Filary Ziemi. Tom 2. Świat bez końca

Filary Ziemi. Tom 2. Świat bez końca

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Seria: Filary ziemi
Liczba stron: 977
Rozmiar 5,1 MB
Data premiery: 2017-09-12
Tytuł: Filary Ziemi. Tom 2. Świat bez końca
Seria: Filary ziemi
Autor: Follett Ken
Tłumacz: Kołodziejczyk Grzegorz, Królicki Zbigniew A.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 977
Data premiery: 2017-09-12
Rok wydania: 2017
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 22813664

w 1989 ken follett opublikował swoją najsłynniejszą książkę – powieść historyczną "filary ziemi", której fabułę osnuto wokół budowy fikcyjnej katedry kingsbridge w xii-wiecznej anglii. Bo szkodą będzie potem czasu, jak o 23.00 lub o 1.00 w nocy nie będziesz mógł przejść do kolejnego Filary Ziemi. Tom 2. Świat bez końca Pobierz woluminu. Spotykamy tu potomków jacka i toma, bohaterów tamtej sagi. Jeżeli ktoś zdecyduje się na czytanie tych przygód to pozwolę sobie podpowiedzieć - ściągnij sobie od razu całą trylogię. Zakochany w niej merthin, uzdolniony architekt i budowniczy – synem zubożałego szlachcica. Moja ocena drugiego tomu jest tożsama z oceną pierwszego. Gwenda, córka bezrolnego chłopa, walczy o zdobycie ukochanego mężczyzny, wulfrica, próbującego odzyskać ziemię ojca.. Zacząłem "słup ognia" i wiele wysiłku kosztowało mnie to, żeby oderwać się od kolejnych stron i skreślić tutaj kilka słów na zachętę dla innych czytelników..

Wulfric staje się obiektem nienawiści brata merthina, ralpha, zwyrodnialca i mordercy, z  czasem Filary Ziemi. Tom 2. Świat bez końca Pobierz zdobywającego wielką władzę. Dobrze, że ściągnąłem na mojego kindla całą trylogię, bo bezpośrednio przeszedłem do czytania części trzeciej. Zostaje posądzona o czary i grozi jej stryczek. Follet znów wciągnął mnie w wir średniowiecznego życia. Akcja "świata bez końca" zaczyna się 200 lat później, w roku 1327. Romans, kryminał, sensacja, obyczaje - to wszystko przeplata się w sposób który nie pozwala oderwać się od czytania. . Coś wspaniałego.

W pędzie ku władzy nie zawaha się zdradzić tych, którzy pokładali w nim zaufanie. . Godwyn, zakonnik, siostrzeniec woolera, za pomocą podstępów i intryg zostaje przeorem klasztoru w kingsbridge i zaczyna samowolne, okrutne rządy. Na tle barwnej panoramy średniowiecza w okresie wielkich przemian i dziesiątkującej  społeczeństwo zarazy toczy się epicka opowieść o walce o władzę, pieniądze i wpływy, o tajemnicach i zbrodniach, o nauce burzącej fundamenty wiary, w której ludzkie emocje – miłość, nienawiść, pragnienie zemsty – odgrywają wiodącą rolę.  caris jest córką zamożnego kupca edmunda woolera, handlującego wełną. Choć kocha merthina, nie chce go poślubić. Caris, kobieta wyemancypowana, pragnie leczyć ludzi, a nie realizować się jako matka i żona.

Komentarze

Wesoły Romek

Wesoły Romek

Dobrze, że ściągnąłem na mojego kindla całą trylogię, bo bezpośrednio przeszedłem do czytania części trzeciej. Jeżeli ktoś zdecyduje się na czytanie tych przygód to pozwolę sobie podpowiedzieć - ściągnij sobie od razu całą trylogię. Coś wspaniałego. Romans, kryminał, sensacja, obyczaje - to wszystko przeplata się w sposób który nie pozwala oderwać się od czytania. Moja ocena drugiego tomu jest tożsama z oceną pierwszego. Bo szkodą będzie potem czasu, jak o 23.00 lub o 1.00 w nocy nie będziesz mógł przejść do kolejnego woluminu. Zacząłem "słup ognia" i wiele wysiłku kosztowało mnie to, żeby oderwać się od kolejnych stron i skreślić tutaj kilka słów na zachętę dla innych czytelników.. Follet znów wciągnął mnie w wir średniowiecznego życia. .

Zostaw komentarz