Gorzka pomarańcza

Gorzka pomarańcza

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Liczba stron: 114
Rozmiar 1,3 MB
Data premiery: 2016-09-28
Tytuł: Gorzka pomarańcza
Autor: Hamid Nadia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 114
Data premiery: 2016-09-28
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20305543

Zdecydowany bunt nadii w obronie własnej godności i podmiotowości zrodził w końcu brutalną przemoc i... Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy zwiazki polek z arabami moze nie Gorzka pomarańcza Pobierz byly takie glosne jak obecnie. Plan ucieczki z „islamskiego raju”. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Dzięki temu książka ta ma także walory dobrego reportażu uczestniczącego. Jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta. autorka książki jest polką z pomorza, która w latach 80.. .

Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu, jawna dyskryminacja kobiet podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar. Super się czyta. Ubiegłego wieku wyszła za libijczyka studiującego w polsce, a następnie wyjechała na stałe do jego kraju. Przeczytałam tę książkę w dwa Gorzka pomarańcza Pobierz dni. . . Nadia odzyskała wolność w 1997 roku, a swoje pouczające wspomnienia spisała dziewięć lat później. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy..

Oprócz wątków niemal kryminalnych „gorzka pomarańcza” jest bogatym źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności oraz obyczajowości, a zwłaszcza o życiu rodzinnym – pokazywanym tu barwnie i różnorodnie. Można przeczytać ku przestrodze.. Dramatyczne losy autorki – która tutaj ukrywa się pod pseudonimem, nadal obawiając się ingerencji w jej życie tamtej przeszłości – przeplatają się z ciekawymi obserwacjami. Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... Trafiają Gorzka pomarańcza Pobierz one w czas, kiedy zderzenie religii i cywilizacji staje się problemem europy, a nie tylko nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących się w śniadych studentach z afryki. Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. Muchtar okazał się kameleonem – w polsce delikatny i tolerancyjny, u siebie stał się panem i władcą, stawiającym za wzór żonie chrześcijance swoją jedynie słuszną religię oraz wyidealizowaną matkę muzułmankę. Polecam.

. Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin.. . . . Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Biografia Gorzka pomarańcza Pobierz o życiu w państwie muzułmańskim.

. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i Gorzka pomarańcza Pobierz tendencyjne. . Bardzo dobra książka. . Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze.... .

. Polecam !. Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia. Gorzka pomarańcza Pobierz Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala .... . Polecam. Bardzo interesująca.

Książka naprawdę wciąga. Naprawdę wciągająca historia. Gorzka pomarańcza Pobierz Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy. Gorąco polecam. Wzruszająca i pięknie napisana historia. . Pięknie napisana wzruszająca historia.

Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.. Polecam !. Łatwo i przyjemnie się czyta,..

Komentarze

swarycz

swarycz

Gorąco polecam. Bardzo dobra książka. Łatwo i przyjemnie się czyta,.. .

Agnieszka Malanowska

Agnieszka Malanowska

Można przeczytać ku przestrodze.. .

IPHONE_USER

IPHONE_USER

Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze.... .

Monika Gorząch

Monika Gorząch

Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia. Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.. .

Anonim

Anonim

Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy zwiazki polek z arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy. .

Ilona Lukowska

Ilona Lukowska

Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin.. Super się czyta. Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. .

Marzena Kuchta

Marzena Kuchta

Przeczytałam tę książkę w dwa dni. Bardzo interesująca. Polecam. .

Anonim

Anonim

Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... Polecam. .

Anonim

Anonim

Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala .... .

Anonim

Anonim

Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. Jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta. .

Mariola Legieć

Mariola Legieć

Polecam !. Książka naprawdę wciąga. Pięknie napisana wzruszająca historia. .

Anonim

Anonim

Wzruszająca i pięknie napisana historia. Polecam !. .

Agnieszka Lizonczyk

Agnieszka Lizonczyk

Naprawdę wciągająca historia. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.. .

Zostaw komentarz