Ostatni taniec Chaplina

Ostatni taniec Chaplina

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Liczba stron: 193
Rozmiar 1,2 MB
Data premiery: 2015-04-17
Tytuł: Ostatni taniec Chaplina
Tytuł oryginalny: L’ultimo ballo di Charlot
Autor: Stassi Fabio
Tłumacz: Żaboklicki Krzysztof
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Język wydania: polski
Język oryginału: włoski
Liczba stron: 193
Data premiery: 2015-04-17
Rok wydania: 2015
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 17144414

Tak zaczyna się osobliwy taniec artysty ze śmiercią; tej nocy od śmierci uratuje go nie tyle doskonałe aktorstwo, lecz mimowolny komizm wynikający z dolegliwościami podeszłego wieku. Poznajemy długą i trudną drogę komika do kariery i sławy, poznajemy jego osobowość, po Ostatni taniec Chaplina Pobierz prostu jego życie. . . I odtąd zmienia się cały świat chaplina. Fabio stassiemu udało się przedstawić postać chaplina w sposób niezwykle barwny i od tej nieznanej dotychczas strony, co było szczególnie interesujące. W oczekiwaniu na ostateczne spotkanie chaplin pisze do syna długi, pełen pasji list. Świetna, niebanalna książka..

Pragnie mu opowiedzieć swoją prawdziwą historię, której nikt dotąd nie słyszał. Wspaniała, fascynująca książka. Słowa listu obrazują brawurową przygodę, jaką było Ostatni taniec Chaplina Pobierz jego życie, i rewolucyjną epokę, w której urodził się, dorastał i robił karierę. Rodzi się włóczęga. Ameryka przegląda się w lustrze pierwszych filmów – romantyczna i drżąca ze wzruszenia, utopijna i zdolna wykonać każdy czyn, od najbardziej altruistycznego po najbardziej podły. w bożonarodzeniowy wieczór śmierć odwiedza chaplina w jego szwajcarskim domu. Zdobywa się na odwagę i proponuje starej pani umowę: jeśli uda mu się ją rozbawić, zyska rok życia.

Amerykańska młodość charliego kończy się, gdy ma dwadzieścia pięć lat i szczęśliwy zbieg okoliczności pozwala chaplinowi stworzyć charakterystyczną postać (niepewny chód, laseczka i zakurzony melonik, maniery lorda w ubraniu żebraka). Dawny charlie chaplin przestaje istnieć.. Wielki aktor i reżyser przekroczył już osiemdziesiątkę, ma małego syna i chce żyć jak najdłużej, by jego dziecko mogło przy nim dorastać. I podróżował z jednego wybrzeża na drugie. Ubogie dzieciństwo w wielkiej brytanii, ojciec alkoholik i niespełna rozumu matka; debiut na scenie u boku brata, cyrk i wodewil; pierwsze sukcesy i przybycie do stanów zjednoczonych, gdzie jako młody chłopak był drukarzem, bokserem, balsamistą. Bywa powabna jak woltyżerka ester, która oczarowała europę, Ostatni taniec Chaplina Pobierz a zarazem ponura i gotowa do gwałtu jak ku klux klan. W tych latach wszystko ulega zmianom, snop światła rzucony na biały ekran poruszył wyobraźnię całego narodu.

Wykonanie wyroku zostanie jednak odroczone.

Komentarze

Mystic

Mystic

Świetna, niebanalna książka.. Poznajemy długą i trudną drogę komika do kariery i sławy, poznajemy jego osobowość, po prostu jego życie. Fabio stassiemu udało się przedstawić postać chaplina w sposób niezwykle barwny i od tej nieznanej dotychczas strony, co było szczególnie interesujące. Wspaniała, fascynująca książka. .

Zostaw komentarz