Gorzka pomarańcza

Gorzka pomarańcza

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Liczba stron: 114
Rozmiar 1,3 MB
Data premiery: 2016-09-28
Tytuł: Gorzka pomarańcza
Autor: Hamid Nadia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 114
Data premiery: 2016-09-28
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20305543

Oprócz wątków niemal kryminalnych „gorzka pomarańcza” jest bogatym Gorzka pomarańcza Pobierz źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności oraz obyczajowości, a zwłaszcza o życiu rodzinnym – pokazywanym tu barwnie i różnorodnie. . Trafiają one w czas, kiedy zderzenie religii i cywilizacji staje się problemem europy, a nie tylko nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących się w śniadych studentach z afryki. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne. Plan ucieczki z „islamskiego raju”. . Ubiegłego wieku wyszła za libijczyka studiującego w polsce, a następnie wyjechała na stałe do jego kraju. Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala ....

. . Zdecydowany bunt nadii w obronie własnej godności i podmiotowości zrodził w końcu brutalną przemoc i... Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. Nadia odzyskała wolność w 1997 roku, a swoje pouczające wspomnienia spisała dziewięć lat później. Polecam. Dramatyczne losy autorki – która tutaj ukrywa się pod pseudonimem, nadal obawiając się ingerencji w jej życie tamtej przeszłości – Gorzka pomarańcza Pobierz przeplatają się z ciekawymi obserwacjami.. .

Muchtar okazał się kameleonem – w polsce delikatny i tolerancyjny, u siebie stał się panem i władcą, stawiającym za wzór żonie chrześcijance swoją jedynie słuszną religię oraz wyidealizowaną matkę muzułmankę. Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... Dzięki temu książka ta ma także walory dobrego reportażu uczestniczącego. Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.. autorka książki jest polką z pomorza, która w latach 80. Książka naprawdę wciąga. Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu, jawna dyskryminacja kobiet podzieliły małżonków, zmieniając ich Gorzka pomarańcza Pobierz uczucie i codzienność w koszmar. .

. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.. Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy. Pięknie napisana wzruszająca historia. Można przeczytać ku przestrodze.. . Łatwo Gorzka pomarańcza Pobierz i przyjemnie się czyta,..

Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Super się czyta. Naprawdę wciągająca historia. Polecam !. Tyle, Gorzka pomarańcza Pobierz ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy zwiazki polek z arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. Gorąco polecam. .

Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie Gorzka pomarańcza Pobierz historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze.... . . Jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta. Bardzo interesująca. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin..

Polecam. Polecam !. . Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. Bardzo ciekawa książka opisująca Gorzka pomarańcza Pobierz prawdziwe wydarzenia. . .

Bardzo dobra książka. Wzruszająca i pięknie napisana historia. Przeczytałam tę książkę w dwa dni.

Komentarze

swarycz

swarycz

Gorąco polecam. Bardzo dobra książka. Łatwo i przyjemnie się czyta,.. .

Agnieszka Malanowska

Agnieszka Malanowska

Można przeczytać ku przestrodze.. .

IPHONE_USER

IPHONE_USER

Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze.... .

Monika Gorząch

Monika Gorząch

Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia. Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.. .

Anonim

Anonim

Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy zwiazki polek z arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy. .

Ilona Lukowska

Ilona Lukowska

Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin.. Super się czyta. Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. .

Marzena Kuchta

Marzena Kuchta

Przeczytałam tę książkę w dwa dni. Bardzo interesująca. Polecam. .

Anonim

Anonim

Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... Polecam. .

Anonim

Anonim

Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala .... .

Anonim

Anonim

Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. Jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta. .

Mariola Legieć

Mariola Legieć

Polecam !. Książka naprawdę wciąga. Pięknie napisana wzruszająca historia. .

Anonim

Anonim

Wzruszająca i pięknie napisana historia. Polecam !. .

Agnieszka Lizonczyk

Agnieszka Lizonczyk

Naprawdę wciągająca historia. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.. .

Zostaw komentarz