Gorzka pomarańcza

Gorzka pomarańcza

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Liczba stron: 114
Rozmiar 1,3 MB
Data premiery: 2016-09-28
Tytuł: Gorzka pomarańcza
Autor: Hamid Nadia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 114
Data premiery: 2016-09-28
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20305543

Dramatyczne losy autorki – która tutaj ukrywa się pod pseudonimem, nadal obawiając się ingerencji w jej życie tamtej przeszłości – przeplatają się z ciekawymi obserwacjami. Polecam. Autorka książki Gorzka pomarańcza Pobierz jest polką z pomorza, która w latach 80. . Dzięki temu książka ta ma także walory dobrego reportażu uczestniczącego. Można przeczytać ku przestrodze.. . Super się czyta.

Trafiają one w czas, kiedy zderzenie religii i cywilizacji staje się problemem europy, a nie tylko nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących się w śniadych studentach z afryki. Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. Nadia odzyskała wolność w 1997 roku, a swoje pouczające wspomnienia spisała dziewięć lat później. Bardzo dobra Gorzka pomarańcza Pobierz książka. Oprócz wątków niemal kryminalnych „gorzka pomarańcza” jest bogatym źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności oraz obyczajowości, a zwłaszcza o życiu rodzinnym – pokazywanym tu barwnie i różnorodnie. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Muchtar okazał się kameleonem – w polsce delikatny i tolerancyjny, u siebie stał się panem i władcą, stawiającym za wzór żonie chrześcijance swoją jedynie słuszną religię oraz wyidealizowaną matkę muzułmankę. Łatwo i przyjemnie się czyta,..

Plan ucieczki z „islamskiego raju”. Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala Gorzka pomarańcza Pobierz .... Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu, jawna dyskryminacja kobiet podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar. . Zdecydowany bunt nadii w obronie własnej godności i podmiotowości zrodził w końcu brutalną przemoc i... Gorąco polecam. Ubiegłego wieku wyszła za libijczyka studiującego w polsce, a następnie wyjechała na stałe do jego kraju.. Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy.

. Naprawdę Gorzka pomarańcza Pobierz wciągająca historia. . Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.. . Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. Przeczytałam tę książkę w dwa dni.

Polecam !. Książka naprawdę wciąga. Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl Gorzka pomarańcza Pobierz dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne. Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... . Bardzo interesująca.

Polecam !. Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin.. . Tyle, ze zdarzylo sie Gorzka pomarańcza Pobierz to 30 lat temu, kiedy zwiazki polek z arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. . Jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta. .

. . Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.. Pięknie napisana wzruszająca historia. Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w Gorzka pomarańcza Pobierz innej kulturze.... Wzruszająca i pięknie napisana historia. Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia.

Polecam. . .

Komentarze

swarycz

swarycz

Gorąco polecam. Bardzo dobra książka. Łatwo i przyjemnie się czyta,.. .

Agnieszka Malanowska

Agnieszka Malanowska

Można przeczytać ku przestrodze.. .

IPHONE_USER

IPHONE_USER

Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze.... .

Monika Gorząch

Monika Gorząch

Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia. Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.. .

Anonim

Anonim

Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy zwiazki polek z arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy. .

Ilona Lukowska

Ilona Lukowska

Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin.. Super się czyta. Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. .

Marzena Kuchta

Marzena Kuchta

Przeczytałam tę książkę w dwa dni. Bardzo interesująca. Polecam. .

Anonim

Anonim

Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... Polecam. .

Anonim

Anonim

Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala .... .

Anonim

Anonim

Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. Jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta. .

Mariola Legieć

Mariola Legieć

Polecam !. Książka naprawdę wciąga. Pięknie napisana wzruszająca historia. .

Anonim

Anonim

Wzruszająca i pięknie napisana historia. Polecam !. .

Agnieszka Lizonczyk

Agnieszka Lizonczyk

Naprawdę wciągająca historia. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.. .

Zostaw komentarz