Przez PZ do terroryzmu. Tom 1

Przez PZ do terroryzmu. Tom 1

Nauki społeczne i humanistyczne

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Liczba stron: 208
Rozmiar 1,3 MB
Data premiery: 2017-10-17
Tytuł: Przez PZ do terroryzmu. Tom 1
Autor: Zubrzycki Waldemar
Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 208
Data premiery: 2017-10-17
Rok wydania: 2015
Format: PDF
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 23080287

Jest powszechnie zrozumiałym — w określonym środowisku — skrótowcem, którego użycie ma na celu uproszczenie dialogu.publikacja niniejsza odnosi się szerzej do poruszonych zagadnień, opisując przestępczość zorganizowaną i terroryzm w aspekcie historycznym, pojęciowym, prawnym i społecznym. Nie można o nim jednak mówić w sposób izolowany, tj. Społeczność kryminalna powstaje w celach świadczenia nielegalnych usług, produkcji, transportu i dystrybucji nielegalnych towarów. Przestępczość zorganizowana to trzon przestępczości, wokół niego powstają inne rodzaje, które jej towarzyszą i z nią współpracują. Złożyło się na to wiele czynników, między innymi: finansowa i społeczna globalizacja gospodarki, upadek tzw. Pierwszy jej tom stanowi mój autorski wywód, w postaci jednolitej monografii, drugi jest zbiorem efektów pracy innych autorów, zebranych pod moją naukową redakcją. Przez PZ do terroryzmu. Tom 1 Pobierz Stanowi solidarną wspólnotę interesów o wzajemnej zależności, współdziałającą dla wspólnego zysku i pomocy.

Charakteryzuje obie formy przestępczości, ukazuje ich wzajemne związki i występujące pomiędzy nimi różnice, jak również obszary i formy ich współdziałania. Skrót pz, jaki pojawił się w tytule, to akronim przestępczości zorganizowanej, złożony z pierwszych liter skracanego wyrażenia.. Począwszy od charakterystyki zagrożenia przestępczością zorganizowaną i terroryzmem, dotyczącym również naszego kraju, poprzez organizacyjno‑prawne i techniczne aspekty przeciwdziałania im w polsce i na świecie, prezentuje zagadnienia związane ze społecznym odbiorem występujących zagrożeń. Posługuje się instrumentami mającymi na celu utrzymanie dyscypliny wewnątrz grup oraz środkami wykorzystywanymi do walki pomiędzy konkurencyjnymi ugrupowaniami przestępczymi. Bloku wschodniego, rozwój rynku produktów finansowych oraz szybki i anonimowy przepływ kapitału. Dobrze znany praktykom, zajmującym się jej przeciwdziałaniem, stosowany jest w formacjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, zwłaszcza policji i innych, podległych ministerstwu spraw wewnętrznych, jak i w samym ministerstwie. W Przez PZ do terroryzmu. Tom 1 Pobierz wąskim kontekście.

jedną z cięższych chorób, trawiących świat w dobie globalizacji, jest międzynarodowy terroryzm. Również ta patologia ma nowe oblicze i jako taka urosła do miary poważnego problemu współczesnego świata. . Dąży do osiągania ekonomicznego zysku, władzy oraz statusu i jest zespolona z poczuciem przynależności, zagrożeniem przemocą i jej stosowaniem. Od wielu lat następuje bowiem eskalacja także innego niebezpiecznego zjawiska, jakim jest przestępczość zorganizowana.

Komentarze

Zostaw komentarz