Robert Enke. Życie wypuszczone z rąk

Robert Enke. Życie wypuszczone z rąk

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Liczba stron: 384
Rozmiar 7,3 MB
Data premiery: 2015-02-20
Tytuł: Robert Enke. Życie wypuszczone z rąk
Tytuł oryginalny: Robert Enke. Ein allzu kurzes Leben
Autor: Reng Ronald
Tłumacz: Jeziorny Michał
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 384
Data premiery: 2015-02-20
Rok wydania: 2015
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16754362

Jego przyjaciel zrobił to za niego. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów sportu. Przejmująca opowieść o człowieku zbyt Robert Enke. Życie wypuszczone z rąk Pobierz wrażliwym, aby żyć. Dopiero jego samobójstwo wstrząsnęło światem i wielu osobom otworzyło oczy na problem depresji. Książka nagrodzona prestiżowym tytułem "william hill sports book of the year". "poruszająca książka, która wykracza daleko poza piłkę nożną"."the guardian" "opowieść o wyniszczającej chorobie, z którą niemiecki bramkarz stoczył samotną, przegraną walkę. Wielkie pieniądze, kochającą żonę, transfer do fc barcelony, obietnicę gry na mundialu w bramce reprezentacji niemiec.

Miał wszystko. Chorobie, która zmieniła w przekleństwo to, co dla milionów piłkarzy byłoby cudownym spełnieniem".michał pol, redaktor naczelny "przeglądu sportowego” "poruszająca lektura, która skłania do rewizji wyobrażeń na temat sportu, ale przede wszystkim – do głębokiej refleksji nad najważniejszymi wartościami w życiu".katarzyna rutkowska, psycholog sportu "trudno się pogodzić z odejściem naszych bliskich. Robert nie zdążył już jej wydać. chwytająca za Robert Enke. Życie wypuszczone z rąk Pobierz gardło historia bramkarza, męża i ojca. Jeśli do tego są to ludzie o wielkim sercu, ból jest jeszcze silniejszy. Reng i enke pisali tę książkę razem, chcąc pomóc ludziom zmagającym się z psychicznymi demonami. Najgroźniejszy przeciwnik czaił się jednak zupełnie gdzie indziej… paraliżujący strach, przerażający ból po tragicznej śmierci ukochanej córeczki, lęk przed każdym następnym dniem.

Na boisku powstrzymywał najlepszych napastników świata. Ta książka to wzruszający hołd oddany mojemu wspaniałemu koledze".dariusz żuraw, klubowy kolega roberta enke w drużynie hannoveru 96 w latach 2004–2008 "mocna historia o piekle, które rozegrało się w raju. Bo przecież tak sobie wyobrażamy życie profesjonalnych piłkarzy".michał trela, pasjonat bundesligi, "przegląd sportowy” .. Nikt nie zauważył dramatu ponad ludzkie siły.

Komentarze

Zostaw komentarz