Gorzka pomarańcza

Gorzka pomarańcza

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Liczba stron: 114
Rozmiar 1,3 MB
Data premiery: 2016-09-28
Tytuł: Gorzka pomarańcza
Autor: Hamid Nadia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 114
Data premiery: 2016-09-28
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20305543

Dramatyczne losy autorki – która tutaj ukrywa się pod pseudonimem, nadal obawiając się ingerencji w jej życie tamtej przeszłości – przeplatają się z ciekawymi obserwacjami. Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych Gorzka pomarańcza Pobierz egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze.... Zdecydowany bunt nadii w obronie własnej godności i podmiotowości zrodził w końcu brutalną przemoc i... . . . autorka książki jest polką z pomorza, która w latach 80.. .

Trafiają one w czas, kiedy zderzenie religii i cywilizacji staje się problemem europy, a nie tylko nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących się w śniadych studentach z afryki. Naprawdę wciągająca historia. Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu, jawna dyskryminacja kobiet podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar. . Nadia odzyskała wolność w 1997 roku, a swoje pouczające wspomnienia spisała dziewięć lat później. Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. Muchtar okazał się kameleonem – w polsce delikatny Gorzka pomarańcza Pobierz i tolerancyjny, u siebie stał się panem i władcą, stawiającym za wzór żonie chrześcijance swoją jedynie słuszną religię oraz wyidealizowaną matkę muzułmankę. .

Ubiegłego wieku wyszła za libijczyka studiującego w polsce, a następnie wyjechała na stałe do jego kraju. Polecam. Oprócz wątków niemal kryminalnych „gorzka pomarańcza” jest bogatym źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności oraz obyczajowości, a zwłaszcza o życiu rodzinnym – pokazywanym tu barwnie i różnorodnie. Gorąco polecam. Dzięki temu książka ta ma Gorzka pomarańcza Pobierz także walory dobrego reportażu uczestniczącego. Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. Plan ucieczki z „islamskiego raju”. Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin..

Można przeczytać ku przestrodze.. Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy zwiazki polek z arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. Super się czyta. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.. . Pięknie napisana wzruszająca Gorzka pomarańcza Pobierz historia. .

Łatwo i przyjemnie się czyta,.. . Przeczytałam tę książkę w dwa Gorzka pomarańcza Pobierz dni. Bardzo interesująca. Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala .... Książka naprawdę wciąga. Polecam !.

Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl Gorzka pomarańcza Pobierz dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne. Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia. Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Bardzo dobra książka. . . .

. Jeśli ktoś lubi taki Gorzka pomarańcza Pobierz klimat to na pewno szybko przeczyta. . Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.. Polecam. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Polecam !.

Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... Wzruszająca i pięknie napisana historia. Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy.

Komentarze

swarycz

swarycz

Gorąco polecam. Bardzo dobra książka. Łatwo i przyjemnie się czyta,.. .

Agnieszka Malanowska

Agnieszka Malanowska

Można przeczytać ku przestrodze.. .

IPHONE_USER

IPHONE_USER

Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze.... .

Monika Gorząch

Monika Gorząch

Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia. Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.. .

Anonim

Anonim

Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy zwiazki polek z arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy. .

Ilona Lukowska

Ilona Lukowska

Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin.. Super się czyta. Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. .

Marzena Kuchta

Marzena Kuchta

Przeczytałam tę książkę w dwa dni. Bardzo interesująca. Polecam. .

Anonim

Anonim

Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... Polecam. .

Anonim

Anonim

Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala .... .

Anonim

Anonim

Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. Jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta. .

Mariola Legieć

Mariola Legieć

Polecam !. Książka naprawdę wciąga. Pięknie napisana wzruszająca historia. .

Anonim

Anonim

Wzruszająca i pięknie napisana historia. Polecam !. .

Agnieszka Lizonczyk

Agnieszka Lizonczyk

Naprawdę wciągająca historia. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.. .

Zostaw komentarz