Absurdy i kurioza przedwojennej Polski

Absurdy i kurioza przedwojennej Polski

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Liczba stron: 324
Rozmiar 8,6 MB
Data premiery: 2016-10-17
Tytuł: Absurdy i kurioza przedwojennej Polski
Autor: Piotrowski Remigiusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 324
Data premiery: 2016-10-17
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20395858

Kolejna książka, rozkaz: trzaskać! zapomniane akcje polskiego podziemia (2015) otrzymała nominację w kategorii najlepsza książka historyczna roku w konkursie tvp i polskiego radia. . W 2015 r. Napisana językiem który sili się na dowcipność ale mało jej wychodzi. Absurdy i kurioza przedwojennej Polski Pobierz Pasje, nałogi, romanse. Temat ciekawy, ale książka troszkę spalona. Tekst ubarwiają ilustracje oraz wyimki mniej znanych wspomnień, a także dzienników i prasy z lat 20.. Poza tym ciekawa i warta przeczytania..

O tych i wielu innych kuriozach jest ta książka. . Remigiusz piotrowski – dziennikarz i pisarz, absolwent filologii polskiej na uniwersytecie łódzkim. Autor bloga tropy historii (tropyhistorii.wordpress.com). Pasjonuje się historią polski i połowy xx w. Dziwactwa, skandale, przezabawne anonse matrymonialne, niecodzienne przyzwyczajenia, sensacyjne kolekcje, przerażające trupy teatralne, szaleni wizjonerzy. Idiotyczne Absurdy i kurioza przedwojennej Polski Pobierz włamania, nieudolne kradzieże, zabawne wpadki polityków, gwiazd kina, teatru, muzyki i sportu.

Redaktor portali internetowych poświęconych piłce nożnej. W tym samym roku ukazała Absurdy i kurioza przedwojennej Polski Pobierz się inna jego publikacja, literaci w przedwojennej polsce. Historia łódzkiego ala capone. Autor niezwykle barwnie, z erudycją i fantazją opowiada o niedorzecznych sytuacjach, których nie brakowało w codzienności obywatela ii rp. I 30. Autor opublikował tom artyści w okupowanej polsce. Opowiadane historie rozśmieszają i zaskakują, ale też skłaniają do refleksji – zwłaszcza kiedy autor konfrontuje je ze współczesnością.

A oryginałów i ekscentryków było w tamtej polsce na pęczki! w niezliczonych przykładach autor pokazuje złożoność i bogactwo ówczesnej obyczajowości, a wszystko na tle realiów społecznych, sytuacji politycznej i gospodarczej kraju. co śmieszyło przeciętnego obywatela ii rp? po co rozkręcano afery robakowe w wykwintnych warszawskich lokalach? kto był najgłupszym przestępcą przedwojennej polski? ile kosztowało zaaranżowanie małżeństwa z domatorką przy kości, a ile z panną szczupłą i lubiącą podróże? jakie były najdziwaczniejsze sposoby zarobkowania i które zawody odeszły do lamusa? pełna humoru, anegdotyczna opowieść o najbardziej absurdalnych historiach z życia przedwojennej polski. Zadebiutował w 2013 roku wydaną przez pwn książką ślepy maks.

Komentarze

Pawel Skonecki

Pawel Skonecki

Poza tym ciekawa i warta przeczytania.. Napisana językiem który sili się na dowcipność ale mało jej wychodzi. Temat ciekawy, ale książka troszkę spalona. .

Zostaw komentarz