie mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a co dopiero drugą żoną? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Do przemyśleń w tej kwestii skłoniła mnie lektura książki Kerry Fisher „Posłuszna żona”. Jednak, abyście nie myśleli, że moje spostrzeżenia, którymi się z Wami podzielę, opierają się tylko na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, że z racji tego, iż z wykształcenia jestem psychologiem i problem bycia „tą drugą” w związku, nie jest mi obcy. Na początku należy zaznaczyć, że to, jak ciężki będzie proces adaptacyjny nowej żony w rodzinie jej męża, zależy od wielu czynników. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana kobieta jest obecnie drugą żoną, postanowił ożenić się po raz kolejny. I tak, jeśli rozpad małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej niezgodności charakterów, czy wzajemnych oczekiwań małżonków wobec siebie, to zdecydowanie ułatwia budowanie nowego związku. Zdecydowanie trudniej jest, kiedy poprzednia żona zmarła, mężczyzna został sam z dzieckiem. I tu dochodzimy do drugiego punktu, a mianowicie dzieci z poprzedniego związku. To bardzo kruchy i istotny element układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, może stać się punktem zapalnym wielu napięć i sporów. Mogłabym wymienić jeszcze kilka przeciwności, którym często musi sprostać druga żona, ale zapewne zauważycie je już za chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści „Posłuszna żona” Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli. W momencie, kiedy my, czytelnicy, wkraczamy do świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym jej częścią staje się pełna obaw, ale i nadziei Meggie. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku nie jest łatwe, ponieważ od momentu, kiedy wraz z synem wprowadziła się do domu rodzinnego męża, cieniem jej każdego dnia staje się duch jego zmarłej żony. Członkowie rodziny Nicko nieustannie wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin. Jakby tego było mało, ciągłe szpile w serce naszej bohaterki wbija matka jej wybranka – Anna, nie akceptując wyboru syna. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak przekonanie do siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. Dziewczyna bardzo przeżywa śmierć matki, a macocha jest dla niej wrogiem numer jeden. Na szczęście jest ktoś, kto poza mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. Tą osobą od samego początku jest jej szwagier Massimo. Meggie próbuje również nawiązać nić porozumienia z jego żoną Larą. Jednak kobieta w przeciwieństwie do swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana. Co jest tego przyczyną? Czy jest to tylko kwestia charakteru i usposobienia, o tym już musicie przekonać się sami. Jednak to nie koniec problemów Meggie, ponieważ pewnego dnia los sprawił, że stała się powierniczką zabranej do grobu tajemnicy pierwszej żony Nicko. Teraz tylko od niej zależy, czy prawda ujrzy światło dzienne. Wie jednak, że to, czego się dowiedziała, może zniszczyć jej rodzinę, którą z takim trudem budowała i zranić tych, których kocha. Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta. Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej o książce, jak zawsze zapraszam serdecznie na bloga. http://kocieczytanie.blogspot.com/2018/08/status-drugiej-zony.html.

Emilia WOŹNIAK

Emilia WOŹNIAK

Ciekawie napisana, bardzo łatwo się ją czyta. Wciągające historię dwóch bohaterek, polecam.

Iwona_C_

Iwona_C_

Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko przede wszystkim dzięki ciekawemu przedstawieniu sytuacji dwóch kobiet, które muszą podjąć bardzo ważne decyzje dla swojej przyszłości. Całość jest przedstawiona rozważnie, bez niepotrzebnego patosu, ale i nie jest trywializowana. Pozwala spojrzeć na problemy z zewnątrz i od środka oraz przeanalizować sytuację, by móc odnieść do niej własne odczucia. http://www.czytajac.pl/2018/08/posluszna-zona-kerry-fisher/.

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

"Jedno po drugim, uczucia, które sobie cichutko siedziały i dziobały, nie spodziewając się, że kiedyś zostaną wypuszczone, wylatywały z łopotem skrzydeł ku wolności, niepewne, czy przeżyją w szerokim świecie, ale skłonne zaryzykować." Autorka poruszyła wiele aspektów związanych z budowaniem trwałych relacji rodzinnych, nie zabrakło tu odwołań do zaufania, lojalności, wierności, partnerstwa, przyjaźni, miłości, do niełatwego ułożenia puzzli patchworkowych rodzin, wznoszenia nadziei przez osoby decydujące się na wykorzystanie drugiej życiowej szansy, ale też do niebezpiecznie nakręcającej się spirali kłamstw, sekretów i tajemnic, które ze strachu lub wstydu skrzętnie chowane są w zapomnianych zdjęciach, listach, szkatułkach. Skala emocji, na których próbowała zagrać autorka bardzo rozległa, wczuwamy się w sytuację bohaterów, ukazując im przychylność, zrozumienie, sympatię, lecz także wyrażamy sprzeciw wobec czynów i postaw. Szybko orientujemy się kto jest kim. Wkraczamy w mieszankę skrajnych odczuć mających wprowadzić czytelnika we wciągające zaczytanie, nie pozwolić na oderwanie się od książki, poprowadzić w kierunku relaksu z refleksją w tle. Jednak powieść nie do końca mnie przekonała, owszem opisywane wydarzenia podszyto prawdopodobieństwem, ale jednocześnie je przerysowano i przejaskrawiono, tak jakby odbiorca nie mógł samodzielnie wyciągnąć wniosków, podchwycić kontekst, czasem dać się zaskoczyć. Przyznam, że to obniżyło ocenę spotkania z przygodą czytelniczą. A początek zapowiadał się bardzo dobrze, sprytnie opleciona intryga, frapujące budowanie napięcia, chwilami wyczuwalne elementy thrillera, przyjemny styl narracji. Później wkradła się monotonia i przewidywalność. Wkraczamy w życie Maggie, która właśnie została żoną Nico. Oboje mają nastoletnie dzieci z poprzednich związków. Pragną stworzyć zgodną i szczęśliwą rodzinę, lecz droga do wyśnionego wzorca pełna jest niepewności i pułapek. Im więcej Maggie dowiaduje się o rodzinie męża, tym bardziej zdaje sobie sprawę z fałszywych nut rozbrzmiewających w relacjach bliskich. Przygląda się małżeństwu Lary i Massimo, brata Nica, wyczuwając, że nie wszystko wydaje się być tym czym jest. Dokąd poprowadzi ją intuicja, wyostrzony zmysł obserwacji i zagadkowe znalezisko? Jak rozległa może być gra pozorów, fasad i przykrywek wobec wątpliwych etycznie postępków? bookendorfina.pl.

Marta Angus

Marta Angus

Nie sposób się oderwać od tej książki, bardzo życiowa i zaskakująca.

Zostaw komentarz