Katedra w Barcelonie. Tom 2. Dziedzice Ziemi

Katedra w Barcelonie. Tom 2. Dziedzice Ziemi

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Seria: Katedra w Barcelonie
Liczba stron: 814
Rozmiar 4,3 MB
Data premiery: 2017-09-12
Tytuł: Katedra w Barcelonie. Tom 2. Dziedzice Ziemi
Seria: Katedra w Barcelonie
Autor: Falcones Ildefonso
Tłumacz: Ostrowska Joanna, Ostrowski Grzegorz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: hiszpański
Liczba stron: 814
Data premiery: 2017-09-12
Rok wydania: 2017
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 22811363

Mimo to nie chce się przed nimi ukorzyć.chłopiec noszący w stoczni żelazną kulę za genueńskim niewolnikiem, dzierżawca winnicy, właściciel barcelońskiej karczmy, królewski dostawca win… dużo jak na jednego człowieka… krótkie wzloty i bolesne upadki, po których, wydawać by się mogło, nie sposób się podnieść. W końcu jest to czas, w którym żyli normalni, uczciwi ludzie, tak jak główny bohater, hugo, dla którego ważna była rodzina, uczciwość, dobro, dom i miłość.   ildefonso falcones wraca do świata, który zachwycił miliony czytelników: średniowiecznej barcelony.hrabiowskiego miasta, w którym z powodu walki o tron i schizmy w kościele ścierają się wrogie stronnictwa, inkwizycja zbiera żniwo, żydzi stawiani są przed wyborem: chrzest albo śmierć, bogaci mieszczanie pomnażają swój majątek, a biedota jest złakniona  rozrywki, im krwawszej, tym lepszej.rok 1387. . kontynuacja bestsellerowej „katedry w barcelonie”. Średniowiecze, to epoka, która przykuwa uwagę swoją różnorodnością Katedra w Barcelonie. Tom 2. Dziedzice Ziemi Pobierz społeczną, kulturową, mentalną , która z jednej strony magnetyzuje barwnością i jest jak wielowarstwowy tort, to z drugiej odrzuca poprzez stanowczy antysemityzm, feudalizm, niewolnictwo, przedmiotowe podejście do kobiet, żydów czy ludzi" bez niczego". A jednak hugo llor za każdym razem wstaje i nie rezygnuje z walki o swoich najbliższych, z marzeń o własnej winnicy i z miłości. Przeszkodą nie jest ilość stron, gdyż "dziedziców..." czyta się jednym tchem, czekając z niecierpliwością na rozwój wypadków.

Dwunastoletni hugo llor jest świadkiem bezprawnej egzekucji swojego mentora arnaua estanyola. W "dziedzicach ziemi" wielbiciele historii, średniowiecza oraz barcelony w każdej jej odsłonie, znajdą to wszystko, gdyż książka ta jest kryminałem, romansem, traktatem historycznym, powieścią przygodową w jednym. . To nie jest stracony czas.. Hugo szybko się przekonuje, że za każdą próbę walki o godność drogo się płaci i zyskuje równie potężnych, co okrutnych wrogów. Tom drugi jest niestety kalką tomu pierwszego. Człowieka, Katedra w Barcelonie. Tom 2. Dziedzice Ziemi Pobierz który nauczył go tego, by przed nikim nie zginać karku. .

Co nie jest proste w świecie, w którym biedacy są skazani na łaskę i niełaskę możnych.. Dla osób które nie czytały filarów ziemi kenna foleta będzie to interesująca lektura pokazująca życie wczesnego średniowiecza w europie. Polecam zarówno tę część, jak i "katedrę" falconesa. Jednak zdecydowanie ograniczylbym lekturę do tomu pierwszego czyli katedry w barcelonie. To epoka, która często i niesprawiedliwie jest nazywana wiekami ciemnymi, bez analizy tego, co tak naprawdę ta epoka dała europie przez prawie tysiąc lat trwania! nie można temu tysiącowi nadać tylko jednego imienia, gdyż nie będzie to zgodne z prawdą historyczną. Całość zdecydowanie pesymistyczna, czytając za jednym zamachem obydwa tomy warto rozejrzeć się za jakimś antydepresantem..

Komentarze

Majalena

Majalena

Polecam zarówno tę część, jak i "katedrę" falconesa. Średniowiecze, to epoka, która przykuwa uwagę swoją różnorodnością społeczną, kulturową, mentalną , która z jednej strony magnetyzuje barwnością i jest jak wielowarstwowy tort, to z drugiej odrzuca poprzez stanowczy antysemityzm, feudalizm, niewolnictwo, przedmiotowe podejście do kobiet, żydów czy ludzi" bez niczego". To nie jest stracony czas.. To epoka, która często i niesprawiedliwie jest nazywana wiekami ciemnymi, bez analizy tego, co tak naprawdę ta epoka dała europie przez prawie tysiąc lat trwania! nie można temu tysiącowi nadać tylko jednego imienia, gdyż nie będzie to zgodne z prawdą historyczną. W "dziedzicach ziemi" wielbiciele historii, średniowiecza oraz barcelony w każdej jej odsłonie, znajdą to wszystko, gdyż książka ta jest kryminałem, romansem, traktatem historycznym, powieścią przygodową w jednym. Przeszkodą nie jest ilość stron, gdyż "dziedziców..." czyta się jednym tchem, czekając z niecierpliwością na rozwój wypadków. W końcu jest to czas, w którym żyli normalni, uczciwi ludzie, tak jak główny bohater, hugo, dla którego ważna była rodzina, uczciwość, dobro, dom i miłość. .

Jk

Jk

Tom drugi jest niestety kalką tomu pierwszego. Dla osób które nie czytały filarów ziemi kenna foleta będzie to interesująca lektura pokazująca życie wczesnego średniowiecza w europie. Całość zdecydowanie pesymistyczna, czytając za jednym zamachem obydwa tomy warto rozejrzeć się za jakimś antydepresantem.. Jednak zdecydowanie ograniczylbym lekturę do tomu pierwszego czyli katedry w barcelonie. .

Zostaw komentarz