Moja europejska rodzina. pierwsze 54 000 lat

Moja europejska rodzina. pierwsze 54 000 lat

Nauki matematyczno-przyrodnicze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Liczba stron: 409
Rozmiar 1,5 MB
Data premiery: 2018-05-25
Tytuł: Moja europejska rodzina. pierwsze 54 000 lat
Autor: Bojs Karin
Tłumacz: Gardner Urszula
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 409
Data premiery: 2018-05-25
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26376691

. I chyba tak właśnie należałoby określić tę pozycję… moja europejska rodzina. Przemierzymy z nią tereny północnych niemiec z czasów neandertalczyków i poznamy kromaniończyków z francji. "moja europejska rodzina" pełna jest zdumiewających faktów. Pierwsze 54000 lat karin bojs to tytuł, przedstawiający w prosty, acz rzeczowy sposób historię człowieka na terenie europy w świetle ostatnich badań Moja europejska rodzina. pierwsze 54 000 lat Pobierz genetycznych i archeologicznych. Ponowna, dokładniejsza analiza dna wykazała, że genom karin bojs zawiera geny lapończyków, a ona sama jest potomkinią łowców zbieraczy z epok brązu i żelaza oraz żyjących w późniejszych czasach wikingów. O muzyce, towarzyszących ludziom zwierzętach, kopalnym mtdna i nietolerancji laktozy… słowem, o wszystkim, co miało wpływ na ukształtowanie człowieka współczesnego…. "moja europejska rodzina" to niezwykłe, nowatorskie, a zarazem osobiste spojrzenie na genetykę i geny, które w zdumiewający sposób odsłania pradzieje pewnej rodziny oraz dowodzi wspólnej historii wszystkich europejskich narodów. Moja europejska rodzina.

W swojej książce karin bojs zabiera czytelnika w fascynującą podróż po europie w czasie i w przestrzeni. Pierwsze 54000 lat to saga homo sapiens… saga każdego z nas. W badaniach pomagali jej liczni naukowcy: genetycy i antropolodzy. To książka popularnonaukowa, ale czyta się ją jak sagę Moja europejska rodzina. pierwsze 54 000 lat Pobierz rodzinną. Dzięki archiwom oraz badaniom genetycznym prześledziła dzieje swojej rodziny zarówno w okresie historycznym, jak i przedhistorycznym. Fascynująca opowieść o życiu, kulturze, historii i sztuce pierwszych ludzi. Odkryła nie tylko wiele informacji o swych przodkach, lecz również to, że prawie wszyscy ludzie są ze sobą w jakimś stopniu spokrewnieni. .

Wykorzystała w tym celu możliwości, jakie daje nowoczesna genetyka. Nauka i poszerzanie wiedzy może być fascynujące… a że – jak wiemy – podróże kształcą, karin bojs zabiera nas w podróż do prehistorycznej europy, do początków homo sapiens, neandertalczyków i mieszkańców cro-magnon, mając za przewodnika helisę dna oraz najnowsze badania archeologiczne. Karin bojs dorastała w małej, niepełnej rodzinie, co niezwykle silnie odczuła w dniu pogrzebu matki. Zwiedzając starożytne jaskinie, autorka dowiedziała się, że jej przodkowie żyli w ich okolicy wtedy, gdy powstawały malowidła naskalne.. Aby ukoić ból po stracie, postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i swoich korzeniach. Zagłębiła się w genealogię swojej rodziny na wiele pokoleń wstecz.

Komentarze

Thelksinoe

Thelksinoe

Nauka i poszerzanie wiedzy może być fascynujące… a że – jak wiemy – podróże kształcą, karin bojs zabiera nas w podróż do prehistorycznej europy, do początków homo sapiens, neandertalczyków i mieszkańców cro-magnon, mając za przewodnika helisę dna oraz najnowsze badania archeologiczne. I chyba tak właśnie należałoby określić tę pozycję… moja europejska rodzina. O muzyce, towarzyszących ludziom zwierzętach, kopalnym mtdna i nietolerancji laktozy… słowem, o wszystkim, co miało wpływ na ukształtowanie człowieka współczesnego…. Fascynująca opowieść o życiu, kulturze, historii i sztuce pierwszych ludzi. Pierwsze 54000 lat karin bojs to tytuł, przedstawiający w prosty, acz rzeczowy sposób historię człowieka na terenie europy w świetle ostatnich badań genetycznych i archeologicznych. Moja europejska rodzina. Pierwsze 54000 lat to saga homo sapiens… saga każdego z nas. To książka popularnonaukowa, ale czyta się ją jak sagę rodzinną. .

Zostaw komentarz