Kamienista droga

Kamienista droga

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 88
Rozmiar 0,3 MB
Data premiery: 2014-11-18
Tytuł: Kamienista droga
Autor: Szczęsny Franciszek
Wydawnictwo: Novae Res
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 88
Data premiery: 2014-11-18
Rok wydania: 2011
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16136496

W jej to ręce wpadł kolejny od andrzeja list i rozpętała się burza z piorunami, jakiej ich zagroda od czasu przymusowej kolektywizacji wsi nie widziała i nie słyszała. Nie warto tego przytaczać. Ostatecznie mariola otrzymała kategoryczny zakaz myślenia o andrzeju i oficjalny areszt domowy o nieokreślonym czasie trwania. Była to dla niej klęska tak wielka, że prawie odechciało jej się żyć. Nie razy i szykany matki były w tym najgorsze, ale strach przed utratą ukochanego. Kamienista droga Pobierz Matka dziewczyny nie akceptuje wyboru córki, ponieważ upatrzyła sobie na zięcia kogoś miejscowego. Wówczas pomoc niespodziewanie pojawiła się ze strony mało spodziewanej: od ojczyma".

Jej bohaterami są młodzi ludzie urodzeni tuż przed końcem okupacji.. Zapomniała przy tym o grożącym jej niebezpieczeństwie ze strony matki. "kamienista droga" to opowieść o miłości i śmierci, osadzona w realiach kaszubskiej wsi. Czas wojny, którego nie pamiętają, wywarł wyraźne piętno na losach ich rodzin. Córka zmusza rodzicielkę do zaaprobowania jej decyzji poprzez zajście w ciążę. Do wesela jednak nie dochodzi, a dalsze życie bohaterów zamienia się Kamienista droga Pobierz w nieprzewidziany dramat."z napięciem oczekiwała odpowiedzi na swój pierwszy w życiu list napisany z takim wysiłkiem.   fragment powieści .

Mariola, młoda wiejska dziewczyna, zakochuje się w przesiedleńcu ze wschodu. Do tego jest osobą apodyktyczną i okrutną, nieznoszącą żadnego sprzeciwu.

Komentarze

Zostaw komentarz