Eksperyment Isola

Eksperyment Isola

Kryminał, sensacja, thriller

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Liczba stron: 209
Rozmiar 0,1 MB
Data premiery: 2018-03-19
Tytuł: Eksperyment Isola
Autor: Avdic Asa
Tłumacz: Łygaś Wojciech
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Język wydania: polski
Język oryginału: szwedzki
Liczba stron: 209
Data premiery: 2018-03-19
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń

Pewnego dnia przewodniczący prosi ją, aby wzięła udział w eksperymencie na wyspie. W protektoracie szwecji toczy się tajemnicze śledztwo, którego bohaterką jest Eksperyment Isola Pobierz anna francis. Anna francis też ma wziąć w nim udział. Zakończenie zaskakuje i zmusza do refleksji na temat mechanizmów władzy i sposobów jej sprawowania. Nie wiedzą, że jednocześnie uczestniczą w socjologicznym eksperymencie. . Będzie to dla niej okazją do naprawienia dawnych błędów. Beata igielska.

Mamy tu grupę ludzi, która stopniowo się zmniejsza i tajemniczego mordercę, który się wśród nich kryje. Jest inteligentna, ambitna i sumienna. . Eksperyment Isola Pobierz Opowiada o nich bowiem nie tylko narrator wszechwiedzący. Uważana jest za jedną z najbardziej zdolnych urzędniczek, jedną z najlepszych w protektoracie szwecji w ramach unii przyjaźni. Jej udział w niebezpiecznym, tajnym eksperymencie na tytułowej wyspie isola przynosi nieoczekiwane efekty. na jedną z wysp wśród sztokholmskich szkierów trafia siedem osób. I nic dziwnego, bo to postać kontrowersyjna.

Wkrótce jednak sytuacja wymyka się spod kontroli: kandydaci uczestniczący w teście zaczynają po kolei Eksperyment Isola Pobierz znikać, a anna musi się zastanowić, czy naprawdę wie tyle, jak jej się wydawało i kto tak naprawdę pociąga za sznurki… „isola” to powieść, w której autorce udało się w zręczny sposób połączyć polityczną dystonię z klasycznym thrillerem.. Dzięki udziałowi w humanitarnym projekcie staje się bohaterką mediów i osobą rozpoznawalną, mimo iż wcale o to nie zabiega. Wiedzą, że mają wziąć udział w teście, który wyłoni kandydata na stanowisko oferowane  przez jedną z tajnych służb. Bywa intrygująco, koszmarnie i …magnetycznie! jest rok 2037. Niestety, kiedyś popełniła straszny błąd, co w połączeniu z faktem, iż jej matka – niegdyś całą duszą oddana partii– została uznana za dysydentkę, utwierdza annę w przekonaniu, że jej własna kariera też wkrótce dobiegnie końca. Najgorsze jest to, że nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. „eksperyment isola” trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron.

Jeśli ma się detektywistyczne zacięcie, można Eksperyment Isola Pobierz zabawić się w śledczego i spróbować stworzyć własną teorię na temat wydarzeń rozgrywających się na isoli. To przerażająca wizja funkcjonowania dyktatorskiego państwa, w którym orwellowska wizja przeplata się z klaustrofobicznym światem franza kafki. Mimo iż akcja rozgrywa się w przyszłości, problematyka dotyczy kwestii ponadczasowych, ważnych szczególnie we współczesnych nam czasach globalizacji. Jakby tego było mało, sugestywne i plastyczne opisy wzbudzają poczucie zagrożenia, przytłaczają z klaustrofobiczną siłą i oddziałują na wszystkie zmysły odbiorcy. Nie chciałam też dać się nabrać psychologicznym gierkom bohaterów, z których perspektywy poznajemy wydarzenia. Autor głos oddał również annie, jej byłemu współpracownikowi, henry’emu i kilku innym osobom. Jednocześnie skrywa mroczną tajemnicę, na wyjaśnienie której trzeba poczekać.

Przyznam szczerze, że nawet miałam takie ambicje, ale moje podejrzenia wciąż wystawiane były na ciężkie próby, więc w końcu się poddałam i dałam ponieść pędzącej z zawrotną prędkością akcji. Pracuje w tajnych służbach, nawet kosztem osobistego szczęścia. Całość napisana jest dynamicznie, z polotem, w sposób wyrazisty, co na pewno sprzyja szybkiej i emocjonalnej lekturze. Anna jest jednak również narzędziem w rękach swoich przełożonych, którzy nadzorują każdy ruch swoich pracowników. Jej nazwisko od początku wzbudza sprzeczne reakcje wśród bohaterów. Zabieg ten dodatkowo komplikuje sytuację, gdyż każda z postaci ma swoje racje i zagęszcza i tak pogmatwaną fabułę. I tu zaczyna się groźna gra pozorów, która tak bardzo zagęszcza atmosferę, że w pewnym momencie czytelnik Eksperyment Isola Pobierz niemal fizycznie odczuwa strach będący udziałem poszczególnych postaci.

To one stają się przedmiotem dociekań śledczych.

Komentarze

Beata Igielska

Beata Igielska

„eksperyment isola” trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. Zakończenie zaskakuje i zmusza do refleksji na temat mechanizmów władzy i sposobów jej sprawowania. Jakby tego było mało, sugestywne i plastyczne opisy wzbudzają poczucie zagrożenia, przytłaczają z klaustrofobiczną siłą i oddziałują na wszystkie zmysły odbiorcy. Jej nazwisko od początku wzbudza sprzeczne reakcje wśród bohaterów. Najgorsze jest to, że nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. I nic dziwnego, bo to postać kontrowersyjna. Przyznam szczerze, że nawet miałam takie ambicje, ale moje podejrzenia wciąż wystawiane były na ciężkie próby, więc w końcu się poddałam i dałam ponieść pędzącej z zawrotną prędkością akcji. Opowiada o nich bowiem nie tylko narrator wszechwiedzący. Pracuje w tajnych służbach, nawet kosztem osobistego szczęścia. Jednocześnie skrywa mroczną tajemnicę, na wyjaśnienie której trzeba poczekać. Beata igielska. I tu zaczyna się groźna gra pozorów, która tak bardzo zagęszcza atmosferę, że w pewnym momencie czytelnik niemal fizycznie odczuwa strach będący udziałem poszczególnych postaci. Zabieg ten dodatkowo komplikuje sytuację, gdyż każda z postaci ma swoje racje i zagęszcza i tak pogmatwaną fabułę. Dzięki udziałowi w humanitarnym projekcie staje się bohaterką mediów i osobą rozpoznawalną, mimo iż wcale o to nie zabiega. Mimo iż akcja rozgrywa się w przyszłości, problematyka dotyczy kwestii ponadczasowych, ważnych szczególnie we współczesnych nam czasach globalizacji. Nie chciałam też dać się nabrać psychologicznym gierkom bohaterów, z których perspektywy poznajemy wydarzenia. W protektoracie szwecji toczy się tajemnicze śledztwo, którego bohaterką jest anna francis. Całość napisana jest dynamicznie, z polotem, w sposób wyrazisty, co na pewno sprzyja szybkiej i emocjonalnej lekturze. Bywa intrygująco, koszmarnie i …magnetycznie! jest rok 2037. Autor głos oddał również annie, jej byłemu współpracownikowi, henry’emu i kilku innym osobom. Jeśli ma się detektywistyczne zacięcie, można zabawić się w śledczego i spróbować stworzyć własną teorię na temat wydarzeń rozgrywających się na isoli. Anna jest jednak również narzędziem w rękach swoich przełożonych, którzy nadzorują każdy ruch swoich pracowników. To przerażająca wizja funkcjonowania dyktatorskiego państwa, w którym orwellowska wizja przeplata się z klaustrofobicznym światem franza kafki. To one stają się przedmiotem dociekań śledczych. Jest inteligentna, ambitna i sumienna. Jej udział w niebezpiecznym, tajnym eksperymencie na tytułowej wyspie isola przynosi nieoczekiwane efekty. .

Zostaw komentarz