Długi marsz w połowie meczu

Długi marsz w połowie meczu

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Liczba stron: 360
Rozmiar 1,9 MB
Data premiery: 2017-03-15
Tytuł: Długi marsz w połowie meczu
Tytuł oryginalny: Billy Lynn's Long Halftime Walk
Autor: Fountain Ben
Tłumacz: Gałązka Tomasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 360
Data premiery: 2017-03-15
Rok wydania: 2017
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21167355

Flaherty’ego i nancy dunnan. Świetna, interesująca, duzo tłumacząca stosunki panujące w usa. Zakończenie tej powieści zmusza nas do tego, byśmy na nowo przemyśleli, co to znaczy „wspierać żołnierzy”. . Pośród żołnierzy jest on – wrażliwy dziewiętnastolatek william „billy” lynn, który próbując ratować kolegę podczas ataku nad kanałem al-ansakar, Długi marsz w połowie meczu Pobierz mimowolnie stał się bohaterem i symbolem walki z terroryzmem. Drużyna bravo w przerwie misji w iraku objeżdża teksas z serią spotkań poświęconych swojej bohaterskiej, niespełna czterominutowej akcji bojowej. święto dziękczynienia, stadion dallas cowboys.

Brawurowy przekład bestsellera „new york times’a” – książka, która zdobyła amerykańską nagrodę krytyków literackich, nagrodę książkową „los angeles times” oraz nagrodę za debiut prozatorski przyznawaną przez centrum im. Książka fountaina każe nam rozważyć nieprzyjemną możliwość, że tak naprawdę nie wiemy już, jak na to pytanie odpowiedzieć.” „washington post” „[…] to książka o przerośniętym apetycie ameryki na seks, przemoc, sławę i pieniądze, a fountain opowiada o tym językiem, który jest podobnie żarłoczny.” „texas monthly” „ben fountain stworzył książkę, która z czasem może stać się podstawową amerykańską powieścią o wojnie w iraku.” „nashville city paper” „najnowsza książka bena fountaina – napisana głosem pełnym nadziei, głębokiej mądrości, a zarazem naiwnym i zagubionym, ale też w pełni świadomym – daje nam przenikliwe spojrzenie na to, w jaki sposób nowoczesne metody prowadzenia wojny oddziałują na żołnierzy.” „booklist” . „mrocznie komiczna […]. Była także nominowana do amerykańskiej nagrody książkowej i pokojowej nagrody literackiej dayton, a także znalazła się w finale plebiscytu czytelników portalu goodreads. Raya w. W ciągu jednego deszczowego popołudnia na teksańskim stadionie dzieje się wszystko – młodzieńcza namiętność miesza się z prostacką nienawiścią, hipokryzja chrześcijańskiego południa z ekstatycznym patriotyzmem, bezsens interwencji na bliskim wschodzie ze ślepym podziwem dla wojennych bohaterów, celebrycki blichtr i zakłamanie elit finansowych z nudą codzienności i brakiem perspektyw. „długi marsz w połowie meczu” to mięsista, barwna i soczysta powieść, która pod gwiaździstym sztandarem ironii próbuje odpowiedzieć na pytania – kto tak naprawdę rządzi w Długi marsz w połowie meczu Pobierz usa i „jak wiele rzeczywistości może zdzierżyć nierzeczywistość”? to również literackie lustro, w którym może przeglądać się współczesna ameryka.

Rzadko zdarza się, żeby powieść tak bogata w refleksje miała w finale taki impet.” „los angeles times” „mocna, rozpaczliwie przejmująca opowieść o wielkiej przepaści między tym, co społeczeństwo samo o sobie sądzi, a tym, jakie jest naprawdę.” „dallas morning news” „ben fountain napisał zabawną powieść, w której zawarł przeszywającą krytykę amerykańskiej obsesji na punkcie sportu, widowisk i wojny.” „huffington post” „mistrzostwo..

Komentarze

Marcin Myczkowski

Marcin Myczkowski

Świetna, interesująca, duzo tłumacząca stosunki panujące w usa. .

Zostaw komentarz