Po Syberii

Po Syberii

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Seria: Orient Express
Liczba stron: 380
Rozmiar 1,2 MB
Data premiery: 2014-12-09
Tytuł: Po Syberii
Seria: Orient Express
Autor: Thubron Colin
Tłumacz: Kozińska Dorota
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 380
Data premiery: 2014-12-09
Rok wydania: 2012
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16427747

syberia opisana przez thubrona okazuje się kwintesencją rosji – na powierzchni resztki obozowych baraków sprzed 50 lat, a pod lodem mamuty zachowane tak, Po Syberii Pobierz że można policzyć liście z ich ostatniego posiłku. . Spod lodu wychodzi kościół prawosławny, lokalne kultury, które miały stać się częścią jednego radzieckiego ludu, ale nie dały się do końca podporządkować, a zamarzają resztki sowieckiego imperium, stare obozy, instytuty badawcze i komunistyczne utopie budowane na wiecznej zmarzlinie. Nienachalnie i powoli jedziemy przez wielką syberię.. In. To jest ten rodzaj opowieści podróżniczej, który lubię najbardziej. ..

Workutę (gdzie uczestniczy w prawosławnym nabożeństwie upamiętniającym ofiary łagrów), akademgorodok pod irkuckiem (miasto uczonych, dziś pozbawionych państwowych funduszy), jezioro bajkał, syberyjski klasztor buddyjski, wreszcie kołymę. Gdzieś pod lodem i pod rosją kryje się jednak coś potężnego, jednolitego, co kolejne ustroje chcą pokonać lub przeobrazić, ale w końcu zawsze stają się tylko jego częścią.thubron stara się to opisać, pokazując fascynujące miejsca, bardziej i mniej znane. Thubron podróżuje po paradoksalnej krainie, która jednocześnie umiera i się odradza. I na przemian: jedno odmarza, a drugie zamarza. Podróż rozpoczyna w jekaterynburgu, wspominając egzekucję rodziny carskiej, potem odwiedza m.

Komentarze

pacek

pacek

Nienachalnie i powoli jedziemy przez wielką syberię.. To jest ten rodzaj opowieści podróżniczej, który lubię najbardziej. .

Zostaw komentarz