Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa

Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe
Liczba stron: 339
Rozmiar 1,1 MB
Data premiery: 2018-03-07
Tytuł: Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa
Autor: Andrews William
Tłumacz: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 339
Data premiery: 2018-03-07
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25748802

Jae-hee zna tę historię bardzo dobrze: była jedną z nich.anna odkrywa, że cenny grzebień ze skorupy żółwia, ozdobiony dwugłowym smokiem z kości słoniowej, pokonał wraz z kobietami w jej rodzinie mnóstwo przeciwności losu.. Czy polecam Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz "córki smoka'? tak, zdecydowanie. Wielka szkoda, że owe fakty z przeszłości nie zostały dotąd dokładnie zbadane. Grzebień z dwugłowym smokiem był przekazywany kobietą w rodzinie hong jea-hee z pokolenia na pokolenia i miał chronić kobiety, które służyły korei. Dzięki temu anna trafia do mieszkania niezbyt zamożnej, lecz eleganckiej kobiety – hong jae-hee, która opowiada jej o niesamowitych wydarzeniach zaczynających się od japońskiej okupacji korei i chin podczas ii wojny światowej, kiedy to ponad dwieście tysięcy koreanek zostało niewolnicami japońskich żołnierzy – „kobietami do towarzystwa”. Przyznam się, że nie spodziewałam się po tej książce, że będzie ona aż tak brutalna. Im lepiej dziewczyna poznaje jego historię, tym bardziej uświadamia sobie, że wraz z grzebieniem trafia do niej dziedzictwo niewyobrażalnej siły charakteru, odwagi, miłości i niezłomności."william andrews z niemal zapomnianego faktu historycznego stworzył wspaniałą powieść, pełną niesamowitych wydarzeń, które spaja postać głównej bohaterki jae-hee... Ponadto autor zastosował w książce pierwszoosobową, dobitną narrację, która pozwala czytelnikowi jeszcze mocniej przeżyć życie wraz z główną bohaterką.

Po długiej podróży do sierocińca w korei dwudziestoletnia amerykanka anna carlson dowiaduje się, że jej biologiczna matka nie żyje. Anders bowiem, zabiera swych czytelników w bardzo mroczną podróż, wiele tysięcy kilometrów stąd. Jednak właśnie w chwili, gdy zdruzgotana kobieta dochodzi do wniosku, że przebyła całą drogę na próżno, tajemnicza staruszka podaje jej paczuszkę Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz zawierającą wiekowy grzebień i kartkę z adresem. . To odkrycie, które jak najbardziej zasługuje na uwagę. Niestety na miejscu dowiaduje się, że jej matka nie żyje. Donovan, midwest book review . Można poczuć ból tych kobiet, które byłe zmuszone do współżycia z japońskimi żołnierzami...chociaż gwałt będzie najlepszym określeniem całej tej sytuacji.

Wspaniale, że andrews postanowił zbadać temat i nagłośnić go właśnie teraz w postaci odpowiedniej nie tylko dla pasjonatów historii i naukowców." d. Czy faktycznie chronił dziewczynę przez te wszystkie lata? czy grzebień, który tak wiele osób pragnęło miał magiczną moc? "podeszłam jeszcze bliżej i zaczęliśmy się całować. Czytelnik, szukający trzymającej w napięciu opowieści z tłem historycznym, silnymi charakterami oraz wiarygodnymi i wciągającymi dialogami, znajdzie tutaj Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz wszystko, czego potrzebuje. Jak się okazuję przewidywanie treści tej książki, tylko na podstawie okładki, to jak wróżenie z fusów. Historia o ludzkiej godności, zbrodniach i ścieżkach do odzyskania siebie, wypełniona brutalnymi scenami, odkrywaniem tajemnic, walką o przetrwanie i obrazami traumy, pozostawia niezatarte wrażenie. . Dzięki temu powieść czyta się szybko i bez żadnych problemów.

Podróż do Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz dalekiej korei, gdzie poznajemy wstrząsające i przerażające losy pewnej młodej, na pozór zwyczajnej dziewczyny i jej rodziny. Patrzcie i uczcie się od swojego kempeja" kiedy czytasz książkę "córki smoka" czujesz ból tych biednych dziewcząt, strach i lęk... Cała książka to historia jaką opowiada starsza kobieta swojej wnuczce. . Dzięki temu anna trafia do mieszkania niezbyt zamożnej, lecz eleganckiej kobiety – hong jae-hee, która opowiada jej o niesamowitych wydarzeniach zaczynających się od japońskiej okupacji korei i chin podczas ii wojny światowej, kiedy to ponad dwieście tysięcy koreanek zostało niewolnicami japońskich żołnierzy – „kobietami do towarzystwa”. Dla tych, którzy cenią sobie dobrą literaturę z zabarwieniem historycznym w tle, lub dla tych którzy tą historię choć trochę chcieliby poznać. Tak…..emocji w „córkach smoka” nie brakuje.

Anna carlson to młoda dziewczyna, która właśnie straciła swoją zastępczą matkę. Poruszająca i porywająca książka, którą niewątpliwie warto przeczytać.. Historia jest wstrząsająca i tak do kości prawdziwa. Nie mogły się one nikomu przeciwstawić, Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz bo było to surowo karane. Że tajemnicza kobieta jest jej babcią. Tajemnicza staruszka, która zaczepia dziewczynę pod sierocińcem okazuje się jej babką. Gdy czytamy, jak nagle świat bohatera się wali i to w jeszcze tak okrutny sposób, serce się człowiekowi kraje.

Okazuje się. Jej zastępczy ojciec, mimo bólu jaki to powoduje, postanawia jej pomóc. Mimo wszystko polecam wam przeczytanie powieści williama andrewsa. Opisuje nie tylko wojnę i powojenną rzeczywistość, ale także siostrzaną więź, która nie zanika mimo upływających lat. "córki smoka" to bardzo dobra, wielowarstwowa powieść o odwadze, wielkiej sile charakteru i niezłomności wielu koreańskich dziewcząt. Kobiety te Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz były traktowane jak ktoś gorszy od nich, jak przedmioty, które można ułożyć jak im się tylko podobało. To one tutaj grają tutaj główną rolę i są w całej tej historii najważniejsze.

Z pewnością historia, która została w niej opisana zagości w naszej pamięci na długo i za każdym razem przypomni nam, że każde przeciwności, które są Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz nam podawane przez los da się przezwyciężyć. Jak pokochać mężczyznę po tych wszystkich gwałtach. Myślałam, że wszystko tu będzie bardziej delikatne, a dostałam wielką bombę emocjonalną. Jae-hee zna tę historię bardzo dobrze: była jedną z nich. Nie żałuję, że zdecydowałam się objąć nad nią patronat i będę ją polecać wszystkim, których interesuje taka tematyka lub mają zamiar zapoznać się z tym gatunkiem. Często były wykorzystywane seksualnie, gwałcone, musiały zostawać kobietami do towarzystwa. Anna odkrywa, że cenny grzebień ze skorupy żółwia, ozdobiony dwugłowym smokiem z kości słoniowej, pokonał wraz z kobietami w jej rodzinie mnóstwo przeciwności losu.

Postanawia rzucić studia i dotrzeć do swojej biologicznej matki. Jeśli zemdlejecie, czeka was bicie. Jeśli zwymiotujecie, Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz posikacie się albo zrobicie cokolwiek poza patrzeniem czeka was bicie. Po długiej podróży do sierocińca w korei dwudziestoletnia amerykanka anna carlson dowiaduje się, że jej biologiczna matka nie żyje. Powiedziałbym nawet, że jest to lektura dla osób starszych lub takich, które są na tyle dorosłe, że nie przerażają je brutalne sceny, szczególnie gwałtów. Na dodatek na końcu znajdziemy źródła i fotografie związane z książką. William andrews zachwycił mnie swoim stylem pisarskim.

Czułość ust jin-mo na moich wargach odepchnęła demony tysięcy mężczyzn, którzy mnie zgwałcili. Opisane są bardzo dokładnie i Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz z wielką dozą emocji. Kiedy wojna się skończyło mogłoby się wydawać, że życie młodej kobiety odmieni się. A tam, gdzie były wcześniej demony, wezbrało ciepło." chociaż książka jest fikcją to tak naprawdę mogła się zdarzyć i na pewno się zdarzyła. Tylko jak być szczęśliwą i otrząsnąć się z tysięcy gwałtów. Że jej biologiczna matka zmarła podczas porodu i dlatego oddała ją do adopcji. To zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

Obejrzycie wszystko nie zamykając oczu. Jeśli się rozpłaczecie, czeka was bicie. Cała otoczka historyczna jaka jest tłem tej powieści są prawdziwe. Książkę williama andersa polecam Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz zdecydowanie dojrzałym czytelnikom, tym, którzy lubią na chwilę zatrzymać swoje życie i pomyśleć nad tym co było, jest i będzie. To nie jest pozycja z którą czyta się łatwo i z uśmiechem na ustach. Niestety kiedy pojawiła się w sierocińcu, okazało się. To również pozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają bomby emocjonalne.

Winna, że na to przyzwalała, winna, gdyż nie dała się zabić, winna gdyż była silna i zbyt dumna by się poddać. Dla mnie jest to książka, którą powinien poznać dosłownie każdy!. Bardzo przeżyłam historię hong jae-hee, płakałam razem z nią ale również cieszyłam się z nią kiedy zdarzyły się chwilę radości i szczęścia. Tej historii nie czyta się łatwo i może to głupio zabrzmi ale to piękna historia. Nie czujemy się przytłoczeni przez powagę tematyki. "za chwilę dowiecie się, co spotyka Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz koreankę, która nie jest posłuszna swojemu kempejowi. Od bardzo dawna interesuje mnie obraz ii wojny światowej w literaturze.

Płaczę przy niektórych książkach ale przy tej powieści to było coś więcej...nawet teraz pisząc tą recenzję mam łzy w oczach i napiszę tylko tyle, że koreańskie kobiety, które przeszły przez to piekło są silnymi, mądrymi kobietami i powinny chodzić z wysoko uniesionymi głowami.. Jednak właśnie w chwili, gdy zdruzgotana kobieta dochodzi do wniosku, że przebyła całą drogę na próżno, tajemnicza staruszka podaje jej paczuszkę zawierającą wiekowy grzebień i kartkę z adresem. Już na początku powinnam wspomnieć, że nie jest to książka dla wszystkich. Anna spotyka się ze Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz swoją babcią by poznać niesamowitą historię hong jae-hee i tajemniczego grzebienia z dwugłowym smokiem. ,,córki smoka" to książka niełatwa. To historia o kobietach, które zostały "kobietami do towarzystwa" japońskich żołnierzy. Dlatego z wielką chęcią sięgam po książki, które w jakimś stopniu dotykają tego tematu.

Cała recenzja na blogu: https://mojswiatliteratury.blogspot.com/2018/03/william-andrews-corki-smoka-recenzja.html. Mnogość wątków w żadnym wypadku nie powoduje u czytelnika poczucia dezorientacji, wręcz przeciwnie. Anders zadbał w najmniejszym calu o to, żeby całość była czytelna, dzieląc niewidzialną linią książkę na etapy życia głównej bohaterki. Tutaj będziecie płakać nad losem młodych kobiet, które nie mogły żyć tak Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz jakby chciały. Seksualne niewolnictwo, wojna, komunizm, walka o własne marzenia i ideały czy utrata najbliższych, to tematy przewodnie „córki smoka”. Jest on lekki i przystępny w odbiorze, co jest bardzo ważne, gdy podejmuje się tak ciężkiej tematyki. Do tej pory nie myślała o tym żeby ją poznać, ale teraz wszystko się zmieniło.

. Postanawia wyruszyć w podróż do kraju, w którym się urodziła by odszukać swoją biologiczną matkę. Im lepiej dziewczyna poznaje jego historię, tym bardziej uświadamia sobie, że wraz z grzebieniem trafia do niej dziedzictwo niewyobrażalnej siły charakteru, odwagi, miłości i niezłomności. Dreszcz przerażenia na karku czy łzy same cieknące po policzkach, to tylko niektóre z nich. Podczas czytania tej książki targały mną emocję, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Dziewczyna jest załamana, ale wtedy pojawia się tajemnicza kobieta, która daje Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz jej przepiękny grzebień z wizerunkiem smoka i prosi, by ta się z nią spotkała, bo chce jej opowiedzieć swoją historię. Bardzo ona przeżyła jej śmierć i zastanawia się, jak teraz będzie wyglądało jej życie.

Wszystko to przeplata się z tajemniczą historią grzebienia z dwugłowym smokiem. Wielowątkowość podsyca atmosferę i powoduję, że fabuła jest nader interesująca. Anna carlson lat 20, mieszkanka ameryki, a z pochodzenia koreanka. Po Córki smoka. Historia kobiety do towarzystwa Pobierz mimo tak wielu brutalnych opisów ta książka powinna dotrzeć do jak największego grona osób by dowiedzieć się co przeżywały młode dziewczęta w czasach wojny. W "córkach smoka" williama andrewsa możemy poznać przerażający los koreańskich kobiet, które musiały robić wszystko, co kazali im japończycy. A historia jej rodziny jest przerażająca. To co najbardziej mnie poruszyło to to, że młoda dziewczyna, która była ofiarą czuła się winna.

. Https://kryminalnakuchnia.com/corki-smoka-andrews-william/. Myślę, że próbujesz odnaleźć to, co masz w sercu, ale twój umysł staje ci na drodze” na pierwszy rzut oka, zdawać by się mogło, iż książka williama andersa pt: ”córki smoka”, będzie kolejną książką o nieszczęśliwej miłości z ii wojną światową w tle.

Komentarze

kryminalnakuchnia.com

kryminalnakuchnia.com

Myślę, że próbujesz odnaleźć to, co masz w sercu, ale twój umysł staje ci na drodze” na pierwszy rzut oka, zdawać by się mogło, iż książka williama andersa pt: ”córki smoka”, będzie kolejną książką o nieszczęśliwej miłości z ii wojną światową w tle. Wielowątkowość podsyca atmosferę i powoduję, że fabuła jest nader interesująca. Podróż do dalekiej korei, gdzie poznajemy wstrząsające i przerażające losy pewnej młodej, na pozór zwyczajnej dziewczyny i jej rodziny. Jak się okazuję przewidywanie treści tej książki, tylko na podstawie okładki, to jak wróżenie z fusów. Tak…..emocji w „córkach smoka” nie brakuje. Podczas czytania tej książki targały mną emocję, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Seksualne niewolnictwo, wojna, komunizm, walka o własne marzenia i ideały czy utrata najbliższych, to tematy przewodnie „córki smoka”. Książkę williama andersa polecam zdecydowanie dojrzałym czytelnikom, tym, którzy lubią na chwilę zatrzymać swoje życie i pomyśleć nad tym co było, jest i będzie. Ponadto autor zastosował w książce pierwszoosobową, dobitną narrację, która pozwala czytelnikowi jeszcze mocniej przeżyć życie wraz z główną bohaterką. Anders bowiem, zabiera swych czytelników w bardzo mroczną podróż, wiele tysięcy kilometrów stąd. Anders zadbał w najmniejszym calu o to, żeby całość była czytelna, dzieląc niewidzialną linią książkę na etapy życia głównej bohaterki. Wszystko to przeplata się z tajemniczą historią grzebienia z dwugłowym smokiem. Https://kryminalnakuchnia.com/corki-smoka-andrews-william/. Dreszcz przerażenia na karku czy łzy same cieknące po policzkach, to tylko niektóre z nich. Dla tych, którzy cenią sobie dobrą literaturę z zabarwieniem historycznym w tle, lub dla tych którzy tą historię choć trochę chcieliby poznać. Mnogość wątków w żadnym wypadku nie powoduje u czytelnika poczucia dezorientacji, wręcz przeciwnie. .

Patrycja Hrycak

Patrycja Hrycak

Poruszająca i porywająca książka, którą niewątpliwie warto przeczytać.. "córki smoka" to bardzo dobra, wielowarstwowa powieść o odwadze, wielkiej sile charakteru i niezłomności wielu koreańskich dziewcząt. Opisuje nie tylko wojnę i powojenną rzeczywistość, ale także siostrzaną więź, która nie zanika mimo upływających lat. .

Sylwiapisze

Sylwiapisze

Tajemnicza staruszka, która zaczepia dziewczynę pod sierocińcem okazuje się jej babką. Tylko jak być szczęśliwą i otrząsnąć się z tysięcy gwałtów. Niestety na miejscu dowiaduje się, że jej matka nie żyje. Postanawia wyruszyć w podróż do kraju, w którym się urodziła by odszukać swoją biologiczną matkę. To co najbardziej mnie poruszyło to to, że młoda dziewczyna, która była ofiarą czuła się winna. Tej historii nie czyta się łatwo i może to głupio zabrzmi ale to piękna historia. Po mimo tak wielu brutalnych opisów ta książka powinna dotrzeć do jak największego grona osób by dowiedzieć się co przeżywały młode dziewczęta w czasach wojny. Czy faktycznie chronił dziewczynę przez te wszystkie lata? czy grzebień, który tak wiele osób pragnęło miał magiczną moc? "podeszłam jeszcze bliżej i zaczęliśmy się całować. Historia jest wstrząsająca i tak do kości prawdziwa. Jeśli zemdlejecie, czeka was bicie. Jak pokochać mężczyznę po tych wszystkich gwałtach. Cała otoczka historyczna jaka jest tłem tej powieści są prawdziwe. Obejrzycie wszystko nie zamykając oczu. Patrzcie i uczcie się od swojego kempeja" kiedy czytasz książkę "córki smoka" czujesz ból tych biednych dziewcząt, strach i lęk... Czułość ust jin-mo na moich wargach odepchnęła demony tysięcy mężczyzn, którzy mnie zgwałcili. Jeśli zwymiotujecie, posikacie się albo zrobicie cokolwiek poza patrzeniem czeka was bicie. Płaczę przy niektórych książkach ale przy tej powieści to było coś więcej...nawet teraz pisząc tą recenzję mam łzy w oczach i napiszę tylko tyle, że koreańskie kobiety, które przeszły przez to piekło są silnymi, mądrymi kobietami i powinny chodzić z wysoko uniesionymi głowami.. To historia o kobietach, które zostały "kobietami do towarzystwa" japońskich żołnierzy. Bardzo przeżyłam historię hong jae-hee, płakałam razem z nią ale również cieszyłam się z nią kiedy zdarzyły się chwilę radości i szczęścia. Winna, że na to przyzwalała, winna, gdyż nie dała się zabić, winna gdyż była silna i zbyt dumna by się poddać. Anna spotyka się ze swoją babcią by poznać niesamowitą historię hong jae-hee i tajemniczego grzebienia z dwugłowym smokiem. Cała książka to historia jaką opowiada starsza kobieta swojej wnuczce. Grzebień z dwugłowym smokiem był przekazywany kobietą w rodzinie hong jea-hee z pokolenia na pokolenia i miał chronić kobiety, które służyły korei. Kiedy wojna się skończyło mogłoby się wydawać, że życie młodej kobiety odmieni się. "za chwilę dowiecie się, co spotyka koreankę, która nie jest posłuszna swojemu kempejowi. Jeśli się rozpłaczecie, czeka was bicie. Można poczuć ból tych kobiet, które byłe zmuszone do współżycia z japońskimi żołnierzami...chociaż gwałt będzie najlepszym określeniem całej tej sytuacji. Anna carlson lat 20, mieszkanka ameryki, a z pochodzenia koreanka. A tam, gdzie były wcześniej demony, wezbrało ciepło." chociaż książka jest fikcją to tak naprawdę mogła się zdarzyć i na pewno się zdarzyła. .

Anonim

Anonim

,,córki smoka" to książka niełatwa. Na dodatek na końcu znajdziemy źródła i fotografie związane z książką. Gdy czytamy, jak nagle świat bohatera się wali i to w jeszcze tak okrutny sposób, serce się człowiekowi kraje. Mimo wszystko polecam wam przeczytanie powieści williama andrewsa. Cała recenzja na blogu: https://mojswiatliteratury.blogspot.com/2018/03/william-andrews-corki-smoka-recenzja.html. Z pewnością historia, która została w niej opisana zagości w naszej pamięci na długo i za każdym razem przypomni nam, że każde przeciwności, które są nam podawane przez los da się przezwyciężyć. .

Desari

Desari

Jednak właśnie w chwili, gdy zdruzgotana kobieta dochodzi do wniosku, że przebyła całą drogę na próżno, tajemnicza staruszka podaje jej paczuszkę zawierającą wiekowy grzebień i kartkę z adresem. Anna odkrywa, że cenny grzebień ze skorupy żółwia, ozdobiony dwugłowym smokiem z kości słoniowej, pokonał wraz z kobietami w jej rodzinie mnóstwo przeciwności losu. Im lepiej dziewczyna poznaje jego historię, tym bardziej uświadamia sobie, że wraz z grzebieniem trafia do niej dziedzictwo niewyobrażalnej siły charakteru, odwagi, miłości i niezłomności. Anna carlson to młoda dziewczyna, która właśnie straciła swoją zastępczą matkę. To zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Tutaj będziecie płakać nad losem młodych kobiet, które nie mogły żyć tak jakby chciały. Nie żałuję, że zdecydowałam się objąć nad nią patronat i będę ją polecać wszystkim, których interesuje taka tematyka lub mają zamiar zapoznać się z tym gatunkiem. Jae-hee zna tę historię bardzo dobrze: była jedną z nich. Bardzo ona przeżyła jej śmierć i zastanawia się, jak teraz będzie wyglądało jej życie. Jest on lekki i przystępny w odbiorze, co jest bardzo ważne, gdy podejmuje się tak ciężkiej tematyki. Dzięki temu anna trafia do mieszkania niezbyt zamożnej, lecz eleganckiej kobiety – hong jae-hee, która opowiada jej o niesamowitych wydarzeniach zaczynających się od japońskiej okupacji korei i chin podczas ii wojny światowej, kiedy to ponad dwieście tysięcy koreanek zostało niewolnicami japońskich żołnierzy – „kobietami do towarzystwa”. Już na początku powinnam wspomnieć, że nie jest to książka dla wszystkich. Dzięki temu powieść czyta się szybko i bez żadnych problemów. Dla mnie jest to książka, którą powinien poznać dosłownie każdy!. Okazuje się. William andrews zachwycił mnie swoim stylem pisarskim. A historia jej rodziny jest przerażająca. W "córkach smoka" williama andrewsa możemy poznać przerażający los koreańskich kobiet, które musiały robić wszystko, co kazali im japończycy. Czy polecam "córki smoka'? tak, zdecydowanie. Że jej biologiczna matka zmarła podczas porodu i dlatego oddała ją do adopcji. Kobiety te były traktowane jak ktoś gorszy od nich, jak przedmioty, które można ułożyć jak im się tylko podobało. Dlatego z wielką chęcią sięgam po książki, które w jakimś stopniu dotykają tego tematu. Przyznam się, że nie spodziewałam się po tej książce, że będzie ona aż tak brutalna. Powiedziałbym nawet, że jest to lektura dla osób starszych lub takich, które są na tyle dorosłe, że nie przerażają je brutalne sceny, szczególnie gwałtów. Dziewczyna jest załamana, ale wtedy pojawia się tajemnicza kobieta, która daje jej przepiękny grzebień z wizerunkiem smoka i prosi, by ta się z nią spotkała, bo chce jej opowiedzieć swoją historię. Do tej pory nie myślała o tym żeby ją poznać, ale teraz wszystko się zmieniło. Jej zastępczy ojciec, mimo bólu jaki to powoduje, postanawia jej pomóc. Myślałam, że wszystko tu będzie bardziej delikatne, a dostałam wielką bombę emocjonalną. Po długiej podróży do sierocińca w korei dwudziestoletnia amerykanka anna carlson dowiaduje się, że jej biologiczna matka nie żyje. To one tutaj grają tutaj główną rolę i są w całej tej historii najważniejsze. To również pozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają bomby emocjonalne. Opisane są bardzo dokładnie i z wielką dozą emocji. Że tajemnicza kobieta jest jej babcią. Od bardzo dawna interesuje mnie obraz ii wojny światowej w literaturze. To nie jest pozycja z którą czyta się łatwo i z uśmiechem na ustach. Nie czujemy się przytłoczeni przez powagę tematyki. Postanawia rzucić studia i dotrzeć do swojej biologicznej matki. Nie mogły się one nikomu przeciwstawić, bo było to surowo karane. Niestety kiedy pojawiła się w sierocińcu, okazało się. Często były wykorzystywane seksualnie, gwałcone, musiały zostawać kobietami do towarzystwa. .

Zostaw komentarz