Mimo wszystko

Mimo wszystko

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Liczba stron: 383
Rozmiar 20,4 MB
Data premiery: 2016-07-26
Tytuł: Mimo wszystko
Autor: Bartoszewski Władysław
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 383
Data premiery: 2016-07-26
Rok wydania: 2014
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 19979717

Teraz pojawia się nowe pokolenie tzw.. To, co dla młodych ludzi jest czymś oczywistym – demokracja, prawa człowieka, swoboda podróżowania, swoboda studiowania w każdym zakątku świata, szacunek do ludzi i do innych narodów – było celem działania mojej Mimo wszystko Pobierz generacji." władysław bartoszewski . Kiedy dostrzegam, że dzieło życia tej odchodzącej generacji jest kwestionowane, pada łupem aparatczyków politycznych czy po prostu bezmyślności, zacietrzewienia, zawiści i wręcz głupoty politycznej, czasami padają z moich ust gorzkie słowa. Pierwszy z nich powiedział: – ostatni, co tak poloneza wodzi... – niech to będzie „osobisty poradnik na ciężkie czasy”. Inny jest to świat, w którym wartości zasadnicze pozostają gdzieś na uboczu. Moja generacja odchodzi.

Czwarty zaś zaproponował: – ...my z niego wszyscy... wywiad rzeka z władysławem bartoszewskim. "przygotowując się do rozmowy z władysławem bartoszewskim, poprosiłem przyjaciół o pomoc w znalezieniu stosownego tytułu całości. Drugi z uporem powtarzał, że z takiej rozmowy powinny wynikać wnioski praktyczne. – by po chwili dodać: – chciałoby się, żeby tak było..." fragment wstępu michała komara "moje spojrzenie na wiele spraw jest spojrzeniem człowieka bardzo już doświadczonego, starego, skłonnego do refleksji dotyczących przeszłości, gdyż w moim wieku każdy podobnie Mimo wszystko Pobierz ustosunkowuje się do życia i własnych zadań. – i aż oczy mu zabłysły z zadowolenia. Spin-doktorów od interesów narodowych i pamięci historycznej, liczących przede wszystkim na populistyczne wsparcie społeczeństwa.

Trzeci wspomniał o napisie widniejącym na medalu yad vashem: „kto ocala jedno życie, ocala cały świat”. To świadkowie auschwitz, uczestnicy powstań, ludzie, którzy doświadczyli wszelkich nieszczęść i aktów godzących w elementarne prawa człowieka, a jednocześnie należeli do tych, którzy jako jedni z pierwszych wyciągnęli rękę na zgodę.

Komentarze

Zostaw komentarz