Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku

Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku

Historia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V
Liczba stron: 496
Rozmiar 6,2 MB
Data premiery: 2018-03-26
Tytuł: Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku
Autor: Citino Robert M.
Tłumacz: Grzywa Mateusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 496
Data premiery: 2018-03-26
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez limitu
Drukowanie: nieograniczone
Kopiowanie: nieograniczone
Indeks: 25936087

„ciekawie napisane i przemyślane opracowanie naukowe, które będzie miało równie wysoką wartość zarówno dla ekspertów, jak i początkujących”. Stawia jego książkę na równi z najlepszymi pracami davida glantza pisanymi z radzieckiej perspektywy i Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku Pobierz przywraca zarówno stalingradowi, jaki el alamein należny im status punktów zwrotnych wojny”. „znakomita i wszechstronna pozycja jednego z mistrzów historii operacyjnej.   . Gerhard l. „jest naturalnym, że badacz, który zarysował charakterystyczny sposób, w jaki prusacy, a następnie niemcy prowadzili swoje wojny, dostarcza nam oparty na pieczołowitych badaniach i błyskotliwie napisany obraz tego, jak ów sposób walki doprowadził do katastrofy w ii wojnie światowej”. Journal of military history.

Analizuje każdą główną kampanię oraz bitwę tego roku na rosyjskim i północnoafrykańskim teatrze działań, aby ocenić jak armia nastawiona na szybkie i decydujące zwycięstwa radziła sobie, gdy sprawy przyjmowały niekorzystny dla niej obrót. Rok 1942 był czymś więcej niż punktem zwrotnym konfliktu. Oznaczał koniec bardzo starego, tradycyjnego wzorca wojowania, bowiem klasyczny „niemiecki sposób prowadzenia wojny” nie był w stanie sprostać wyzwaniom xx wieku.. Megargee, autor inside hitler’s high command. Dennis showalter, autor patton i rommel. Ponadto przypomina o zgubnej, skrajnej agresywności niemieckich dowódców, takich jak erwin rommel, i przedstawia w jaki sposób niemiecki system dowodzenia, ze swoim przywiązaniem Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku Pobierz do „samodzielności dowódcy niższego szczebla”, cierpiał w uścisku władzy hitlera oraz jego szefa sztabu generalnego, franza haldera. Sposób w jakim przedstawił rosyjskie kampanie 1942 r.

Opierając się na swojej cieszącej się powszechnym uznaniem krytyki książce "the german way of war", citino pokazuje w jaki sposób kampanie 1942 roku Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku Pobierz wpasowują się w wielowiekowe prusko-niemieckie wzorce uprawiania wojny i ostatecznie przesądzają o losie ekspansjonistycznych ambicji hitlera. „nie ma lepszej analizy niemieckich operacji w krytycznym roku 1942”. Od przygniatających zwycięstw operacyjnych na półwyspie kerczeńskim i pod charkowem w maju, po katastrofalne klęski pod el alamein i stalingradem, zagłada wehrmachtu prezentuje zaskakujące, nowe spojrzenie na ten rozstrzygający rok wojny. światowy bestseller. Geoffrey p. Znakomita praca citino, łącząca w sobie dogłębne badania z trzymającą w napięciu narracją, dostarcza świeże i odkrywcze spojrzenie na to, jak jedne z najpotężniejszych armii w historii zaczęły się chwiać w swojej walce o dominację nad światem. Weinberg, autor a world at arms: a globar history of world war ii.

Zwieńczenie czterotomowego studium na temat nowoczesnej wojny manewrowej, umacnia pozycję citino pośród najlepszych naukowców podejmujących zagadnienie ,niemieckiego sposobu prowadzenia wojny’. Citino przedstawia poglądy niemieckich generałów na wojnę i rzuca światło na liczne możliwości, które mogły przynieść wehrmachtowi korzystniejsze rezultaty.

Komentarze

Zostaw komentarz