Antoni Gaudi. Czarodziej architektury

Antoni Gaudi. Czarodziej architektury

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 352
Rozmiar 7,1 MB
Data premiery: 2018-06-29
Tytuł: Antoni Gaudi. Czarodziej architektury
Autor: Słowiński Krzysztof K., Słowiński Przemysław
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Data premiery: 2018-06-29
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26497228

. Budowle wzbudzały kontrowersje, a na geniuszu architekta poznali się prywatni mecenasi, którzy dawali mu zlecenia m. Tej świątyni od 1914 roku gaudi poświęcił się zupełnie, Antoni Gaudi. Czarodziej architektury Pobierz zamieszkał nawet na jej terenie.po tym jak wpadł pod tramwaj, sanitariusze nie rozpoznali go i przewieźli do hospicjum dla ubogich. Pełna ciekawostek z życia słynnego architekta, bogato ilustrowana publikacja. Na początku swojej kariery, dla pieniędzy projektował dosłownie wszystko – od kiosków z papierosami do bram wjazdowych. Polecam.. Nikomu nie przyszło do głowy, że wielki architekt i wizjoner ubiera się jak włóczęga. Budowa trwa do dnia dzisiejszego i jeśli będą odpowiednie fundusze z datków to zostanie ukończona w 2030 roku.

Choć za życia gaudiego władze barcelony nie potrafiły dogadać się z artystą, to właśnie jego prace po latach stały się najbardziej rozpoznawalnymi wizytówkami stolicy katalonii. Nie był teoretykiem i ciągle zmieniał swoje projekty, pracował razem z kamieniarzami, robotnikami i stolarzami. Twierdził, że artysta jest jedynie kontynuatorem dzieła boga Antoni Gaudi. Czarodziej architektury Pobierz – „wielkiego architekta”.obiekty architektoniczne katalońskiego mistrza przypominają raczej żywe organizmy niż dzieła ludzkich rąk. Cała recenzja znajduje się tutaj:https://magiawkazdymdniu.blogspot.com/2018/07/antoni-gaudi-czarodziej-architektury.html. Zdarzały mu się budynki, w których nie przewidział ani jednego kąta prostego. Czarodziej architektury" antoni gaudi żył w latach 1852-1926 i śmiało można powiedzieć, że wyprzedził swój czas, gdyż jego projekty uważano za zbyt śmiałe i odważne kiedy żył. Na wystawie światowej w paryżu w 1878 roku europa zachwyciła się projektami gaudiego; osiedlami domków dla spółdzielni pracowniczej z matarό i …witryną sklepu fabrykanta rękawiczek.barceloński przemysłowiec eusebi güell docenił geniusz gaudiego i sfinansował wiele jego odważnych projektów. Ostatnia budowla , którą zaczął budować na dwanaście lat przed śmiercią to templo expiatorio de la sagrada familia, która nadal jest w budowie.

Żadna wycieczka nie ominie fantastycznego ogrodu güell, casa batlló i opus magnum artysty – bazyliki sagrada familia.. Stworzył przełomowe projekty w architekturze i zaprojektował między innymi casa batlló, casa milà, casa calvet, pałac biskupi w astordze, pałac güell, finca miralles i wiele innych. Sztuka była dla niego sposobem ewangelizacji. Wszystkie elementy architektoniczne mają znaczenie symboliczne i uzasadnienie w biblii. Styl gaudiego określany jest jako bujny romantyzm i rozwichrzona Antoni Gaudi. Czarodziej architektury Pobierz secesja, nie ma kątów prostych, linie są miękkie, falujące, inspirowane światem przyrody, który obserwował w dzieciństwie, gdy nie chodził do szkoły, bo cierpiał na reumatyzm. . Wielkość budowli jest imponująca i jak zostanie ukończona stanie się najwyższym kościołem na świecie.

. Książę eusebi güell, dla którego gaudi wybudował pałac i park, które do dzisiaj są jedną z największych atrakcji barcelony. Budowa tego pięknego kościoła rozpoczęła się w 1883 roku, ale podczas wojny domowej została częściowo spalona. Postać antoniego gaudiego zawsze kojarzyła mi się z barceloną i niezwykłym kościołem sagrada familia, który z daleka wygląda jak usypany z piasku. In. W zasadzie nic poza tym nie wiedziałam o słynnym architekcie, a że lubię czytać biografie sięgnęłam po książkę przemysława i krzysztofa słowińskich ,,antoni gaudi.

Komentarze

jeke5

jeke5

Cała recenzja znajduje się tutaj:https://magiawkazdymdniu.blogspot.com/2018/07/antoni-gaudi-czarodziej-architektury.html. Stworzył przełomowe projekty w architekturze i zaprojektował między innymi casa batlló, casa milà, casa calvet, pałac biskupi w astordze, pałac güell, finca miralles i wiele innych. In. Wielkość budowli jest imponująca i jak zostanie ukończona stanie się najwyższym kościołem na świecie. Ostatnia budowla , którą zaczął budować na dwanaście lat przed śmiercią to templo expiatorio de la sagrada familia, która nadal jest w budowie. W zasadzie nic poza tym nie wiedziałam o słynnym architekcie, a że lubię czytać biografie sięgnęłam po książkę przemysława i krzysztofa słowińskich ,,antoni gaudi. Budowle wzbudzały kontrowersje, a na geniuszu architekta poznali się prywatni mecenasi, którzy dawali mu zlecenia m. Nie był teoretykiem i ciągle zmieniał swoje projekty, pracował razem z kamieniarzami, robotnikami i stolarzami. Styl gaudiego określany jest jako bujny romantyzm i rozwichrzona secesja, nie ma kątów prostych, linie są miękkie, falujące, inspirowane światem przyrody, który obserwował w dzieciństwie, gdy nie chodził do szkoły, bo cierpiał na reumatyzm. Budowa tego pięknego kościoła rozpoczęła się w 1883 roku, ale podczas wojny domowej została częściowo spalona. Budowa trwa do dnia dzisiejszego i jeśli będą odpowiednie fundusze z datków to zostanie ukończona w 2030 roku. Postać antoniego gaudiego zawsze kojarzyła mi się z barceloną i niezwykłym kościołem sagrada familia, który z daleka wygląda jak usypany z piasku. Książę eusebi güell, dla którego gaudi wybudował pałac i park, które do dzisiaj są jedną z największych atrakcji barcelony. Czarodziej architektury" antoni gaudi żył w latach 1852-1926 i śmiało można powiedzieć, że wyprzedził swój czas, gdyż jego projekty uważano za zbyt śmiałe i odważne kiedy żył. Wszystkie elementy architektoniczne mają znaczenie symboliczne i uzasadnienie w biblii. .

Anonim

Anonim

Pełna ciekawostek z życia słynnego architekta, bogato ilustrowana publikacja. Polecam.. .

Zostaw komentarz