Po prostu misja

Po prostu misja

Dla dzieci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 392
Rozmiar 6,3 MB
Data premiery: 2018-04-18
Tytuł: Po prostu misja
Autor: Evans Maz
Tłumacz: Wiśniewska Natalia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 392
Data premiery: 2018-04-18
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26080055

Podczas misji ratowania świata dwunastoletni elliot hooper i jego boscy poplecznicy stoczą też walkę w londyńskim muzeum historii naturalnej, a pomagać im będzie m.in. W pierwszej części ("kto wypuścił bogów") poznaliśmy dokładnie rodzinną sytuację sympatycznego elliota. Jej ofiarą padają także mieszkańcy pałacu buckingham, czyli rodzina królewska! między innymi księżna camilla, której niezwykle twarde bułeczki okażą się doskonałą bronią w trakcie potyczki z demonem śmierci tanatosem. Tym razem na scenę wkraczają dodatkowo nowi bohaterowie, wśród których jest nawet angielska królowa. Kim okaże się dave hooper? .. . Ożywiony przez hermesa słynny szkielet krwiożerczego tyranozaura… czy uda im się wyprzedzić tanatosa i odnaleźć wszystkie kamienie chaosu? poznajcie tajemnice greckich bogów i herosów, odwiedźcie znane Po prostu misja Pobierz i nieznane zakątki londynu wraz z brytyjskim odpowiednikiem słynnego percy’ego jacksona. Bogini mroku nyks, za sprawą której elliot otrzymuje kontrowersyjną propozycję i znów jest w wielkim niebezpieczeństwie.

Bawiliście się świetnie przy "kto wypuścił bogów"? "po prostu misja" nie spuszcza z tonu! tym razem brytyjska autorka, maz evans, nie poprzestaje na dowcipkowaniu na temat greckich bóstw, wyśmiewaniu ich za ziemskie wady i nałogi. Beata igielska. Będziecie śmiać się do łez i obgryzać paznokcie ze zdenerwowania, zwłaszcza że w drugim tomie Po prostu misja Pobierz serii na scenę wkroczy niespodziewanie zapomniany przez chłopca ojciec. W drugim tomie do czarnych charakterów dołącza m.in. Akcja pędzi wciąż z kosmiczną prędkością, ale są też fragmenty, w których zwalnia, by wprowadzić nastrój refleksji, a nawet smutku i melancholii. Z wielu opresji musi uratować ich zatem spryt i pomysłowość, a w walce z siłami zła pomogą im mieszkańcy pałacu buckingham, z elżbietą ii na czele. Olimpijscy przyjaciele próbują mu pomóc, ale sami popadają w tarapaty, tracąc na jakiś czas swoje moce.

To obraz niecodzienny, bardzo ubarwiający Po prostu misja Pobierz akcję i tworzący wiele zabawnych sytuacji oraz rozbrajających dialogów. Ostatnią stronę powieści odwraca się z żalem, że trzeba rozstać się z bohaterami, jednak słowa kończące książkę sugerują, że niekoniecznie. Trzymam zatem autorkę za słowo i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy. Zakładają dobrze prosperujące firmy. Warto powiedzieć o jeszcze jednym nowym, a raczej zaledwie wspomnianym w pierwszym tomie bohaterze, czyli o ojcu elliota. "po prostu" misja" to drugi tom cyklu o przygodach nastoletniego elliota i jego niesamowitych przyjaciół, czyli ...olimpijskich bogów i innych mitologicznych postaci. Chłopiec powoli poznaje jego skomplikowaną przeszłość i powody, dla których opuścił on przed laty swoją rodzinę.

Autorce udało się mistrzowsko połączyć te pełne zadumy partie z królującym w powieści humorem. Chłopak musiał radzić sobie z przeróżnymi problemami, chcąc ukryć prawdę o podupadającej na zdrowiu mamie, która traci pamięć. Całość czyta się jednym tchem i z dużymi emocjami (nawet będąc dorosłym odbiorcą). Bogowie nie tylko mogą szczycić się nadprzyrodzonymi mocami, ale i przedsiębiorczymi Po prostu misja Pobierz zdolnościami, dzięki którym np. Ich codzienność wciąż uprzykrzała wredna para śmiertelników, czyli złośliwy nauczyciel historii oraz wścibska sąsiadka. Jakby tego było mało, oboje omal nie stracili farmy, a wplątany w rozgrywki między bogami elliot wiele razy znajdował się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, gdyż na jego życie czyhał podstępny tanatos. Zabawne ukazanie postaci mitologicznych, nadanie im cech współczesnych ludzi, to na pewno także jedna z największych zalet fabuły.

Sceny opisujące niezwykłe wojownicze i skuteczne zachowania królowej to jedne z najzabawniejszych fragmentów.

Komentarze

Beata Igielska

Beata Igielska

"po prostu" misja" to drugi tom cyklu o przygodach nastoletniego elliota i jego niesamowitych przyjaciół, czyli ...olimpijskich bogów i innych mitologicznych postaci. Zabawne ukazanie postaci mitologicznych, nadanie im cech współczesnych ludzi, to na pewno także jedna z największych zalet fabuły. Ich codzienność wciąż uprzykrzała wredna para śmiertelników, czyli złośliwy nauczyciel historii oraz wścibska sąsiadka. Chłopiec powoli poznaje jego skomplikowaną przeszłość i powody, dla których opuścił on przed laty swoją rodzinę. W pierwszej części ("kto wypuścił bogów") poznaliśmy dokładnie rodzinną sytuację sympatycznego elliota. Jakby tego było mało, oboje omal nie stracili farmy, a wplątany w rozgrywki między bogami elliot wiele razy znajdował się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, gdyż na jego życie czyhał podstępny tanatos. Warto powiedzieć o jeszcze jednym nowym, a raczej zaledwie wspomnianym w pierwszym tomie bohaterze, czyli o ojcu elliota. Olimpijscy przyjaciele próbują mu pomóc, ale sami popadają w tarapaty, tracąc na jakiś czas swoje moce. Ostatnią stronę powieści odwraca się z żalem, że trzeba rozstać się z bohaterami, jednak słowa kończące książkę sugerują, że niekoniecznie. Bogini mroku nyks, za sprawą której elliot otrzymuje kontrowersyjną propozycję i znów jest w wielkim niebezpieczeństwie. Bogowie nie tylko mogą szczycić się nadprzyrodzonymi mocami, ale i przedsiębiorczymi zdolnościami, dzięki którym np. Zakładają dobrze prosperujące firmy. Autorce udało się mistrzowsko połączyć te pełne zadumy partie z królującym w powieści humorem. Chłopak musiał radzić sobie z przeróżnymi problemami, chcąc ukryć prawdę o podupadającej na zdrowiu mamie, która traci pamięć. Trzymam zatem autorkę za słowo i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy. To obraz niecodzienny, bardzo ubarwiający akcję i tworzący wiele zabawnych sytuacji oraz rozbrajających dialogów. Całość czyta się jednym tchem i z dużymi emocjami (nawet będąc dorosłym odbiorcą). Akcja pędzi wciąż z kosmiczną prędkością, ale są też fragmenty, w których zwalnia, by wprowadzić nastrój refleksji, a nawet smutku i melancholii. Z wielu opresji musi uratować ich zatem spryt i pomysłowość, a w walce z siłami zła pomogą im mieszkańcy pałacu buckingham, z elżbietą ii na czele. Tym razem na scenę wkraczają dodatkowo nowi bohaterowie, wśród których jest nawet angielska królowa. Beata igielska. W drugim tomie do czarnych charakterów dołącza m.in. Sceny opisujące niezwykłe wojownicze i skuteczne zachowania królowej to jedne z najzabawniejszych fragmentów. .

Zostaw komentarz