Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie

Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie

Biznes, ekonomia

Wydawnictwo: Onepress
Seria: Exclusive
Liczba stron: 272
Rozmiar 2,3 MB
Data premiery: 2017-06-23
Tytuł: Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie
Tytuł oryginalny: Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
Seria: Exclusive
Autor: Sinek Simon
Tłumacz: Machnik Marcin, Witkowska Magda
Wydawnictwo: Onepress
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 272
Data premiery: 2017-06-23
Rok wydania: 2014
Format: PDF
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 22505880

Ludzie, którzy wierzą, że ich praca ma sens, którzy czują się doceniani i wiedzą, że mogą w każdej sytuacji polegać na swoich kolegach i przełożonych, to pracownicy, którzy z własnej inicjatywy zainwestują czas i wysiłek w naukę czy pracę na rzecz swojej firmy. Dowiemy się, która z nich lepiej funkcjonuje i dlaczego. Czy to rzeczywiście jest aż takie proste? ten model wykorzystują najlepsze przedsiębiorstwa na całym świecie - i osiągają dzięki niemu znacznie większe zyski, rozwijają się intensywniej i są znacznie bardziej konkurencyjne na niełatwym współczesnym rynku. Na ten temat nie jedna osoba już pewnie czytała, ale spokojnie. Potem trzeba się zastanowić, jak zarazić członków zarządu swoją wizją. Nie będą traktowali swojego miejsca pracy poważnie. W przypadku firmy odpowiedź na pytanie dlaczego ma także kluczowe znaczenie, ale to dopiero początek. Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie Pobierz Sinek przedstawia go w fajny sposób i ma kilka ciekawych spostrzeżeń, dlatego nie trzeba się zniechęcać.

Jej autor, simon sinek, jest wizjonerem, optymistą i liderem kulturowej rewolucji "dlaczego". Pokazuje dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i co powinien robić prawdziwy lider organizacji. Nie jest to wynikiem żadnego prania mózgu, lecz wykorzystania ludzkiej natury, bo istnieją środowiska i kultury, które naturalnie wydobywają z człowieka to, co w nim najlepsze. Według niego rolą lidera jest tworzenie w organizacji takiego kręgu, ponieważ jeżeli pracownicy firmy czują w jej ramach zagrożenie, to nigdy nie osiągną wysokiej wydajności, kreatywności. Ktoś, kto nie tylko rozdzieli obowiązki, ale także pokaże ludziom, że to oni są najcenniejszym kapitałem w firmie. Jedno jest pewne - trzeba zwolnić, dbać o relacje i myśleć o innych.. Chcesz, by twoja firma dołączyła do tego grona? chcesz nadać tempo własnej karierze? nie czekaj, aż wyprzedzą cię inni! . Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie Pobierz .

Jego druga książka stanowi naturalną kontynuację "zaczynaj od dlaczego" i przenosi zawarte w niej idee na poziom korporacyjny. Najbardziej co pała z tej książki to to, że stanowczo żyjemy za szybko. Jeśli firmie uda się wprowadzić taką mentalność, pracownicy będą chętniej podejmować ryzyko ze świadomością, że ich koledzy i szefowie staną za nimi murem, niezależnie od okoliczności. Szybciej i efektywniej. Dlaczego tak wielu pracowników z utęsknieniem odlicza czas do piątku i traktuje każdy dzień pracy jako zło konieczne? dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i nie są w stanie zaangażować się w wykonywane obowiązki? menedżerowie marzą, by ich podwładni z entuzjazmem oddawali się pracy, jednak większość z nich nie ma pomysłu na kierowanie ludźmi. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie Pobierz inspiruj ludzi, buduj silne zespoły, zostań genialnym przywódcą! wyczekiwana kontynuacja światowego bestsellera "zaczynaj od dlaczego". Simon sinek rozbiera najważniejsze sytuacje w naszym życiu na czynniki pierwsze.

Sinek wyjaśnia na podstawie barwnych i przekonujących przykładów, jak kultywować firmowe dlaczego, uwzględniając w tym równaniu ludzi. Książka ta mówi o tym, dlaczego tylko prawdziwi liderzy z krwi i kości odnoszą sukcesy, a sprawni zarządcy firm tkwią w miejscu. Współczesne organizacje są zbyt zajęte zarządzaniem zasobami ludzkimi, Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie Pobierz by dostrzec, że to, czego im potrzeba, to nie sprawny menedżer, ale przywódca z krwi i kości. Dostajemy nowsze narzędzia, aby nie robić trzech rzeczy jednocześnie, tylko więcej. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania. Największym celem przedsiębiorstw jest realizacja celów na dany rok, każdy z pracowników martwi się tylko o swój roczny bonus. Jak inspirować pracowników do tego, by ufali i byli oddani firmie i sobie nawzajem? sinek podaje przykład kultury marines, w której mężczyźni i kobiety są gotowi zaryzykować życie, bo wiedzą, że inni zrobiliby dla nich to samo.. Znajdziemy tu także porównanie funkcjonowania dwóch firm - costco - wal-martu.

Książka skłania do refleksji. Nie potrafimy usiąść i zastanowić się nad jedną rzeczą, bo dostajemy powiadomienia na telefon lub smart watch. Hormony wg sinka są punktem wyjścia do bezpiecznego kręgu. Co tak naprawdę jest najważniejsze, aby wszystko dobrze się "kręciło".

Komentarze

Przy kawie z ksiazka

Przy kawie z ksiazka

Największym celem przedsiębiorstw jest realizacja celów na dany rok, każdy z pracowników martwi się tylko o swój roczny bonus. Według niego rolą lidera jest tworzenie w organizacji takiego kręgu, ponieważ jeżeli pracownicy firmy czują w jej ramach zagrożenie, to nigdy nie osiągną wysokiej wydajności, kreatywności. Dowiemy się, która z nich lepiej funkcjonuje i dlaczego. Co tak naprawdę jest najważniejsze, aby wszystko dobrze się "kręciło". Nie będą traktowali swojego miejsca pracy poważnie. Sinek przedstawia go w fajny sposób i ma kilka ciekawych spostrzeżeń, dlatego nie trzeba się zniechęcać. Książka skłania do refleksji. Hormony wg sinka są punktem wyjścia do bezpiecznego kręgu. Najbardziej co pała z tej książki to to, że stanowczo żyjemy za szybko. Na ten temat nie jedna osoba już pewnie czytała, ale spokojnie. Dostajemy nowsze narzędzia, aby nie robić trzech rzeczy jednocześnie, tylko więcej. Jedno jest pewne - trzeba zwolnić, dbać o relacje i myśleć o innych.. Pokazuje dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i co powinien robić prawdziwy lider organizacji. Książka ta mówi o tym, dlaczego tylko prawdziwi liderzy z krwi i kości odnoszą sukcesy, a sprawni zarządcy firm tkwią w miejscu. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie potrafimy usiąść i zastanowić się nad jedną rzeczą, bo dostajemy powiadomienia na telefon lub smart watch. Znajdziemy tu także porównanie funkcjonowania dwóch firm - costco - wal-martu. Simon sinek rozbiera najważniejsze sytuacje w naszym życiu na czynniki pierwsze. Szybciej i efektywniej. .

Zostaw komentarz