Twierdza Kimerydu

Twierdza Kimerydu

Fantastyka, horror

Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 336
Rozmiar 2,1 MB
Data premiery: 2017-04-12
Tytuł: Twierdza Kimerydu
Autor: Pioruńska Magdalena
Wydawnictwo: Novae Res
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 336
Data premiery: 2017-04-12
Rok wydania: 2017
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21343438

Z jednej strony mamy do czynienia z wprawną żonglerką konwencjami i gatunkami, wysmakowanym językiem i solidną, inteligentną fabułą, z drugiej zaś z całkiem serio brzmiącym przekazem, który nie gubi się po drodze." karina bonowicz, dobra polska szkoła portal polonijny w nowym jorku"w pewnym sensie „twierdza…” sama jest efektem eksperymentu. Książka, która nie tylko ma super fabułę, ale przepiękną grafikę na okładce, a całość jest wydana naprawdę świetnie. Pierwszoosobowa narracja podzielona na większą liczbę postaci stwarza zagrożenie zaniku różnorodności. Jednak chciałabym dowiedzieć się jeszcze więcej o tym dlaczego tak, a nie inaczej się Twierdza Kimerydu Pobierz stało. Rodzi nam się nowa jakość w polskiej literaturze fantasy. Podsumowując moje wywody, jest to idealna pozycja pełna trzymającego w napięciu fantasy, ale i historii o sile przyjaźni i walce o przetrwanie. Pioruńskiej udało się połączyć jednolitość stylu z prezentacją różnorodnych i wielowymiarowych osobowości." aldona kobus, szuflada.net"zapunktowała pioruńska. Tak, wiem, powinnam wam dozować, stworzyć powoli napięcie, ale...

Usilna chęć przypodobania się cesarstwu europy nagle gaśnie zastąpiona determinacją i pragnieniem odzyskania autonomii kraju złocistych piasków."galeria postaci pierwszo- i drugoplanowych zachwyca Twierdza Kimerydu Pobierz niczym barwna plejada. Mamy też tycjana, który jest takim wypośrodkowaniem pomiędzy poprzednimi bohaterami o których wam powiedziałam. To autorska krzyżówka różnych odmian prozy gatunkowej – przedziwna, jedyna w swoim rodzaju mutacja fantasy, postapo, powieści przygodowej, prozy psychologicznej i sagi rodzinnej." jerzy franczak, prozaik, eseista, poeta, wykładowca kreatywnego pisania .. Mamy też bardzo dobrze opisanych bohaterów drugoplanowych takich jak aneta, terra, teobald. Organizatorce konferencji, annie guiteerez, antropolog z uniwersytetu krokodyli, udaje się zbiec z samego centrum zamieszek i uratowana przez strażnika wąwozu tyrsa mollinę, pół człowieka, pół raptora, trafia do rezydencji burmistrza twierdzy – teobalda. Europa była najbardziej tutaj zarysowana i w sumie najwięcej się o niej dowiedzieliśmy. I to wielokrotnie. (mam nadzieje, że rozumiecie doskonale ten stan :d ).

Na jaw wychodzą bowiem znacznie bardziej przerażające fakty, sprawiające, że żadne z miast afryki Twierdza Kimerydu Pobierz południowo-wschodniej nie może dłużej pozostać obojętne wobec krzywdzących wpływów europy i hegemonii cesarza brytanika. Gdy czytałam "twierdzę kimerydu" miałam wrażenie, że stoję za plecami bohatera i jestem z nim, przeżywam to wszystko z nim, a nie gdzieś obok. czasem badania genetyczne są przyczyną katastrofy, a nie przełomu.kiedy w mieście krokodyli dochodzi do krwawego stłumienia pokojowej konferencji asymilacyjnej, nikt jeszcze nie podejrzewa, do czego doprowadzi konflikt między miastem krokodyli a twierdzą kimerydu. Uwielbiam mówić o bohaterach - więc nie mogłam o nich nie wspomnieć! bohaterów których poczynania obserwujemy, to trzej przyjaciele tyrs, tycjan i tuliusz. W obliczu niedawnej rzezi i wiszącej w powietrzu rewolucji nawet zatajenie prawdziwego powodu przybycia pani profesor do twierdzy kimerydu wydaje się nieistotnym szczegółem. Gdzie spotyka się tak wiele kultur, że nie wiadomo za czym się rozglądać! "czasem badania genetyczne są przyczyną katastrofy, a nie przełomu. Organizatorce konferencji, annie guiteerez, antropolog z uniwersytetu krokodyli, udaje się zbiec z samego centrum zamieszek i uratowana przez strażnika wąwozu tyrsa mollinę, pół człowieka, pół raptora, trafia do rezydencji burmistrza twierdzy – teobalda.

W obliczu niedawnej rzezi i wiszącej w powietrzu rewolucji nawet zatajenie prawdziwego powodu przybycia pani profesor do twierdzy kimerydu wydaje się nieistotnym szczegółem. Usilna chęć przypodobania się cesarstwu europy nagle gaśnie zastąpiona determinacją i pragnieniem odzyskania autonomii kraju złocistych piasków." magdalena pioruńska, ma talent. Styl był młodzieżowy, autorka zachwycała barwnymi opisami, ale również bardzo dobrze przekazywała czytelnikowi emocje. Ja zwykłam na nich mówić podczas czytania powieści "potrójne t". Walić to! zapoznam was z powieścią polskiej autorki, która kupiła mnie całą sobą, która zostawiła mnie z poczuciem jeszcze większego czytelniczego "łaknienia". Gdy w mieście krokodyli dochodzi do krwawego stłumienia pokojowej konferencji asymilacyjnej, nikt jeszcze nie podejrzewa, do czego doprowadzi konflikt między miastem krokodyli a twierdzą kimerydu. Charyzmatycznego, z instynktem przywódcy, zabawnego, ale i trzeźwo myślącego - idealny samiec alfa, ale mamy też takiego tuliusza, który nie dość, że różni się fizycznie to jest oczytany i ma Twierdza Kimerydu Pobierz pewien rodzaj takiej miękkości, której raczej się nie daje bohaterom płci męskiej (nie wiem zupełnie dlaczego, przecież faceci to nie tylko mięśnie i podły charakterek).

. Każdy z tych bohaterów był inny, każdy wyróżniał się czymś innym i każdy miał bardzo dobry rys psychologiczny. Mamy tyrsa, który wiele musiał przeżyć, aby znaleźć się tu gdzie jest. Otóż powieść dzieje się w afryce, ale jest to zupełnie inna afryka, którą my znamy, gdzieś tam też majaczy europa, która jest przemianowana jako "cesarstwo" i ameryka, którą nadal osiedlają rdzenni mieszkańcy ameryki - indianie. Do tego to bardzo oryginalna powieść, której tematyki, raczej nie znajdziecie na rynku wydawniczym. Polecam! dziękuję za przeczytanie autorce, oraz za piękne grafiki! wyczekuje na kolejną część i mam nadzieje, że długo nie będziemy czekać :). Uwielbiam mocne kontrasty w Twierdza Kimerydu Pobierz powieściach i tutaj to trafiłam.

To jedne z osób, które zyskały moją sympatię i czekam na ich dalsze losy w kolejnej części. Dzisiaj muszę was zapoznać z książką, która musi się znaleźć na półce u każdego fana fantastyki. Ma talent do tworzenia chwytliwej, różnorodnej fabuły. Na jaw wychodzą bowiem znacznie bardziej przerażające fakty, sprawiające, że żadne z miast Twierdza Kimerydu Pobierz afryki południowo-wschodniej nie może dłużej pozostać obojętne wobec krzywdzących wpływów europy i hegemonii cesarza brytanika. Zapraszam was do "twierdzy kimerydu", która mieści się w afryce i jest przepiękna (oczywiście w moich wyobrażeniach, możliwe, że w waszych też taka będzie) oraz bardzo malownicza. Ma też bardzo dużą wyobraźnie, przez co połączenie tych dwóch ważnych dla siebie czynników, które moim zdaniem są nieodłącznym elementem każdej dobrej powieści, zrodziło bardzo dobrze napisaną powieść fantasy, osadzoną w niedalekiej przyszłości. Bardzo muszę pochwalić autorkę za to jak świetnie odmalowała swoim piórem świat otaczający twierdze kimerydu.

Przepiękna historia, która chwyciła mnie za serce, ale też dopieściła pragnienie poznania dobrego fantasy.

Komentarze

KobieceRecenzje365

KobieceRecenzje365

Mamy też tycjana, który jest takim wypośrodkowaniem pomiędzy poprzednimi bohaterami o których wam powiedziałam. Do tego to bardzo oryginalna powieść, której tematyki, raczej nie znajdziecie na rynku wydawniczym. Podsumowując moje wywody, jest to idealna pozycja pełna trzymającego w napięciu fantasy, ale i historii o sile przyjaźni i walce o przetrwanie. Jednak chciałabym dowiedzieć się jeszcze więcej o tym dlaczego tak, a nie inaczej się stało. Charyzmatycznego, z instynktem przywódcy, zabawnego, ale i trzeźwo myślącego - idealny samiec alfa, ale mamy też takiego tuliusza, który nie dość, że różni się fizycznie to jest oczytany i ma pewien rodzaj takiej miękkości, której raczej się nie daje bohaterom płci męskiej (nie wiem zupełnie dlaczego, przecież faceci to nie tylko mięśnie i podły charakterek). Styl był młodzieżowy, autorka zachwycała barwnymi opisami, ale również bardzo dobrze przekazywała czytelnikowi emocje. Gdy w mieście krokodyli dochodzi do krwawego stłumienia pokojowej konferencji asymilacyjnej, nikt jeszcze nie podejrzewa, do czego doprowadzi konflikt między miastem krokodyli a twierdzą kimerydu. Uwielbiam mocne kontrasty w powieściach i tutaj to trafiłam. Otóż powieść dzieje się w afryce, ale jest to zupełnie inna afryka, którą my znamy, gdzieś tam też majaczy europa, która jest przemianowana jako "cesarstwo" i ameryka, którą nadal osiedlają rdzenni mieszkańcy ameryki - indianie. Przepiękna historia, która chwyciła mnie za serce, ale też dopieściła pragnienie poznania dobrego fantasy. Gdzie spotyka się tak wiele kultur, że nie wiadomo za czym się rozglądać! "czasem badania genetyczne są przyczyną katastrofy, a nie przełomu. Uwielbiam mówić o bohaterach - więc nie mogłam o nich nie wspomnieć! bohaterów których poczynania obserwujemy, to trzej przyjaciele tyrs, tycjan i tuliusz. Ma też bardzo dużą wyobraźnie, przez co połączenie tych dwóch ważnych dla siebie czynników, które moim zdaniem są nieodłącznym elementem każdej dobrej powieści, zrodziło bardzo dobrze napisaną powieść fantasy, osadzoną w niedalekiej przyszłości. Każdy z tych bohaterów był inny, każdy wyróżniał się czymś innym i każdy miał bardzo dobry rys psychologiczny. Walić to! zapoznam was z powieścią polskiej autorki, która kupiła mnie całą sobą, która zostawiła mnie z poczuciem jeszcze większego czytelniczego "łaknienia". Mamy też bardzo dobrze opisanych bohaterów drugoplanowych takich jak aneta, terra, teobald. Na jaw wychodzą bowiem znacznie bardziej przerażające fakty, sprawiające, że żadne z miast afryki południowo-wschodniej nie może dłużej pozostać obojętne wobec krzywdzących wpływów europy i hegemonii cesarza brytanika. Ja zwykłam na nich mówić podczas czytania powieści "potrójne t". Zapraszam was do "twierdzy kimerydu", która mieści się w afryce i jest przepiękna (oczywiście w moich wyobrażeniach, możliwe, że w waszych też taka będzie) oraz bardzo malownicza. Książka, która nie tylko ma super fabułę, ale przepiękną grafikę na okładce, a całość jest wydana naprawdę świetnie. Organizatorce konferencji, annie guiteerez, antropolog z uniwersytetu krokodyli, udaje się zbiec z samego centrum zamieszek i uratowana przez strażnika wąwozu tyrsa mollinę, pół człowieka, pół raptora, trafia do rezydencji burmistrza twierdzy – teobalda. (mam nadzieje, że rozumiecie doskonale ten stan :d ). To jedne z osób, które zyskały moją sympatię i czekam na ich dalsze losy w kolejnej części. Bardzo muszę pochwalić autorkę za to jak świetnie odmalowała swoim piórem świat otaczający twierdze kimerydu. Dzisiaj muszę was zapoznać z książką, która musi się znaleźć na półce u każdego fana fantastyki. Tak, wiem, powinnam wam dozować, stworzyć powoli napięcie, ale... Usilna chęć przypodobania się cesarstwu europy nagle gaśnie zastąpiona determinacją i pragnieniem odzyskania autonomii kraju złocistych piasków." magdalena pioruńska, ma talent. Gdy czytałam "twierdzę kimerydu" miałam wrażenie, że stoję za plecami bohatera i jestem z nim, przeżywam to wszystko z nim, a nie gdzieś obok. Polecam! dziękuję za przeczytanie autorce, oraz za piękne grafiki! wyczekuje na kolejną część i mam nadzieje, że długo nie będziemy czekać :). W obliczu niedawnej rzezi i wiszącej w powietrzu rewolucji nawet zatajenie prawdziwego powodu przybycia pani profesor do twierdzy kimerydu wydaje się nieistotnym szczegółem. Mamy tyrsa, który wiele musiał przeżyć, aby znaleźć się tu gdzie jest. Ma talent do tworzenia chwytliwej, różnorodnej fabuły. Europa była najbardziej tutaj zarysowana i w sumie najwięcej się o niej dowiedzieliśmy. .

Zostaw komentarz