Wielkie pytania małych ludzi

Wielkie pytania małych ludzi

Nauki matematyczno-przyrodnicze

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 56
Rozmiar 44,7 MB
Data premiery: 2014-10-07
Tytuł: Wielkie pytania małych ludzi
Autor: Rzezak Joanna, Mikołuszko Wojciech
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 56
Data premiery: 2014-10-07
Rok wydania: 2014
Format: PDF
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 15829917

jak smakuje chmura? dlaczego nie można się samemu połaskotać? dlaczego muzyka wesoła jest wesoła, a smutna – smutna? jak wygląda nic? po co żyjemy, skoro umieramy? to pytania najbardziej wnikliwych filozofów, badaczy, obserwatorów zjawisk tego świata i wszechświata. . Nie ma dla niego pytań zbyt prostych ani zbyt naiwnych. W każdym jest do odkrycia jakaś niezwykła, zaskakująca prawda. Pytania zadają w niej same dzieci. Joanna rzezak, autorka ilustracji, opatrzyła tekst dodatkową, równoległą narracją, pełną przystępnych schematów i infografik, obrazkowych gier Wielkie pytania małych ludzi Pobierz i zabaw. To pytania dzieci.

Tym razem mierzy się z 51 nowymi „wielkimi pytaniami małych ludzi”. Nad odpowiedziami od wielu lat, a czasami od wieków – głowią się najtęższe umysły ludzkości.. Tylko dzieci i geniusze nie boją się zadawać najtrudniejszych pytań i dziwić zjawiskom, które uchodzą uwadze większości dorosłych – mówi w swojej nowej książce wojciech mikołuszko, autor bestsellerów „tato, a po co?”, „tato, a dlaczego?”. Dzięki temu książka wojciecha mikołuszki nie tylko zaspokaja dziecięcą Wielkie pytania małych ludzi Pobierz ciekawość świata, ale wciąż na nowo ją rozbudza. Choć zadały je dzieci i czasami brzmią bardzo nienaukowo, każde z nich okazuje się kluczowe dla zrozumienia świata, w którym żyjemy. Autor w pocie czoła przeszukuje książki, naukowe czasopisma, rozmawia z badaczami i popularyzatorami nauki, by udzielić jak najprawdziwszych i najbardziej aktualnych odpowiedzi. To „wielkie pytania małych ludzi”.

Książkę „wielkie pytania małych ludzi” zainspirowała rubryka pod tym samym tytułem, która ukazuje się co piątek w „gazecie wyborczej”.

Komentarze

Zostaw komentarz