Drapieżny ród Piastów

Drapieżny ród Piastów

Historia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 456
Rozmiar 24,2 MB
Data premiery: 2018-05-21
Tytuł: Drapieżny ród Piastów
Autor: Leśniewski Sławomir
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 456
Data premiery: 2018-05-21
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26596693

Do niedawna wydawało się, że o pierwszych władcach polski wiadomo wszystko.. . Jednocześnie byli też znani z okrucieństwa, porywczości i bezwzględności w sprawowaniu rządów. Nie jestem znawcą tej epoki, ale czytając co nieco mam wrażenie, że autor trochę naciągnął niektóre rzeczy. Drapieżny ród Piastów Pobierz Bolesławowie chrobry, szczodry i krzywousty. Zdecydowanie książka jest bardziej popularna niż naukowa. . Nie ma się zatem wrażenia, że jest przeładowana faktami, nie znajdziecie tam też również zbyt wielu dat.

Z fenomenem rodu piastów w swej najnowszej książce postanowił zmierzyć się popularyzator historii sławomir leśniewski. Przyznam szczerze, że na potrzeby książki autor znacznie uprościł historię. Konflikt księcia bolesława z biskupem stanisławem, rzeź w gąsawie i bunt wójta alberta za czasów łokietka w książce leśniewskiego nabierają nowego wymiaru. Zrobił to jednak w tak umiejętny sposób, że udowodnił, że umie oczarować czytelnika.. pobożni władcy czy żądni krwi zbrodniarze? łagodne białogłowy czy podstępne uwodzicielki? książka sławomira leśniewskiego o średniowiecznych polskich władcach. Przez to stała się płynna, ciekawa (przez podkręcenie niektórych wydarzeń) i całkowicie przyswajalna dla zwykłego czytelnika. Czytelnik śledzi opisywane wydarzenia tak, jakby oglądał wciągający i oddający historyczne realia serial. Czytałam z zapartym tchem głównie dlatego, że język tej Drapieżny ród Piastów Pobierz książki jest bardzo plastyczny, a ona sama została napisana lekko i przyjemnie.

"drapieżny ród piastów" to nie tylko porcja rzetelnej historycznej wiedzy, ale przede wszystkim pasjonująca opowieść o polskich władcach, o ich namiętnościach i słabościach. Tymczasem najnowsze odkrycia naukowe pokazują, że im więcej o piastach wiemy, tym więcej pojawia się nowych pytań i tajemnic do odkrycia. Łączy ich jedno – na tle innych dynastii wyróżniali się nietuzinkową osobowością oraz inteligencją połączoną częstokroć z geniuszem politycznym. Obok nich postaci, których historycy niesłusznie spychają na drugi plan, takie jak siostra mieszka i adelajda albo bolesław rogatka. Bezlitośnie i bez skrupułów rozprawiali się ze swoimi przeciwnikami, nawet z najbliższymi krewnymi.

Komentarze

jakprzezokno

jakprzezokno

Przez to stała się płynna, ciekawa (przez podkręcenie niektórych wydarzeń) i całkowicie przyswajalna dla zwykłego czytelnika. Zrobił to jednak w tak umiejętny sposób, że udowodnił, że umie oczarować czytelnika.. Przyznam szczerze, że na potrzeby książki autor znacznie uprościł historię. Czytałam z zapartym tchem głównie dlatego, że język tej książki jest bardzo plastyczny, a ona sama została napisana lekko i przyjemnie. Nie jestem znawcą tej epoki, ale czytając co nieco mam wrażenie, że autor trochę naciągnął niektóre rzeczy. Nie ma się zatem wrażenia, że jest przeładowana faktami, nie znajdziecie tam też również zbyt wielu dat. Zdecydowanie książka jest bardziej popularna niż naukowa. .

Zostaw komentarz