Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście

Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Agora
Rozmiar 16,3 MB
Data premiery: 2016-08-31
Tytuł: Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście
Autor: Kortko Dariusz, Pietraszewski Marcin
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Data premiery: 2016-08-31
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20119829

Ginie mój partner, a ja Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz nie mogę się rozkleić. Znakomicie przedstawione realia siermiężnych lat prl-u (dużo ciekawych zdjęć), kiedy kilkudziesięciu szalonych ludzi budowało potęgę polskiego himalaizmu. Muszę iść dalej, bo inaczej i ja zginę.” jerzy kukuczka . Biografia jest napisana w bardzo ciekawy sposób, nie można się od książki oderwać. Upiorne fatum czy faktycznie był odpowiedzialny za śmierć, która niemal zawsze podczas jego wypraw zbierała żniwo? czy skoro już komuś nie możesz pomóc, bo odpadł od ściany lub umarł na obrzęk płuc, nie powinieneś już wchodzić na szczyt, po wielu miesiącach przygotowań będący w zasięgu ręki, spełniając swe marzenia?jak to się stało, że niewysoki, małomówny chłopak ze śląska, elektromonter po szkole zawodowej, stał się «wielki»? autorzy, dysponując ogromnym materiałem – pamiętnikarskimi zapiskami kukuczki i jego książkami, rozmowami z żoną cecylią, wywiadami z członkami wypraw, w jakich kukuczka uczestniczył itd. . I czterdzieści, odpadając w 1989 roku od południowej ściany lhotse stanowiącej bodaj najtrudniejszą próbę dla alpinisty. .

Nikt przecież po mnie nie przyjdzie, nie pomoże mi.. Niezależnie od tego sam jkukuczka zasługuje na pamięć.. Miał dwadzieścia trzy lata, gdy po raz pierwszy stracił w górach swego przyjaciela, rówieśnika. . – stworzyli fascynujący portret człowieka uparcie dążącego do celu, Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz pełnego sprzeczności i zdającego sobie sprawę, że wszystkiego i wszystkich nie da się w życiu pogodzić, od młodości naznaczonego czyhającą w pobliżu śmiercią. Polecam.. (…) ta biografia jest napisana z szacunkiem i ze zrozumieniem, z humorem i empatią. Tak mi się podobała, że kupiłam kilku osobom na prezent.

Autorzy starali się pokazać złożoność człowieka. Bardzo fajnie napisana książka, bez wyolbrzmień i koloryzowania. Nie wystarczyła im ta znana wszystkim, spreparowana dla potrzeb mediów legenda. . „logicznie rzecz biorąc, nie powinienem z tobą jechać, bo wszyscy ludzie koło ciebie giną – powiedział jerzemu kukuczce w oczy jeden z kolegów alpinistów. Przeczytałam ją jednym tchem. Podobnie jak w przypadku samego bohatera jest to mistrzowskie dzieło, wykonane w najlepszym stylu” fragment wstępu bernadette mcdonald„śmierć przeżywa się wszędzie jednakowo mocno, tylko reakcja na nią w górach jest nietypowa, bo takie są warunki. Świetna książka, bardzo dobre zdjęcia, bez patosu, bez mistycznej Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz filozofii ale o zmaganiu, o trudnościach zdobywania gór i charakterach ludzi którzy nie koniecznie się lubili.

Tego ostatniego Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz dnia zapisał w pamiętniku dwa zagadkowe słowa: paradise – raj… ciała nie odnaleziono, grób jest… pusty!mam uznanie dla autorów – dariusza kortko i marcina pietraszewskiego – za odwagę w odkrywaniu pełni osobowości kukuczki. Ciekawa pozycja dotycząca postaci jk, najciekawsza w tej książce była dla mnie opowieść o jego wyprawach organizowanych w czasach schyłku lat 80 i szarej rzeczywistości prl, zdobywanie aprowizacji i pasji, uzależnienia od gór, którego nie rozumiem za bardzo i po lekturze następnie książki martyny wojciechowskiej o zdobyciu mount everestu i reportaży o polskim himalaizmie z lat 80 tych jest to dla mnie rzeczywiście ,,droga cierpienia". Nie mogę usiąść i rozmyślać. Czekałam na tę książkę bardzo długo. Szczerze polecam nie tylko miłośnikom gór.. Polecam.. .

. Świetnie napisana książka o wyjątkowym człowieku. Smutna, poruszająca i pokazująca kukuczkę z nieznanej mi dotąd strony. . Polecam wszystkim.. Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz Świetnie napisana książka - czytałam w wersji e-booka ale chętnie kupię wersję papierową ze względu na dużą ilość ciekawych zdjęć.. Szybko się czyta.

Komentarze

Justyna Kwiecień

Justyna Kwiecień

Świetnie napisana książka - czytałam w wersji e-booka ale chętnie kupię wersję papierową ze względu na dużą ilość ciekawych zdjęć.. .

jand

jand

Niezależnie od tego sam jkukuczka zasługuje na pamięć.. Ciekawa pozycja dotycząca postaci jk, najciekawsza w tej książce była dla mnie opowieść o jego wyprawach organizowanych w czasach schyłku lat 80 i szarej rzeczywistości prl, zdobywanie aprowizacji i pasji, uzależnienia od gór, którego nie rozumiem za bardzo i po lekturze następnie książki martyny wojciechowskiej o zdobyciu mount everestu i reportaży o polskim himalaizmie z lat 80 tych jest to dla mnie rzeczywiście ,,droga cierpienia". .

Paweł

Paweł

Świetnie napisana książka o wyjątkowym człowieku. Znakomicie przedstawione realia siermiężnych lat prl-u (dużo ciekawych zdjęć), kiedy kilkudziesięciu szalonych ludzi budowało potęgę polskiego himalaizmu. Szczerze polecam nie tylko miłośnikom gór.. .

Ewa Janas

Ewa Janas

Polecam.. Bardzo fajnie napisana książka, bez wyolbrzmień i koloryzowania. .

zakupy

zakupy

Biografia jest napisana w bardzo ciekawy sposób, nie można się od książki oderwać. Tak mi się podobała, że kupiłam kilku osobom na prezent. Polecam wszystkim.. .

stellastrug

stellastrug

Przeczytałam ją jednym tchem. Czekałam na tę książkę bardzo długo. Smutna, poruszająca i pokazująca kukuczkę z nieznanej mi dotąd strony. .

PavloS

PavloS

Świetna książka, bardzo dobre zdjęcia, bez patosu, bez mistycznej filozofii ale o zmaganiu, o trudnościach zdobywania gór i charakterach ludzi którzy nie koniecznie się lubili. Szybko się czyta. Polecam.. .

Zostaw komentarz