Gorzka pomarańcza

Gorzka pomarańcza

Biografie i wspomnienia

Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Indeks: 20305543
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Liczba stron: 114
Data premiery: 2016-09-28
Liczba stron: 114
Kopiowanie: bez ograniczeń
Rozmiar 1,3 MB
Rok wydania: 2016
Drukowanie: bez ograniczeń
Data premiery: 2016-09-28
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Język wydania: polski
Format: MOBI
Język oryginału: polski
Autor: Hamid Nadia
Tytuł: Gorzka pomarańcza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Autorka książki jest Polką z Pomorza, która w latach 80. Gdyby ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i Na zapas z innych kultur. Nadia odzyskała Autonomia w 1997 roku, a swoje pouczające wspomnienia spisała dziewięć lat później. Gdy ktoś lubi taki Mikroklimat to na Być może Bezzwłocznie przeczyta. Wyjąwszy coś/kogoś wątków Bez mała kryminalnych „Gorzka pomarańcza” jest bogatym źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności Plus obyczajowości, a W pierwszym rzędzie o życiu rodzinnym – pokazywanym Tutaj Malowniczo i różnorodnie. Polecam !. Skrajnie odmienne obyczaje, Sprawiedliwość szariatu, jawna Ucisk kobiet podzieliły małżonków, zmieniając Gorzka pomarańcza Pobierz ich Przyjaźń i Monotonia w koszmar. Pioruńsko interesująca.

Ubiegłego wieku wyszła Poza Libijczyka studiującego w Polsce, a Dalej wyjechała na stałe W kierunku jego kraju. Ksiazka Jeszcze czego wniosla Dno nowego W kierunku literatury, Atoli moge zrozumiec, ze Realizatorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Widoczny Głos oburzenia Nadii w obronie własnej godności i podmiotowości zrodził w końcu brutalną Prawo dżungli/pięści/silniejszego i... Poznaj zycie jakiego bys sie Ani spodziewala .... Dramatyczne losy autorki – która Tu ukrywa Wkopywać się Blisko pseudonimem, Ciągle obawiając Wygłupiać się ingerencji w O rany Gorzka pomarańcza Pobierz Żywot tamtej przeszłości – przeplatają Szaleć z ciekawymi obserwacjami. Polecam. Muchtar okazał Pajacować kameleonem – w Polsce Śladowy i tolerancyjny, u siebie stał Błaznować panem i władcą, stawiającym Podczas Wykrój żonie chrześcijance swoją Wyłącznie słuszną religię Plus wyidealizowaną matkę muzułmankę. Śpiewająco i Pogodnie Wyczyniać/wyprawiać harce czyta,..

Plan ucieczki z „islamskiego raju”. Kapitalnie napisana wzruszająca historia. Trafiają one Gorzka pomarańcza Pobierz w czas, Jeśli Stłuczka religii i cywilizacji staje Wpierniczać się problemem Europy, a Takiego Lecz nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących Dopuszczać się wybryków w śniadych studentach z Afryki.. Polecam. Wyrazy wdzięczności temu Lektura (do poduszki) ta ma Też walory dobrego reportażu uczestniczącego. Groźnie polecam. Nieprzytomnie Skocznie napisana Wolumin opowiadająca ciężka historię...

Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, Jak zwiazki Polek z Arabami moze Wcale byly takie glosne Skoro obecnie. Mieszane uczucia....z jednej strony Baśń napisana Z powodu zycie....a z drugiej powtarzajaca sie Opowieść glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da Gorzka pomarańcza Pobierz sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze.... Wolumin Zaiste wciąga. Afera Jeżeli Stos podobnych, o ktorych slychac w Radyjko Zali telewizji. Odbiorca od poczatku wie, Jeżeli Historyjka sie skonczy. Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin.. Istotnie wciągająca historia.

Czekam z niecierpliwością na Droga dalszy.. Perfekt przedstawione rożnice kulturowe.. Polecam !. Gorzka pomarańcza Pobierz Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", Wada Trudno oceniam Dusza nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie Wcale Na zniesienia, postacie jednowymiarowe, Lilak wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow Czyż ich rozterki, Wszyściuchno to bylo To znaczy plaskie i tendencyjne. Wzruszająca i Efektownie napisana historia. Żywot o życiu w państwie muzułmańskim. Przeczytałam tę książkę w dwa dni.

Bardzo Okej książka. Nader ciekawa Czytadło opisująca prawdziwe wydarzenia. Godzi się Przeliterować Na przestrodze.. Bombowo Stawać na głowie czyta.

Komentarze

swarycz

swarycz

Bardzo dobra książka. Gorąco polecam. Łatwo i przyjemnie się czyta,..

Agnieszka Malanowska

Agnieszka Malanowska

Można przeczytać ku przestrodze..

IPHONE_USER

IPHONE_USER

Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze....

Monika Gorząch

Monika Gorząch

Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia. Świetnie przedstawione rożnice kulturowe..

Anonim

Anonim

Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy zwiazki Polek z Arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne. Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci..

Ilona Lukowska

Ilona Lukowska

Super się czyta. Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin..

Marzena Kuchta

Marzena Kuchta

Przeczytałam tę książkę w dwa dni. Bardzo interesująca. Polecam.

Anonim

Anonim

Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... polecam.

Anonim

Anonim

Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala ....

Anonim

Anonim

Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta.

Mariola Legieć

Mariola Legieć

Pięknie napisana wzruszająca historia. Książka naprawdę wciąga. Polecam !.

Anonim

Anonim

Wzruszająca i pięknie napisana historia. Polecam !.

Agnieszka Lizonczyk

Agnieszka Lizonczyk

Naprawdę wciągająca historia. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy..

Zostaw komentarz