Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku

Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku

Historia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V
Liczba stron: 496
Rozmiar 6,2 MB
Data premiery: 2018-03-26
Tytuł: Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku
Autor: Citino Robert M.
Tłumacz: Grzywa Mateusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 496
Data premiery: 2018-03-26
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez limitu
Drukowanie: nieograniczone
Kopiowanie: nieograniczone
Indeks: 25936087

Citino przedstawia poglądy niemieckich generałów na wojnę i rzuca światło na Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku Pobierz liczne możliwości, które mogły przynieść wehrmachtowi korzystniejsze rezultaty. Journal of military history. „nie ma lepszej analizy niemieckich operacji w krytycznym roku 1942”. Dennis showalter, autor patton i rommel. „jest naturalnym, że badacz, który zarysował charakterystyczny sposób, w jaki prusacy, a następnie niemcy prowadzili swoje wojny, dostarcza nam oparty na pieczołowitych badaniach i błyskotliwie napisany obraz tego, jak ów sposób walki doprowadził do katastrofy w ii wojnie światowej”. Geoffrey p. Ponadto przypomina o zgubnej, skrajnej agresywności niemieckich dowódców, takich jak erwin rommel, i przedstawia w jaki sposób niemiecki system dowodzenia, ze swoim przywiązaniem do „samodzielności dowódcy niższego szczebla”, cierpiał w uścisku władzy hitlera oraz jego szefa sztabu generalnego, franza haldera.

„ciekawie napisane i przemyślane opracowanie naukowe, które będzie miało równie wysoką wartość zarówno dla ekspertów, jak i początkujących”. Sposób w jakim przedstawił rosyjskie kampanie 1942 r. Megargee, autor inside hitler’s high command. światowy bestseller. Opierając się na swojej cieszącej się powszechnym uznaniem krytyki Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku Pobierz książce "the german way of war", citino pokazuje w jaki sposób kampanie 1942 roku wpasowują się w wielowiekowe prusko-niemieckie wzorce uprawiania wojny i ostatecznie przesądzają o losie ekspansjonistycznych ambicji hitlera. Gerhard l. Rok 1942 był czymś więcej niż punktem zwrotnym konfliktu.

Stawia jego książkę na równi z najlepszymi pracami davida glantza pisanymi z radzieckiej perspektywy i przywraca zarówno stalingradowi, jaki el alamein należny im status punktów zwrotnych wojny”. Oznaczał koniec bardzo starego, tradycyjnego wzorca wojowania, bowiem klasyczny „niemiecki sposób prowadzenia wojny” nie był w stanie sprostać wyzwaniom xx wieku. Od przygniatających zwycięstw operacyjnych na półwyspie kerczeńskim i pod charkowem w maju, Zagłada Wehrmachtu. Kampanie 1942 roku Pobierz po katastrofalne klęski pod el alamein i stalingradem, zagłada wehrmachtu prezentuje zaskakujące, nowe spojrzenie na ten rozstrzygający rok wojny.. Weinberg, autor a world at arms: a globar history of world war ii. „znakomita i wszechstronna pozycja jednego z mistrzów historii operacyjnej.   . Znakomita praca citino, łącząca w sobie dogłębne badania z trzymającą w napięciu narracją, dostarcza świeże i odkrywcze spojrzenie na to, jak jedne z najpotężniejszych armii w historii zaczęły się chwiać w swojej walce o dominację nad światem.

Zwieńczenie czterotomowego studium na temat nowoczesnej wojny manewrowej, umacnia pozycję citino pośród najlepszych naukowców podejmujących zagadnienie ,niemieckiego sposobu prowadzenia wojny’. Analizuje każdą główną kampanię oraz bitwę tego roku na rosyjskim i północnoafrykańskim teatrze działań, aby ocenić jak armia nastawiona na szybkie i decydujące zwycięstwa radziła sobie, gdy sprawy przyjmowały niekorzystny dla niej obrót.

Komentarze

Zostaw komentarz