Bez strachu. Jak umiera człowiek

Bez strachu. Jak umiera człowiek

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Liczba stron: 142
Rozmiar 3,6 MB
Data premiery: 2015-04-15
Tytuł: Bez strachu. Jak umiera człowiek
Autor: Ragiel Adam, Rigamonti Magdalena
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 142
Data premiery: 2015-04-15
Rok wydania: 2015
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 17031011

To wszystko zmienia się w chwili, kiedy odchodzą najbliżsi. Polecam.. Bliscy przychodzą do Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz prosektorium pełni bólu, żalu, w rozpaczy i z poczuciem straty. In. A balsamista?... . Zapytać, czy mama chciałaby trzymać w rękach książeczkę do nabożeństwa, jakiego koloru ma być szminka, jakie rajstopy, jakie uczesanie. Bardzo żałuję że balsamowanie nie jest powszechne, mam nadzieję, że gdy ja będę umierać będzie to powszechny zabieg..

Ma ich zrozumieć, opanować emocje, przyjąć na siebie pierwsze uderzenie. . Nie boi się z nimi przebywać. Natomiast pan Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz ragiel - absolutnie klasa w swoich wypowiedziach i profesjonalizmie w pracy. Wtedy zaczynają się trudne rozmowy i decyzje. Pierwszy raz miałam w rękach książkę o takiej tematyce. . Pan adam - kultura sama w sobie.

Tajemnica śmierci, zagadka odchodzenia, ciało i dusza... Ciezki temat,ale zaskakujaco lekko sie czyta. Na co dzień nie przyjaźnimy się ze śmiercią, nie chcemy oglądać wypadków, chorób, zmarłych.... Jak wygląda praca przy przygotowaniu zmarłego do pochówku. Rozmawia o znakach, energii, zdarzeniach niewyjaśnionych i fizjologii człowieka, z którą mierzy się adam ragiel, przygotowując go do ostatniej drogi. Przeczytalam w jeden dzien, tak Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz mnie zaciekawila. Magdalena rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z jedynym polskim balsamistą, przed którym ludzkie ciało nie ma żadnych tajemnic. Sposób, w jaki wypowiada się na temat śmierci, boga, zwłok pokazuje jak poważnie podchodzi do swojej pracy i, że jest ona dla niego pewno rodzaju misją.

Czy do balsamisty przychodzą duchy? podobno nie, bo on robi wszystko tak, jak zmarli by sobie życzyli. Inna, od tych do tej pory pojawiających się na rynku, bo ukazuje temat o którym niewielu ludzi nie chce bądź nie umie rozmawiać. Nieco przeszkadzalo mi, ze autorka kreowala sie momentami jako osoba przewrazliwiona czy obrzydzona, ale moze taki byl zamysl ksiazki. Bardzo wiele się z niej dowiedziałam, m. Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz Warto przeczytać.. Bardzo dobra książka i pewnie wrócę do niej nie raz, a na pewno będę ją szczerze polecać.. Opisuje rzetelnie i dokladnie temat, o ktorym wiekszosc woli nie myslec.

Tak , gdy by tak podchodzili do zmarłych wszyscy ludzie z firm pogrzebowych , to myślę ze zmarli byli by częściej poddawani balsamizacji , ta książka powinna być jako podręcznik na kursach balsamowania zwłok . Warto przeczytać. . Jedna z wazniejszych ksiazek ostatniego roku dla mnie. Bardzo ciekawa historia i zajrzenie za kulisy pracy Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz w prosektorium, myślę że jednak i tak nie wiemy wszystkiego. Warto wiedziec, co sie dzieje z cialem po smierci. Jest fajnie opisany proces rozkładu i przygotowanie zmarłych do ostatnich chwil z ciałem zmarłego i rodzina..

Ciekawa do samego końca i bez wątpienia trzymająca w napięciu. A byc tak nie powinno, bo smierc czeka Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz kazdego z nas. . . Ta ksiazke kazdy powinien przeczytac. . Moze warto sie z nia zaczac oswajac..

. Polecam każdemu. . Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz Ksiazke polecam absolutnie kazdemu.. Moja pierwsza książka o takiej tematyce. Uciekamy przed smiercia,a ona przeciez kiedys i tak nas dogoni. Świetna książka w postaci wywiadu.

Komentarze

Anonim

Anonim

Pierwszy raz miałam w rękach książkę o takiej tematyce. Polecam każdemu. Warto przeczytać.. .

renata wos

renata wos

Tak , gdy by tak podchodzili do zmarłych wszyscy ludzie z firm pogrzebowych , to myślę ze zmarli byli by częściej poddawani balsamizacji , ta książka powinna być jako podręcznik na kursach balsamowania zwłok . Jest fajnie opisany proces rozkładu i przygotowanie zmarłych do ostatnich chwil z ciałem zmarłego i rodzina.. .

Anonim

Anonim

Świetna książka w postaci wywiadu. Inna, od tych do tej pory pojawiających się na rynku, bo ukazuje temat o którym niewielu ludzi nie chce bądź nie umie rozmawiać. Ciekawa do samego końca i bez wątpienia trzymająca w napięciu. Pan adam - kultura sama w sobie. Bardzo dobra książka i pewnie wrócę do niej nie raz, a na pewno będę ją szczerze polecać.. Sposób, w jaki wypowiada się na temat śmierci, boga, zwłok pokazuje jak poważnie podchodzi do swojej pracy i, że jest ona dla niego pewno rodzaju misją. .

Anonim

Anonim

A byc tak nie powinno, bo smierc czeka kazdego z nas. Jedna z wazniejszych ksiazek ostatniego roku dla mnie. Warto wiedziec, co sie dzieje z cialem po smierci. Opisuje rzetelnie i dokladnie temat, o ktorym wiekszosc woli nie myslec. Nieco przeszkadzalo mi, ze autorka kreowala sie momentami jako osoba przewrazliwiona czy obrzydzona, ale moze taki byl zamysl ksiazki. Ksiazke polecam absolutnie kazdemu.. Natomiast pan ragiel - absolutnie klasa w swoich wypowiedziach i profesjonalizmie w pracy. .

19madziorek84

19madziorek84

Ta ksiazke kazdy powinien przeczytac. Ciezki temat,ale zaskakujaco lekko sie czyta. Moze warto sie z nia zaczac oswajac.. Przeczytalam w jeden dzien, tak mnie zaciekawila. Uciekamy przed smiercia,a ona przeciez kiedys i tak nas dogoni. .

Mrs. Pa

Mrs. Pa

Warto przeczytać. .

oowca

oowca

Bardzo ciekawa historia i zajrzenie za kulisy pracy w prosektorium, myślę że jednak i tak nie wiemy wszystkiego. Polecam.. .

Pauminka

Pauminka

Bardzo wiele się z niej dowiedziałam, m. Moja pierwsza książka o takiej tematyce. Bardzo żałuję że balsamowanie nie jest powszechne, mam nadzieję, że gdy ja będę umierać będzie to powszechny zabieg.. Jak wygląda praca przy przygotowaniu zmarłego do pochówku. In. .

Zostaw komentarz