Tesla. Władca piorunów

Tesla. Władca piorunów

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 492
Rozmiar 1,1 MB
Data premiery: 2018-02-22
Tytuł: Tesla. Władca piorunów
Autor: Słowiński Krzysztof K., Słowiński Przemysław
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 492
Data premiery: 2018-02-22
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25651362

Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać z energii wszechświata. Wniósł ogromny wkład w rozwój elektrotechniki, elektromagnetyzmu, radiotechniki, informatyki, robotyki, fizyki cząstek... O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.jego twarz gościła na okładce time’a, a wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.pracownia naukowa genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach – wraz z cenną dokumentacją badań. Legenda Tesla. Władca piorunów Pobierz związana z jego narodzinami 9 lipca 1856 roku w małej dalmatyńskiej wiosce smiljan głosi, że kiedy o północy rodził się, rozpętała się potężna burza z piorunami, która jakby wyznaczyła przyszłość chłopca. genialny i zazdrosny, skonfliktowany z marconim – o wynalazek radia, z edisonem – o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Przewidział on istnienie nie tylko promieni kosmicznych, ale też sztucznej promieniotwórczości jeszcze przed marią curie-składowską, mikroskop elektronowy zanim skonstruowali pierwszy egzemplarz ernst ruska i maks knollz, zdjęcia rentgenowskie przed wilhelmem roentgenem. Jego śmierć wpisała się w ciąg wydarzeń nazywanych nieraz spiskową teorią dziejów. Powszechnie uważa się, że wynalazł xx wiek, bo był autorem wielu patentów m.

Wizjoner. In. Wierzył w teorię płaskiej ziemi i eter – tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Jego życie było zaś pasmem wzlotów i upadków oraz walką z samym sobą, ale dzięki temu osiągnięcia naukowe niejako nakreślały wiek dwudziesty. Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców. Podobno wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości pięciuset kilometrów, a także podobno wynalazł urządzenie czerpiące energię wszechświata. Nigdy nie odnaleziono sprawców. Po jego śmierci z pokoju hotelowego zniknęły projekty wielu niezrealizowanych wynalazków, a agendy rządowe do tej pory nie Tesla. Władca piorunów Pobierz udostępniają materiałów tesli z archiwum.

Wszystkie posiadłości należące do tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie powiernictwo majątków obcokrajowców, pomimo że był on Tesla. Władca piorunów Pobierz pełnoprawnym obywatelem stanów zjednoczonych.. Dla jednych ludzi był czarodziejem, wizjonerem, prorokiem, rozrzutnym geniuszem i największym uczonym wszech czasów. . Grubi ludzie budzili u niego odrazę, był despotyczny w stosunku do ubioru podwładnych. Ciała nie poddano autopsji, a z jego pokoju zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik podpisany „sprawy rządowe”. Zj źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl. Nominowany do nagrody nobla, nigdy jej nie otrzymał. Powstają kolejne publikacje i programy dokumentalne o jego życiu i twórczości.

Tesla. Nigdy się nie ożenił i prawie całe życie spędził w hotelach, gdzie unikał pokoi i pięter, których numery dzieliły się przez trzy. Zapomniany geniusz. Współcześni mu naukowcy nie byli w stanie w pełni zrozumieć jego odczytów, patrzyli jak zahipnotyzowani, gdy przedstawiał efekty wizualne jak poeta zakochany w czystym tańcu płomieni i świateł. Wszystko podporządkował swoim wynalazkom, żył w celibacie, nie wiążąc się z nikim. Jako mały chłopiec kilka razy się topił, prawie ugotował się w kadzi z gorącym mlekiem, cudem uniknął pochowania żywcem, szczęściu zawdzięczał, to że Tesla. Władca piorunów Pobierz uciekł przed stadem dzików. Biografia wynalazcy pełna jest odniesień do czasów, w których tworzył, dzięki czemu poznajemy ważne okoliczności działania, motywy i inspiracje genialnego „chorwackiego serba”.

Władca piorunów to wciągająca, niesamowita i rzetelna biografia najbardziej enigmatycznego wynalazcy wszech czasów. Bez jego odkryć i wynalazków, których są setki, nie byłoby obecnej cywilizacji. Być może to daleko Tesla. Władca piorunów Pobierz posunięte stwierdzenia, ale na pewno jego wkład w rozwój tych kierunków nauki jest niezastąpiony. Można poznać niesamowite pomysły nikoli z lat dziecięcych i młodzieńczych oraz momenty, w których doznawał swoistego olśnienia i rozwijał swoje wizje w świecie elektryczności. Można by to uznać za fantastykę naukową, gdyby nie fakt, że po jego śmierci zniknęły wszystkie jego zapiski i notatnik z napisem „sprawy rządowe”. Sprzęt, który przedstawiał był czymś nowym, zaprojektowanym i zbudowanym w jego warsztacie. Nikola tesla to jeden z największych wynalazców ubiegłego wieku, choć jego nazwisko i postać owiane są pewną aurą tajemnicy.

Książka „nikola tesla. Zachowywał w umyśle wszystkie tabele logarytmiczne gotowe do użycia w razie potrzeby. Dużo jest w książce historii związanych z ekscentryzmem, a także wyjątkowością nikoli tesli. Silnik elektryczny, transformator, radio, pilot do radia czy elektrownia wodna to tylko niektóre z wynalazków, które zmieniły świat. jak każdy wielki człowiek był, w odczuciu mu współczesnych, ekscentrykiem, postacią wielobarwną.autorzy w interesujący sposób przybliżyli tego wielkiego naukowca.pokusili się o przybliżenie tła historycznego , historii innych Tesla. Władca piorunów Pobierz wynalazców np.marconiego,edisona. Być może odrobinę zapomniany, ale jego wkład w rozwój nauki jest niezaprzeczalny. W wieku pięciu lat zbudował koło wodne, ale bez łopatek, które obracało się w nurcie strumienia. Urządzenia elektryczne i różne wynalazki jego autorstwa odmieniły życie wielu milionów ludzi na całym świecie.

Wykonali kawałek bardzo rzetelnej pracy. Kontrola pogody, broń energetyczna, bezprzewodowa transmisja prądu. Władca piorunów” jest wartą przeczytania obszerną biografią człowieka uznawanego za genialnego wynalazcę, ale także za ekscentryka i wielkiego dziwaka. Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że wiele tajnych wynalazków dokonanych przez usa w drugiej Tesla. Władca piorunów Pobierz połowie xx wieku mogło powstać na bazie notatek tesli. Autorzy zebrali mnóstwo ciekawych wiadomości o życiu i działalności odkrywcy i wynalazcy. Na pewno był to człowiek, który wyprzedzał swoje czasy. Autorzy ukazują, jaki wpływ pewne wydarzenia z młodości mogły mieć na jego późniejsze życie i kontakty z innymi ludźmi.

Jedną z nich jest wznowienie biografii tesli autorstwa przemysława słowińskiego i krzysztofa k. Książka nie jest tylko opisem drogi życiowej i osiągnięć tesli, przypomina wciągającą powieść z wieloma intrygującymi historiami, opisami, danymi oraz ciekawostkami. Nic bardziej mylnego, autorzy bowiem zabierają nas nie tylko w podróż do przeszłości, aby osobiście spotkać geniusza dwudziestego wieku, ale także zagłębić się w jego umysł Tesla. Władca piorunów Pobierz i odkryć jego tajemnice.. Jego życie to pasmo przeplatających się ze sobą zwycięstw i niepowodzeń. Wizjonerskie twierdzenia tesli wstrząsały całymi obszarami nauki. Panowie słotwińscy stworzyli bardzo ciekawą biografię, która w trakcie czytania nie nuży a czyta się ją jak dobrą powieść.gorąco polecam. Słowińskiego, która tym razem ukazała się nakładem wydawnictwa fronda.

Pozostały po nim też niewyjaśnione tajemnice np. . Wnikliwa, wciągająca, pasjonująca biografia, którą Tesla. Władca piorunów Pobierz warto przeczytać:) https://magiawkazdymdniu.blogspot.com. Był szalonym naukowcem, którego poczynaniom przyglądało się fbi. Geniusz, wariat, ekscentryk, wizjoner. Być może geniusz wpadł na pomysły, których realizacja ze względów technicznych nie była jeszcze możliwa, a jeden z ostatnich rozdziałów próbuje odkryć owe „sekrety tesli”. .

Enigmatyczne były też jego nieudowodnione teorie, w których między innymi twierdził że ziemia jest płaska i wierzył w eter, tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę, przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Momentami można odnieść wrażenie, że czytamy historię wymyśloną na potrzeby powieści fantastycznej. Skakał z parasolem z dachu stodoły. Zawistni naukowcy i krytyczni dziennikarze byli utrapieniem tesli w dorosłym życiu. Życie tesli patrząc z nawet z perspektywy naszych czasów jest pełne tajemnic, ciężkiej pracy Tesla. Władca piorunów Pobierz i setek pomysłów zrealizowanych i tych niezrealizowanych, które ponoć sam wynalazca miał poukładane w głowie i zwyczajnie nie starczyło mu czasu na ich realizację. Oczywiście to była tylko fikcja, ale wykorzystanie do tego postaci wynalazcy, spowodowane było fascynacją wokół jego tajemniczej osoby oraz wynalazków. Poznajemy dzieciństwo tesli, okres jego dojrzewania.

Badaniami naukowca Tesla. Władca piorunów Pobierz interesowali się amerykańscy wojskowi, gdyż pracował nad bronią wykorzystującą promienie laserowe i cząsteczkowe oraz infradźwięki. Autorzy bardzo szczegółowo prezentują życie geniusza. . A jednym z głównych wątków jego dorosłego życia stała się rywalizacja z thomasem edisonem, o czym wielokrotnie czytamy we „władcy piorunów”. . Uważany był za dziwaka, geniusza i samotnika. W ostatnim czasie nazwisko tesli wraca na należne mu miejsce w panteonie największych wynalazców.

Był urodzonym i zamieszkałym w chorwacji serbem. Bez nikoli tesli świat, w którym żyjemy wyglądałby dziś zupełnie inaczej, a większość współczesnych ludzi nawet nie wie, jak wielki wpływ na dzisiejszą cywilizację miał ten zapomniany geniusz. Rozkładał i składał zegarki dziadka. Jego mózg odbierał rzeczywistość kilkoma zmysłami równocześnie. Byli też tacy, którzy uważali go za szarlatana i fałszerza. Silnika elektrycznego, elektrowni wodnej, dynama rowerowego, prądnicy prądu zmiennego, baterii słonecznych, autotransformatora, świetlówki, rezonansowej cewki wysokonapięciowej, pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą Tesla. Władca piorunów Pobierz radiową. Bez niego mogłoby nie być prądu zmiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilotów do telewizora, czy radia i telefonii komórkowej.

Wyprzedzał swoje czasy. Osobą odkrywcy interesowały się służby specjalne, wiele Tesla. Władca piorunów Pobierz dokumentów podobno do dziś znajduje się w tajnych archiwach. Wynalazcą był w zasadzie od dziecka. Wiele jeszcze przydomków można by mu nadać. Stąd popularność tesli wśród pisarzy science fiction, którzy chętnie wykorzystują go jako bohatera swoich książek. Zawsze znał szczegóły techniczne, a jego naukowe stwierdzenia miały uzasadnienie w doświadczeniach, które przeprowadzał osobiście i powtarzał przynajmniej po dwadzieścia razy. Szczegółowo opisane zostają podwaliny jego współpracy z edisonem i ich późniejszy konflikt, który trwał do końca jego życia.

Potrafił jednym Tesla. Władca piorunów Pobierz spojrzeniem zapamiętać całą stronę tekstu maszynopisu. „nikola tesla władca piorunów” przemysława słotwińskiego i krzysztofa k.słotwińskiego ( wyd.fronda) to opowieść o człowieku genialnym jakim był serb – nikola tesla. Nikola tesla przysłużył się do rozwoju wielu ważnych dziedzin nauki i techniki. Nikola tesla. W jego umyśle jeden pomysł gonił drugi szybciej, niż on sam był w stanie się nad nim dokładnie zastanowić. Bardzo charakterystyczny był jego epizodyczny występ w filmie nolana prestiż, gdzie wcielił się w niego david bowie. Był wrażliwy na dźwięki, skrupulatny do przesady, panicznie bał się zarazków i dlatego nie podawał ręki przy powitaniu.

Tesla jako bohater filmu skonstruował urządzenie do kopiowania materii. Opisują jego faktyczne odkrycia oraz domniemane wynalazki, których prezentacji świadkami było tylko grono najbliższych mu osób. Długo by wymieniać. Naukowy świat nie akceptował jego teorii promieni kosmicznych, ale po trzydziestu latach dr robert a. Millikan potwierdził teorię tesli. Katalog niedoszłych katastrof był długi, ale mały tesla osiągnął wiek młodzieńczy i dorosły.

Komentarze

gosia53

gosia53

Silnik elektryczny, transformator, radio, pilot do radia czy elektrownia wodna to tylko niektóre z wynalazków, które zmieniły świat. jak każdy wielki człowiek był, w odczuciu mu współczesnych, ekscentrykiem, postacią wielobarwną.autorzy w interesujący sposób przybliżyli tego wielkiego naukowca.pokusili się o przybliżenie tła historycznego , historii innych wynalazców np.marconiego,edisona. „nikola tesla władca piorunów” przemysława słotwińskiego i krzysztofa k.słotwińskiego ( wyd.fronda) to opowieść o człowieku genialnym jakim był serb – nikola tesla. Panowie słotwińscy stworzyli bardzo ciekawą biografię, która w trakcie czytania nie nuży a czyta się ją jak dobrą powieść.gorąco polecam. Bez jego odkryć i wynalazków, których są setki, nie byłoby obecnej cywilizacji. Wykonali kawałek bardzo rzetelnej pracy. .

jeke5

jeke5

Nikola tesla przysłużył się do rozwoju wielu ważnych dziedzin nauki i techniki. Jako mały chłopiec kilka razy się topił, prawie ugotował się w kadzi z gorącym mlekiem, cudem uniknął pochowania żywcem, szczęściu zawdzięczał, to że uciekł przed stadem dzików. Był urodzonym i zamieszkałym w chorwacji serbem. Wniósł ogromny wkład w rozwój elektrotechniki, elektromagnetyzmu, radiotechniki, informatyki, robotyki, fizyki cząstek... Wynalazcą był w zasadzie od dziecka. Dla jednych ludzi był czarodziejem, wizjonerem, prorokiem, rozrzutnym geniuszem i największym uczonym wszech czasów. Wyprzedzał swoje czasy. Po jego śmierci z pokoju hotelowego zniknęły projekty wielu niezrealizowanych wynalazków, a agendy rządowe do tej pory nie udostępniają materiałów tesli z archiwum. Grubi ludzie budzili u niego odrazę, był despotyczny w stosunku do ubioru podwładnych. Jego mózg odbierał rzeczywistość kilkoma zmysłami równocześnie. Sprzęt, który przedstawiał był czymś nowym, zaprojektowanym i zbudowanym w jego warsztacie. Przewidział on istnienie nie tylko promieni kosmicznych, ale też sztucznej promieniotwórczości jeszcze przed marią curie-składowską, mikroskop elektronowy zanim skonstruowali pierwszy egzemplarz ernst ruska i maks knollz, zdjęcia rentgenowskie przed wilhelmem roentgenem. W wieku pięciu lat zbudował koło wodne, ale bez łopatek, które obracało się w nurcie strumienia. Katalog niedoszłych katastrof był długi, ale mały tesla osiągnął wiek młodzieńczy i dorosły. Byli też tacy, którzy uważali go za szarlatana i fałszerza. Zawistni naukowcy i krytyczni dziennikarze byli utrapieniem tesli w dorosłym życiu. Pozostały po nim też niewyjaśnione tajemnice np. Urządzenia elektryczne i różne wynalazki jego autorstwa odmieniły życie wielu milionów ludzi na całym świecie. Zawsze znał szczegóły techniczne, a jego naukowe stwierdzenia miały uzasadnienie w doświadczeniach, które przeprowadzał osobiście i powtarzał przynajmniej po dwadzieścia razy. Rozkładał i składał zegarki dziadka. Był szalonym naukowcem, którego poczynaniom przyglądało się fbi. Wizjonerskie twierdzenia tesli wstrząsały całymi obszarami nauki. Millikan potwierdził teorię tesli. Kontrola pogody, broń energetyczna, bezprzewodowa transmisja prądu. Współcześni mu naukowcy nie byli w stanie w pełni zrozumieć jego odczytów, patrzyli jak zahipnotyzowani, gdy przedstawiał efekty wizualne jak poeta zakochany w czystym tańcu płomieni i świateł. Wnikliwa, wciągająca, pasjonująca biografia, którą warto przeczytać:) https://magiawkazdymdniu.blogspot.com. Potrafił jednym spojrzeniem zapamiętać całą stronę tekstu maszynopisu. Był wrażliwy na dźwięki, skrupulatny do przesady, panicznie bał się zarazków i dlatego nie podawał ręki przy powitaniu. Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że wiele tajnych wynalazków dokonanych przez usa w drugiej połowie xx wieku mogło powstać na bazie notatek tesli. W jego umyśle jeden pomysł gonił drugi szybciej, niż on sam był w stanie się nad nim dokładnie zastanowić. Długo by wymieniać. Bez nikoli tesli świat, w którym żyjemy wyglądałby dziś zupełnie inaczej, a większość współczesnych ludzi nawet nie wie, jak wielki wpływ na dzisiejszą cywilizację miał ten zapomniany geniusz. Zachowywał w umyśle wszystkie tabele logarytmiczne gotowe do użycia w razie potrzeby. Jego życie to pasmo przeplatających się ze sobą zwycięstw i niepowodzeń. Skakał z parasolem z dachu stodoły. Dużo jest w książce historii związanych z ekscentryzmem, a także wyjątkowością nikoli tesli. Badaniami naukowca interesowali się amerykańscy wojskowi, gdyż pracował nad bronią wykorzystującą promienie laserowe i cząsteczkowe oraz infradźwięki. Naukowy świat nie akceptował jego teorii promieni kosmicznych, ale po trzydziestu latach dr robert a. In. Silnika elektrycznego, elektrowni wodnej, dynama rowerowego, prądnicy prądu zmiennego, baterii słonecznych, autotransformatora, świetlówki, rezonansowej cewki wysokonapięciowej, pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową. Powszechnie uważa się, że wynalazł xx wiek, bo był autorem wielu patentów m. Nigdy się nie ożenił i prawie całe życie spędził w hotelach, gdzie unikał pokoi i pięter, których numery dzieliły się przez trzy. Legenda związana z jego narodzinami 9 lipca 1856 roku w małej dalmatyńskiej wiosce smiljan głosi, że kiedy o północy rodził się, rozpętała się potężna burza z piorunami, która jakby wyznaczyła przyszłość chłopca. Uważany był za dziwaka, geniusza i samotnika. .

Mechaniczna Kulturacja

Mechaniczna Kulturacja

Na pewno był to człowiek, który wyprzedzał swoje czasy. Opisują jego faktyczne odkrycia oraz domniemane wynalazki, których prezentacji świadkami było tylko grono najbliższych mu osób. Bardzo charakterystyczny był jego epizodyczny występ w filmie nolana prestiż, gdzie wcielił się w niego david bowie. Jedną z nich jest wznowienie biografii tesli autorstwa przemysława słowińskiego i krzysztofa k. Podobno wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości pięciuset kilometrów, a także podobno wynalazł urządzenie czerpiące energię wszechświata. Być może to daleko posunięte stwierdzenia, ale na pewno jego wkład w rozwój tych kierunków nauki jest niezastąpiony. Jego życie było zaś pasmem wzlotów i upadków oraz walką z samym sobą, ale dzięki temu osiągnięcia naukowe niejako nakreślały wiek dwudziesty. Momentami można odnieść wrażenie, że czytamy historię wymyśloną na potrzeby powieści fantastycznej. Szczegółowo opisane zostają podwaliny jego współpracy z edisonem i ich późniejszy konflikt, który trwał do końca jego życia. Wiele jeszcze przydomków można by mu nadać. Enigmatyczne były też jego nieudowodnione teorie, w których między innymi twierdził że ziemia jest płaska i wierzył w eter, tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę, przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Autorzy bardzo szczegółowo prezentują życie geniusza. Słowińskiego, która tym razem ukazała się nakładem wydawnictwa fronda. Poznajemy dzieciństwo tesli, okres jego dojrzewania. Tesla jako bohater filmu skonstruował urządzenie do kopiowania materii. Stąd popularność tesli wśród pisarzy science fiction, którzy chętnie wykorzystują go jako bohatera swoich książek. Życie tesli patrząc z nawet z perspektywy naszych czasów jest pełne tajemnic, ciężkiej pracy i setek pomysłów zrealizowanych i tych niezrealizowanych, które ponoć sam wynalazca miał poukładane w głowie i zwyczajnie nie starczyło mu czasu na ich realizację. Powstają kolejne publikacje i programy dokumentalne o jego życiu i twórczości. Można by to uznać za fantastykę naukową, gdyby nie fakt, że po jego śmierci zniknęły wszystkie jego zapiski i notatnik z napisem „sprawy rządowe”. Być może odrobinę zapomniany, ale jego wkład w rozwój nauki jest niezaprzeczalny. Autorzy ukazują, jaki wpływ pewne wydarzenia z młodości mogły mieć na jego późniejsze życie i kontakty z innymi ludźmi. Bez niego mogłoby nie być prądu zmiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilotów do telewizora, czy radia i telefonii komórkowej. Nikola tesla to jeden z największych wynalazców ubiegłego wieku, choć jego nazwisko i postać owiane są pewną aurą tajemnicy. W ostatnim czasie nazwisko tesli wraca na należne mu miejsce w panteonie największych wynalazców. Oczywiście to była tylko fikcja, ale wykorzystanie do tego postaci wynalazcy, spowodowane było fascynacją wokół jego tajemniczej osoby oraz wynalazków. Nikola tesla. Nic bardziej mylnego, autorzy bowiem zabierają nas nie tylko w podróż do przeszłości, aby osobiście spotkać geniusza dwudziestego wieku, ale także zagłębić się w jego umysł i odkryć jego tajemnice.. Władca piorunów to wciągająca, niesamowita i rzetelna biografia najbardziej enigmatycznego wynalazcy wszech czasów. Geniusz, wariat, ekscentryk, wizjoner. .

SzkolnyKlubRecenzent

SzkolnyKlubRecenzent

Władca piorunów” jest wartą przeczytania obszerną biografią człowieka uznawanego za genialnego wynalazcę, ale także za ekscentryka i wielkiego dziwaka. Można poznać niesamowite pomysły nikoli z lat dziecięcych i młodzieńczych oraz momenty, w których doznawał swoistego olśnienia i rozwijał swoje wizje w świecie elektryczności. Książka nie jest tylko opisem drogi życiowej i osiągnięć tesli, przypomina wciągającą powieść z wieloma intrygującymi historiami, opisami, danymi oraz ciekawostkami. Książka „nikola tesla. Być może geniusz wpadł na pomysły, których realizacja ze względów technicznych nie była jeszcze możliwa, a jeden z ostatnich rozdziałów próbuje odkryć owe „sekrety tesli”. Biografia wynalazcy pełna jest odniesień do czasów, w których tworzył, dzięki czemu poznajemy ważne okoliczności działania, motywy i inspiracje genialnego „chorwackiego serba”. Osobą odkrywcy interesowały się służby specjalne, wiele dokumentów podobno do dziś znajduje się w tajnych archiwach. Zj źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl. A jednym z głównych wątków jego dorosłego życia stała się rywalizacja z thomasem edisonem, o czym wielokrotnie czytamy we „władcy piorunów”. Autorzy zebrali mnóstwo ciekawych wiadomości o życiu i działalności odkrywcy i wynalazcy. .

Zostaw komentarz