Zniknąć

Zniknąć

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Afera
Liczba stron: 225
Rozmiar 2,7 MB
Data premiery: 2016-12-16
Tytuł: Zniknąć
Tytuł oryginalny: Zmizet
Autor: Soukupova Petra
Wydawnictwo: Afera
Język wydania: polski
Język oryginału: czeski
Liczba stron: 225
Data premiery: 2016-12-16
Rok wydania: 2012
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20747664

Pomijając fakt, że brat go nie lubi, a tata za bardzo nie zwraca na niego uwagi, Zniknąć Pobierz nic złego mu się w życiu nie dzieje. Jego pech, idiota. Ale kiedy przyjeżdża, zauważa coś dziwnego. Coś jest nie tak. Nie, dużo więcej razy. Mama mówi, że kiedy wycina, nic do niego nie dociera. Ale płaci.

Trudno się od nich oderwać. . Przecież wszyscy wiemy, że..najwięcej wypadków przydarza się w Zniknąć Pobierz domu! "zniknąć" błyskawicznie stało się w czechach bestsellerem i przyniosło młodej autorce, petrze soukupovej, najważniejszą czeską nagrodę literacką magnesia litera w kategorii książka roku. Po prostu nie lubi treningów i nie lubi brata, martina, jak go straszy. Kuba ma dla siebie całą mamę, martin całego tatę i każdy z nich chciałby też kawałek tego drugiego rodzica. Nie lubi jeść. Ale potem już się boi, bo raz kawałek mięsa spadł na parapet sąsiadów z dołu.

Po prawie dwudziestulatach hana odzywa się do siostry tylko z powodu śmierci kogoś, kogo helena nie tylko całe wieki nie widziała, ale nawet wcześniej nie lubiła. Helena ma młodszą siostrę, hanę, ale nigdy za sobą nie Zniknąć Pobierz przepadały. Ale to tak naprawdę strasznie. Opowiedziane wartko i beznamiętnie, wywołują jednak w czytelniku burzę emocji. Nie za bardzo to kuma, ale przywykła. Helena sama wychowuje jiříka. Uczy się na kucharkę i już teraz jest okropnie gruba.

Hanka pisze przyjedź. czemu nie. helena chciała to przecież Zniknąć Pobierz zrobić już ze sto razy. Nic nie daje nam tyle sił i równocześnie tak bezwzględnie nie obezwładnia, jak rodzina. Doskonale skonstruowana fabuła, żywi bohaterowie, którzy zabierają w swój świat; równocześnie, niepostrzeżenie i z zaskakującą siłą prowokując nasze własne wspomnienia – najmocniejsze – rodzinne. Tata pavlíny mieszka w stanach i czasem wysyła jej paczki, ale teżjest dupkiem. Czasami wyrzuca przez okno. Bo właśnie w tych relacjach – rodzinnych – jak nigdzie indziej zacierają się granice między miłością a nienawiścią, egoizmem a poświęceniem, codziennością a mroczną tajemnicą. Jej własny syn wygląda jak jej ojczym.

Vojta jest rudy i wycina z papieru modele okrętów. Tata vojty podobno jest marynarzem i służy na statku gdzieś Zniknąć Pobierz za granicą. kuba ma sześć lat, osiem miesięcy i trzynaście dni. Tata nie za bardzo chce go widywać. Siostra, pavla, nie przywykła, a to dlatego, że jest strasznie głupia.. "zniknąć" – trzy minipowieści, trzy współczesne historie rodzinne. Vojta ma jedenaście lat, pavlína szesnaście, ale i tak by go nie dogoniła, on biega szybciej.vojta i pavla mieszkają z mamą.

Kuba jest cały jaśniutki i strasznie mały jak na swój wiek.

Komentarze

Zostaw komentarz