Włóczęga w pięciu smakach. Bazary i odludzia

Włóczęga w pięciu smakach. Bazary i odludzia

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: E-bookowo
Liczba stron: 165
Rozmiar 17,2 MB
Data premiery: 2015-07-11
Tytuł: Włóczęga w pięciu smakach. Bazary i odludzia
Autor: Tederko Piotr
Wydawnictwo: E-bookowo
Język wydania: polski
Liczba stron: 165
Data premiery: 2015-07-11
Rok wydania: 2012
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez limitu
Drukowanie: nieograniczone
Kopiowanie: nieograniczone
Indeks: 17881869

Przejdziesz przez spiekotę kotliny turfańskiej. W tien szanie odpoczniesz w cieniu jurty i pociągniesz łyk herbaty z baranim łojem. Pustynia taklamakan – przechowuje duchy zaginionych karawan i zasypane antyczne miasta. Siadaj na rower i zjedź ze szlaku. Na obrzeżach góry tien szan, kun lun, pamir w środku powietrze drżące nad pustymi drogami, jadeity z kotliny tarymskiej, geograficzny środek azji. Włóczęga połączy cię z ludźmi, którzy podzielą się z tobą posiłkiem, schronieniem, zaskoczą opowieścią, rozśmieszą, wzruszą i zamieszkają w twoim sercu. Najrozleglejszej prowincji chin zamieszkana przez Włóczęga w pięciu smakach. Bazary i odludzia Pobierz ujgurów..

Skosztujesz życia prowincji tak zapadłej, że mieszkańcy sąsiadujących dolin nie są w stanie dogadać się z powodu różnic języka. W starożytnych osadach nanizanych na nić jedwabnego szlaku odkryjesz mistyczny klimat bazarów założonych Włóczęga w pięciu smakach. Bazary i odludzia Pobierz jeszcze przed chrystusem. Rozsmakujesz się w ujgurskich frykasach i klimacie podróży azjatyckimi pociągami dalekobieżnymi. We włóczędze znajdziesz przydatne wskazówki dla podróżnika, gawędy i świetny humor. Czar tych krain niebawem pogrąży się piaskach pustyni albo pryśnie pod gąsienicami buldożerów. Tylko nie pytaj ich o drogę, bo wtedy i ty zostaniesz w chinach na zawsze. .

Poczuj smak xinjiangu. daj się porwać włóczędze w egzotyczne zakamarki chin. Dotknij centralne chiny: zgiełkliwe miasta i zapyziałe wioski. Resztki komunizmu komponują się z tradycją buddyjską, realizm przeradza się w czysty absurd.

Komentarze

Zostaw komentarz