Rottenberg. Już trudno

Rottenberg. Już trudno

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyka Polityczna
Liczba stron: 253
Rozmiar 30,8 MB
Data premiery: 2014-05-27
Tytuł: Rottenberg. Już trudno
Autor: Rottenberg Anda, Jarecka Dorota
Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyka Polityczna
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 253
Data premiery: 2014-05-27
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14990205

Dzisiaj korzysta ze sławy autorki wystaw, tekstów o sztuce oraz autobiograficznej książki „proszę bardzo”.. And rottenberg powinno być więcej! Rottenberg. Już trudno Pobierz ;) dużo się nauczyłam, a kilka rzeczy mnie ucieszyło - myślę podobnie!. Jako jej dyrektorka i znalazła się w ogniu najważniejszej bitwy o sztukę, jaka się toczyła w polsce, i w jakiej chodziło o prawo jednostki, czyli artysty, do wolnej wypowiedzi. . Pracuje nad kolejnymi wystawami, wykłada w warszawskiej akademii sztuk pięknych i jeździ po warszawie na rowerze. Książkę pochłonęłam: miks wspomnień i poglądów. Każdy z nich inaczej przeplata się tu ze sztuką.

Na początku ustrojowej transformacji, rottenberg pracowała w departamencie plastyki ministerstwa kultury, gdzie mogła obserwować rozmontowywanie starego systemu i tworzenie nowego. Wróciła do zachęty w latach 90. Rozwija się na tle przełomowych momentów w historii polski: roku 1968, 1976, 1980 i 1989. Przez wiele lat usiłowała założyć w warszawie muzeum sztuki nowoczesnej. . wywiad z andą rottenberg to historia emancypacji, która zaczyna się w latach Rottenberg. Już trudno Pobierz 60. Od momentu pierwszych zawodowych kroków rottenberg w warszawskiej zachęcie, gdzie oprowadzała wycieczki i pisała protokoły z przyjęcia obrazów.

Komentarze

Ewelina

Ewelina

And rottenberg powinno być więcej! ;) dużo się nauczyłam, a kilka rzeczy mnie ucieszyło - myślę podobnie!. Książkę pochłonęłam: miks wspomnień i poglądów. .

Zostaw komentarz