Jeszcze jeden oddech

Jeszcze jeden oddech

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 232
Rozmiar 1,9 MB
Data premiery: 2016-09-29
Tytuł: Jeszcze jeden oddech
Tytuł oryginalny: When Breath Becomes Air
Autor: Kalanithi Paul
Tłumacz: Małecki Łukasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 232
Data premiery: 2016-09-29
Rok wydania: 2016
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20313869

poruszająca historia genialnego neurochirurga, który zmierzył się z chorobą jako pacjent.opowieść o odchodzeniu w zgodzie z sobą i ze światem. Dla wszystkich.. Ale prawdziwe pytanie brzmi nie jak długo, lecz jak będziemy żyć – odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy w żadnym podręczniku..." „guardian” . . W wieku 36 lat, po blisko 10-letniej pracy w charakterze neurochirurga i pod koniec wyczerpującej rezydentury, w momencie gdy paulem zaczęły interesować się najważniejsze instytuty badawcze i najbardziej prestiżowe kliniki, młody lekarz usłyszał diagnozę iv stadium raka płuc.w jednej chwili paul zmienia się z lekarza ratującego życie w pacjenta, który sam podejmuje walkę z chorobą. Wiele jest książek, które Jeszcze jeden oddech Pobierz powstaje kiedy autor dowiaduje się o terminalnej chorobie, ale tak naprawdę każda historia jest inna. Paul kalanithi zmarł w marcu 2015 roku, niemal do ostatniej chwili pracując nad tekstem. Bardzo pięknie opisana podróż człowieka przez życie, na które składa się również droga do zostania lekarzem.

To zdanie i ta książka są drogowskazem dla wszystkich, którzy znaleźli się w ekstremalnej życiowej sytuacji, a przy tym piękną opowieścią o miłości małżeńskiej w czasie największej próby – śmiertelnej choroby."  jerzy stuhr"poruszająca i mądra prawdziwa opowieść o rodzinie, medycynie i literaturze.. Historia lekarza, ale nie tylko dla lekarzy. Książka podbiła też rynek brytyjski (w wielkiej brytanii jeszcze jeden oddech miał już 16 dodruków!), kanadyjski, włoski i niemiecki. Autor nie pisze tylko o tym, jak bardzo będzie mu brakować Jeszcze jeden oddech Pobierz z czy y, ale snuje także wątki filozoficzne na temat życia, z którymi zmagał się od lat studenckich. Zapis determinacji i świadectwo walki. Poruszająca, prawdziwa, refleksyjna. Międzynarodowy fenomen wydawniczy.

Wyciska łzy i ogromnie inspiruje." „the washington post”"ta książka w piękny i mądry sposób przekonuje nas, że każdego dnia konfrontujemy się ze śmiercią... W sumie prawa sprzedano do niemal 40 krajów, między innymi: danii, norwegii, tajwanu, izraela, chin, indonezji, portugalii, rosji."jest w tej niezwykłej książce takie piękne zdanie: bohater podjął decyzję, by nie odwracać wzroku od śmierci. I zaczyna pisać. Jeszcze jeden oddech Pobierz Ta niedokończona książka doskonale oddaje ulotność naszego życia.jeszcze jeden oddech bije rekordy popularności na całym świecie. Wytrwale, strona po stronie, niezależnie od trudności, jakie przynosiła postępująca choroba.jeszcze jeden oddech to szczera, wzruszająca historia wybitnego lekarza, który stanął twarzą w twarz ze śmiercią. Książka niemal natychmiast po wydaniu znalazła się na 1 miejscu listy bestsellerów „new york timesa” i, mimo upływu kolejnych tygodni, już dwudziestu czterech od premiery, nadal je zajmuje. Numer 1 na liście bestsellerów „new york timesa”.paul kalanithi był jednym  z najzdolniejszych amerykańskich neurochirurgów i ogromnym miłośnikiem poezji.

Komentarze

xlumosx

xlumosx

Dla wszystkich.. Historia lekarza, ale nie tylko dla lekarzy. Autor nie pisze tylko o tym, jak bardzo będzie mu brakować z czy y, ale snuje także wątki filozoficzne na temat życia, z którymi zmagał się od lat studenckich. Wiele jest książek, które powstaje kiedy autor dowiaduje się o terminalnej chorobie, ale tak naprawdę każda historia jest inna. Poruszająca, prawdziwa, refleksyjna. Bardzo pięknie opisana podróż człowieka przez życie, na które składa się również droga do zostania lekarzem. .

Zostaw komentarz