Rausz

Rausz

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Liczba stron: 311
Rozmiar 5 MB
Data premiery: 2016-04-27
Tytuł: Rausz
Autor: Białkowski Tomasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 311
Data premiery: 2016-04-27
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 19492940

"rausz" to wstrząsająca opowieść o upodobaniu ludzi do okrucieństwa, o podłości, a także przewrotności ślepego losu. I 40. W tym świecie nie ma miłosierdzia, a współczucie jest dawno zapomnianym luksusem, na który nikogo już nie stać.młody pruski arystokrata egon von rausch, członek ss, dostaje od iii Rausz Pobierz rzeszy tajne zadanie – ma uczestniczyć w action t-4. Białkowski kilkakrotnie ostro mną potrząsnął, aż miałam ochotę rzucić książkę w kąt. Współczesna opowieść o zbrodni i karze i próbie gloryfikacji zła, gdy człowiek staje się jego narzędziem. Jednak wiedzieć trzeba, to nasza powinność, wiedzieć i nie zapomnieć.. Naziści oczyszczają świat z psychicznie chorych, epileptyków, alkoholików, gruźlików i upośledzonych. Wszak zbrodnia, której dopuścili się niemcy, to nie tylko ich domena, nie tylko czyny lat 30.

Starają się więc usprawnić machinę, która szybko i skutecznie pozwoli eliminować niepożądane jednostki, a tym samym udoskonalać germańską rasę panów.tymczasem los bywa naprawdę okrutny, a upiory raz spuszczone ze smyczy żądają wciąż więcej krwi. . .. Rewelacyjna książka, w której podobnie jak w innych książkach autora, do głosu dochodzi wstydliwa, bolesna prawda historyczna odziana w beletrystyczną opowieść. Zaniechanie działania, lekceważenie, to najgorsze zbrodnie. Nie wolno ich lekceważyć. Xx wieku dokonany przez jeden konkretny naród.nie ukrywam jednak, to także książka okrutna (pod względem niemieckiej zbrodni oraz Rausz Pobierz charakteru i zachowania bohaterów), pełna bólu, zła, momentami wzbudzająca maksymalne nie tyle nerwy co wręcz agresję, obrzydzenie do konkretnych zachowań, do całej ówczesnej sytuacji.

Jednak ciekawość, ponadczasowa waga tej historii zwyciężyły, czytałam dalej.pisarz w każdej książce prezentuje brudy historii, czyny, o których jedni nie wiedzą, a inni wolą nie wiedzieć. Książka jest doskonała, niebywale mądra, bardzo niejednoznaczna, zmuszająca do myślenia i niesłychanie potrzebna, szczególnie teraz, gdy na światło dzienne w europie wypełzają demony. Musimy się im przeciwstawiać z całą stanowczością.

Komentarze

Katarzyna

Katarzyna

I 40. Wszak zbrodnia, której dopuścili się niemcy, to nie tylko ich domena, nie tylko czyny lat 30. Musimy się im przeciwstawiać z całą stanowczością. Xx wieku dokonany przez jeden konkretny naród.nie ukrywam jednak, to także książka okrutna (pod względem niemieckiej zbrodni oraz charakteru i zachowania bohaterów), pełna bólu, zła, momentami wzbudzająca maksymalne nie tyle nerwy co wręcz agresję, obrzydzenie do konkretnych zachowań, do całej ówczesnej sytuacji. Zaniechanie działania, lekceważenie, to najgorsze zbrodnie. Rewelacyjna książka, w której podobnie jak w innych książkach autora, do głosu dochodzi wstydliwa, bolesna prawda historyczna odziana w beletrystyczną opowieść. Nie wolno ich lekceważyć. Jednak wiedzieć trzeba, to nasza powinność, wiedzieć i nie zapomnieć.. Jednak ciekawość, ponadczasowa waga tej historii zwyciężyły, czytałam dalej.pisarz w każdej książce prezentuje brudy historii, czyny, o których jedni nie wiedzą, a inni wolą nie wiedzieć. Białkowski kilkakrotnie ostro mną potrząsnął, aż miałam ochotę rzucić książkę w kąt. Książka jest doskonała, niebywale mądra, bardzo niejednoznaczna, zmuszająca do myślenia i niesłychanie potrzebna, szczególnie teraz, gdy na światło dzienne w europie wypełzają demony. .

Zostaw komentarz