Strażniczka opowieści

Strażniczka opowieści

Literatura obyczajowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Liczba stron: 383
Rozmiar 0,9 MB
Data premiery: 2015-06-24
Tytuł: Strażniczka opowieści
Tytuł oryginalny: Sto­ry Ke­eper
Autor: Wingate Lisa
Tłumacz: Janiak Iwona
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 383
Data premiery: 2015-06-24
Rok wydania: 2015
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 17512756

Pewnego dnia jen Strażniczka opowieści Pobierz znajduje na swoim biurku wypłowiałą kopertę z plikiem kartek otoczonych seledynową okładką i zatytułowanych "strażniczka opowieści". „strażniczka opowieści” to książka, której akcja płynie dwutorowo, przedstawiając naprzemiennie perypetie jen, młodej, ambitnej redaktorki, oraz fragmenty stworzonego przed laty maszynopisu, który w niewyjaśniony sposób trafił na biurko kobiety.znalezisko to pociąga za sobą lawinę zdarzeń, które wprowadzają zamieszanie w poukładanym życiu jen i odsłaniają wiele tajemnic z przeszłości. Swojskość opowieści o przygodach sarry i randa z końca xix wieku budzi w jen uśpione wspomnienia, a styl nieznanego autora brzmi w niej jak melodia, którą już kiedyś słyszała. Nie jest to zwykłe czytadło, o którym zapomina się po odłożeniu go na półkę.książka podejmuje wiele ważnych tematów, od osobistych rozterek bohaterki po kwestie szeroko rozumianej dziedziczności i praw kobiet we współczesnym świecie, które w wielu miejscach istnieją tylko na papierze.to również piękna i wzruszająca opowieść o potrzebie i mocy miłości, przywiązaniu do tradycji i przeszłości, o kultywowaniu obyczajów, mitów, wierzeń, o sile słowa, które przekazywane z pokolenia na pokolenie pozwala przetrwać kulturze. .. Tam nie tylko pracuje, ale i wraca do swoich korzeni, niełatwego dzieciństwa, uśpionych demonów. Czy jen uda się zrozumieć siłę tajemniczego oddziaływania opowieści? czy powrót do rodzinnych stron i rozrachunek z własną przeszłością przyniesie jej wolność? osadzona w scenerii surowych appalachów powieść uwodzi czytelnika nie tylko sprawnie skonstruowaną fabułą, ale i malowanymi słowem obrazami jesiennego krajobrazu karoliny północnej. .

Jen gibbs, dla najbliższych jennia beth, po dziesięciu latach pracy w sześciu nowojorskich wydawnictwach zdobywa wymarzoną posadę redaktora w prestiżowym vida house publishing. W tym kontekście tytuł „strażniczka opowieści” nabiera nowych znaczeń, które w pełni odsłaniają się przed czytelnikiem w finale.akcja obfituje w niespodziewane zdarzenia, bohaterowie są wyraziści, tajemniczy, poruszający. To także niesamowita historia poruszającej legendy, która ukazuje potęgę modlitwy i wiary w boga. Wraz z zaskakującym zakończeniem to na pewno największe atuty fabuły.polecam wszystkim miłośnikom niebanalnych powieści, w których teraźniejszość przeplata się z przeszłością, zwłaszcza tą pełną niedopowiedzeń i zagadek. Zanim Strażniczka opowieści Pobierz kobieta zdoła odkryć prawdę o autorze niesamowitej, zapomnianej i nigdy niewydanej książki, musi udać się w swoje rodzinne strony. Beata igielska. Zmierzenie się z własną przeszłością okazuje się równie trudne, a może nawet trudniejsze niż rozwikłanie redaktorskiej zagadki.powieść lisy wintage wciąga i intryguje od pierwszych stron.

Komentarze

Beata Igielska

Beata Igielska

Zanim kobieta zdoła odkryć prawdę o autorze niesamowitej, zapomnianej i nigdy niewydanej książki, musi udać się w swoje rodzinne strony. To także niesamowita historia poruszającej legendy, która ukazuje potęgę modlitwy i wiary w boga. Beata igielska. W tym kontekście tytuł „strażniczka opowieści” nabiera nowych znaczeń, które w pełni odsłaniają się przed czytelnikiem w finale.akcja obfituje w niespodziewane zdarzenia, bohaterowie są wyraziści, tajemniczy, poruszający. Wraz z zaskakującym zakończeniem to na pewno największe atuty fabuły.polecam wszystkim miłośnikom niebanalnych powieści, w których teraźniejszość przeplata się z przeszłością, zwłaszcza tą pełną niedopowiedzeń i zagadek. „strażniczka opowieści” to książka, której akcja płynie dwutorowo, przedstawiając naprzemiennie perypetie jen, młodej, ambitnej redaktorki, oraz fragmenty stworzonego przed laty maszynopisu, który w niewyjaśniony sposób trafił na biurko kobiety.znalezisko to pociąga za sobą lawinę zdarzeń, które wprowadzają zamieszanie w poukładanym życiu jen i odsłaniają wiele tajemnic z przeszłości. Zmierzenie się z własną przeszłością okazuje się równie trudne, a może nawet trudniejsze niż rozwikłanie redaktorskiej zagadki.powieść lisy wintage wciąga i intryguje od pierwszych stron. Tam nie tylko pracuje, ale i wraca do swoich korzeni, niełatwego dzieciństwa, uśpionych demonów. Nie jest to zwykłe czytadło, o którym zapomina się po odłożeniu go na półkę.książka podejmuje wiele ważnych tematów, od osobistych rozterek bohaterki po kwestie szeroko rozumianej dziedziczności i praw kobiet we współczesnym świecie, które w wielu miejscach istnieją tylko na papierze.to również piękna i wzruszająca opowieść o potrzebie i mocy miłości, przywiązaniu do tradycji i przeszłości, o kultywowaniu obyczajów, mitów, wierzeń, o sile słowa, które przekazywane z pokolenia na pokolenie pozwala przetrwać kulturze. .

Zostaw komentarz