Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 240
Rozmiar 1 MB
Data premiery: 2015-04-22
Tytuł: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Autor: Kopińska Justyna
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 240
Data premiery: 2015-04-22
Rok wydania: 2015
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 17129923

To wreszcie opowieść o zakonie sióstr boromeuszek, które z opiekunek dzieci nieszczęśliwych przeobraziły się w instytucję oprawców pełnych okrucieństwa. Straszna jest świadomość tego, że w tym wszystkim zawiniło grono osób, które nadal sprawuje opiekę nad dziećmi.... Draginja nadazdin, dyrektorka amnesty international polska „książka 'czy bóg wybaczy siostrze bernadetcie' to aktualna wersja baśni nowe szaty króla hansa chrystiana andersena. A już najgorzej jest, gdy ma ewentualnie inną narodowość. Jak to możliwe, że sprawy przez lata nie nagłośniły nauczycielki, widząc brudnych i pobitych uczniów, przychodzących z ośrodka? jak to możliwe, że kontroli nie sprawowało kuratorium, ale zakon? pytanie, czy bóg wybaczy siostrze scholastyce, bernardetcie, monice czy patrycji, bijącej menażką do utraty przytomności i próba odpowiedzi na to, kim były i są owe Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Pobierz kobiety, co spotkało je we wcześniejszym życiu, że stały się potworami oraz dlaczego za potwory wcale się nie uważały – to jeszcze inna sprawa… „wstrząsająca opowieść o tym, jak zakonnice w zabrzu przekształciły ośrodek wychowawczy dla dzieci w koszmarny obóz, w którym panowały przemoc, gwałt i strach.. Dlatego teraz parę słów tylko do zosi (może jakimś cudem przeczyta): "zosia, nie dej sie fanzolonym gorolom, kere nie chcom, co byś godała po naszymu. Masz zło w genach zapisane. Ale, jak to mówią, czasami człowiek musi, inaczej się udusi.

Książka jest dobrym materiałem na film o mrocznej stronie współczesnej polski”. Dobry i rzetelny dokument, przedstawiajacy sytuacje wychowankow siostry bernadety i zakonnic na wielu plaszczyznach. To chyba najbardziej mroczna i zdegenerowana twarz polskiego katolicyzmu. Dwa lata pozbawienia wolności. Paweł moczydłowski, były szef więziennictwa . Dokument wstrzasajacy, pokazujacy ogromne nieszczescie dzieciakow.. To jest inna polska niż Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Pobierz ta, którą oglądamy codziennie - to polska ludzi wykluczonych i nieszczęśliwych. .

„ta książka to więcej niż reportaż - to moralitet. Za ogromne spustoszenie w psychice ogromnej liczby dzieci została skazana na... Ku nauce i przestrodze”. Podobnie jak znakomita większość czytelników, którzy zaznajomili się z tym wstrząsającym dokumentem, jestem targany wieloma negatywnymi emocjami: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Pobierz zdziwienie, niezrozumienie, gniew, wściekła chęć rozszarpania winnych własnymi rękoma, zniechęcenie do pasywnych instytucji oraz osób, pragnienie zemsty. To też opowieść o tym, że różne instytucje państwa przez lata przymykały oko na ten ohydny proceder. W sumie nie mam się czym chwalić, bo takie emocje to nic fajnego. Głośnym i cichym. To kpina wobec nas wszystkich, a szczególnie pokrzywdzonych.

Ale jak to, co działo się w ośrodku przez ponad trzydzieści lat, było w ogóle możliwe? czy gdyby nie koszmar bitych i molestowanych wychowanków – dzieci i dorosłych, normalnych i niepełnosprawnych umysłowo w wieku od czterech do trzydziestu czterech lat – doszłoby do morderstwa małego mateusza? w lutym 2006 chłopiec został zgwałcony i zabity przez tomasza, byłego wychowanka ośrodka, ofiarę Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Pobierz tamtejszej „pętli molestowania”, bo tomasz, zanim zaczął wykorzystywać chłopców, już jako kilkuletnie dziecko był gwałcony przez starszych wychowanków. Nie dej sie, ino żyj, dziołcha, żyj i bydź szczenśliwo!". Zakonne wychowawczynie o zdeformowanych sumieniach wychowywały dzieci, którym deformowały sumienia i osobowości. Niby książka nie ma wielu stron, ale nie da się tego wszystkiego przeczytać jednym ciągiem. Chociaż ta opowieść skłania do pesymizmu, to przecież budzi optymizm fakt, że znaleźli się ludzie, którzy podjęli sprzeciw wobec zła i pisarka, która ten sprzeciw podjęła i rzetelnie opisała. . mówiły: ty alkoholiku, ułomie, głupku. Jakże odmienne przekonanie panuje w moich okolicach! tutaj polityk lub urzędnik, który przejawia jakąkolwiek niechęć do gwary, popełnia zawodowe samobójstwo.

Lektura gorzka, choć fascynująca przez obiektywizm i uczciwość narracji. Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Pobierz Zgodnie z powszechnie panującym u rdzennych polaków przekonaniem, człowiek mówiący swoją gwarą, często językiem o wiele starszym od współczesnej polszczyzny, jest "burakiem", osobą godną pogardy lub przynajmniej godną pożałowania. Adam michnik, redaktor naczelny „gazety wyborczej” „justyna kopińska pokazuje jak przerażające w skutkach dla jednostki mogą być zaniedbania państwa w wypełnianiu roli gwaranta praw człowieka”. To horror tym straszniejszy, że prawdziwy i że rozgrywał się w rodzinnym mieście, w miejscu, które kilka razy mijałam po drodze do szkoły.. To również opowieść o instytucjach państwa polskiego widzianych z tej nieszczęśliwej perspektywy - ileż w nich konformizmu i zakłamania. Nie chcąc się powtarzać, bo wielu czytelników pisało w recenzjach dokładnie to, co i mnie w czasie lektury przyszło do głowy, dodam z mojej strony tylko to: w jej relacji gehenny, przez jaką musiała przejść, opisała zosia znieważanie jej z powodu mówienia gwarą śląską oraz zarzucanie jej bycia "szwabką". O sprawie, zakończonej skazaniem siostry bernadetty na więzienie, słyszeliśmy wszyscy. .

Małgorzata szumowska, reżyserka „to jest wstrząsająca opowieść o polsce widzianej z „bidula”, z ośrodka dla dzieci biednych i opuszczonych. Po pierwszych 30 stron byłam w dużym szoku, potem zaczęłam się "przyzwyczajać" do drastycznych opisów, ale i tak musiałam robić przerwy pomiędzy rozdziałami. Justyna kopińska optymistycznie opowiada nam, że przy całym społecznym zakłamaniu wokół "domu dziecka" siostry bernadetty znaleźli się na szczęście: jedno dziecko, jedna pani nauczycielka, jedna pani prokurator, policjant i psycholog, aby reszta zobaczyła, że król jest nagi”. Http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/05/krotkie-opinie-4-czy-bog-wybaczy.html siostra bernadetta ewidentnie wykazuje osobowość psychopatyczną, a do tego jest wytrawną kłamczuchą, potrafiącą omamić wszystkich dookoła. „czy bóg wybaczy…” – opowiadająca z różnych stron historię koszmaru w ośrodku, procesu z przesłuchaniami zastraszonych wychowanków - to przede wszystkim porażająca opowieść o przyzwoleniu. Niestety w naszym kraju ludzie, którzy ukradną bochenek chleba z Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Pobierz głodu dostają większe kary, niżeli zabójcy czy osoby przez lata znęcające się nad innymi. Czyli od lat 80-tych nie zmieniło się nic.

. Czy bóg przebaczy...

Komentarze

nieperfekcyjnie.pl

nieperfekcyjnie.pl

Http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/05/krotkie-opinie-4-czy-bog-wybaczy.html siostra bernadetta ewidentnie wykazuje osobowość psychopatyczną, a do tego jest wytrawną kłamczuchą, potrafiącą omamić wszystkich dookoła. Za ogromne spustoszenie w psychice ogromnej liczby dzieci została skazana na... Niestety w naszym kraju ludzie, którzy ukradną bochenek chleba z głodu dostają większe kary, niżeli zabójcy czy osoby przez lata znęcające się nad innymi. Straszna jest świadomość tego, że w tym wszystkim zawiniło grono osób, które nadal sprawuje opiekę nad dziećmi.... To kpina wobec nas wszystkich, a szczególnie pokrzywdzonych. Dwa lata pozbawienia wolności. .

Mysilicielka

Mysilicielka

Po pierwszych 30 stron byłam w dużym szoku, potem zaczęłam się "przyzwyczajać" do drastycznych opisów, ale i tak musiałam robić przerwy pomiędzy rozdziałami. Niby książka nie ma wielu stron, ale nie da się tego wszystkiego przeczytać jednym ciągiem. To horror tym straszniejszy, że prawdziwy i że rozgrywał się w rodzinnym mieście, w miejscu, które kilka razy mijałam po drodze do szkoły.. .

Zoltar

Zoltar

A już najgorzej jest, gdy ma ewentualnie inną narodowość. Ale, jak to mówią, czasami człowiek musi, inaczej się udusi. Czyli od lat 80-tych nie zmieniło się nic. Czy bóg przebaczy... W sumie nie mam się czym chwalić, bo takie emocje to nic fajnego. Nie dej sie, ino żyj, dziołcha, żyj i bydź szczenśliwo!". Nie chcąc się powtarzać, bo wielu czytelników pisało w recenzjach dokładnie to, co i mnie w czasie lektury przyszło do głowy, dodam z mojej strony tylko to: w jej relacji gehenny, przez jaką musiała przejść, opisała zosia znieważanie jej z powodu mówienia gwarą śląską oraz zarzucanie jej bycia "szwabką". Jakże odmienne przekonanie panuje w moich okolicach! tutaj polityk lub urzędnik, który przejawia jakąkolwiek niechęć do gwary, popełnia zawodowe samobójstwo. Zgodnie z powszechnie panującym u rdzennych polaków przekonaniem, człowiek mówiący swoją gwarą, często językiem o wiele starszym od współczesnej polszczyzny, jest "burakiem", osobą godną pogardy lub przynajmniej godną pożałowania. Dlatego teraz parę słów tylko do zosi (może jakimś cudem przeczyta): "zosia, nie dej sie fanzolonym gorolom, kere nie chcom, co byś godała po naszymu. Podobnie jak znakomita większość czytelników, którzy zaznajomili się z tym wstrząsającym dokumentem, jestem targany wieloma negatywnymi emocjami: zdziwienie, niezrozumienie, gniew, wściekła chęć rozszarpania winnych własnymi rękoma, zniechęcenie do pasywnych instytucji oraz osób, pragnienie zemsty. .

Anonim

Anonim

Dobry i rzetelny dokument, przedstawiajacy sytuacje wychowankow siostry bernadety i zakonnic na wielu plaszczyznach. Dokument wstrzasajacy, pokazujacy ogromne nieszczescie dzieciakow.. .

Zostaw komentarz