Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Liczba stron: 488
Rozmiar 3 MB
Data premiery: 2016-11-23
Tytuł: Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike
Tytuł oryginalny: Shoe Dog
Autor: Knight Phil
Tłumacz: Szymański Maciej
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 488
Data premiery: 2016-11-23
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20494285

Szczery, zabawny, trzymający w napięciu, prawdziwie literacki - oto pamiętnik dla ludzi, którzy kochają sport, lecz nade wszystko dla tych, którzy kochają pamiętniki. . Kochał bieganie i czuł, że nie będzie szczęśliwy, jeśli nie zwiąże kariery zawodowej z pasją. Świetna książka, czyta się jak powieść przygodową, a przy okazji bardzo motywująca.. Trudno zliczyć zakładki, które zostawiłem między stronicami tej książki." abraham verghese, autor powrotu do missing, bestsellera z listy „new york timesa” "byłem jeszcze dzieciakiem, gdy po raz pierwszy spotkałem phila knighta, ale tak naprawdę poznałem go dopiero Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike Pobierz teraz, gdy przeczytałem tę piękną, przejmującą, intymną opowieść. "to wspaniała, amerykańska opowieść o szczęściu, determinacji, znajomości rzeczy oraz magicznej alchemii, która połączyła grupkę ekscentryków, twórców sukcesu nike. bestsellerowe wspomnienia twórcy nike.

To, co phil knight ma do Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike Pobierz powiedzenia na temat przedsiębiorczości oraz przeszkód, które trzeba pokonać na drodze do sukcesu, jest wręcz bezcenne. " andre agassi, tenisista, jego autobiografia open stała się bestsellerem „new york timesa” . Knightowi dopisało szczęście: jak większość młodych ludzi, krótko po studiach nie miał szczegółowego planu na życie, ale miał swój szalony pomysł. Firmy nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. Jego wspomnienia są fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia.. To, że odnieśli sukces, jest cudem, bo - jak dowiedziałem się z tej książki - choć jako naród cenimy sobie wolność gospodarczą, to jednocześnie jesteśmy niezrównani w jej tłamszeniu. To samo mogę powiedzieć o nike - z dumą nosiłem stroje tej firmy, ale nie miałem pojęcia, że za popularnym symbolem zwanym swoosh kryje się tak niezwykła historia ludzkiej pomysłowości, woli przetrwania oraz triumfu.

I właśnie o tym, jak zmienić zamiłowanie do sportu w niewyobrażalny sukces komercyjny, opowiada ten pamiętnik - zaskakujący, skromny, niefiltrowany, zabawny i pięknie napisany. Nie każdy jednak wie, kim jest phil knight - człowiek, który stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę.

Komentarze

Marcin Klimaszyk

Marcin Klimaszyk

Świetna książka, czyta się jak powieść przygodową, a przy okazji bardzo motywująca.. .

Zostaw komentarz