Einstein. Jego życie, jego wszechświat

Einstein. Jego życie, jego wszechświat

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 790
Rozmiar 3,9 MB
Data premiery: 2014-04-02
Tytuł: Einstein. Jego życie, jego wszechświat
Tytuł oryginalny: Einstein: His Life and Universe
Autor: Isaacson Walter
Tłumacz: Skowroński Jarosław
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 790
Data premiery: 2014-04-02
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14697869

.. Książkę polecam wszystkim miłośnikom pióra waltera isaacsona, który jak dla mnie bardziej zagłębia się w esencję postaci o których życiu pisze. I nie tylko na tym, że weryfikuje obiegowe opinie, jak choćby tę o einsteinie niemiłosiernie ponoć rzępolącym na skrzypcach. Jak to się stało, że jednocześnie stał się ikoną kultury masowej. Znamy - przynajmniej pobieżnie - listę jego najważniejszych dokonań, łącznie z najsłynniejszym wzorem świata, pamiętamy o nagrodzie nobla, a także bez trudu przywołujemy z pamięci wizerunek uśmiechniętego mężczyzny z bujną, niesforną czupryną. Ciekawa książka o życiu tego wybitnego naukowca..bardziej polecam osobą, które interesują się życiem einsteina niż laikom. W trudnych i zniechęcających początkach kariery mógł równie dobrze obrać inną drogę; zostać dyrektorem urzędu patentowego w bernie lub znakomitym konstruktorem nowatorskich Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz urządzeń elektrycznych. .

Bynajmniej nie było mu to przeznaczone. W książce tej mamy więc głównie do czynienia z etymologią teorii względności i innych odkryć einsteina choć dowiemy się z niej także jakim był człowiekiem. Cała prawda o genialnym fizyku! wiemy, kim był albert einstein. Napisana tym samym wartkim stylem co późniejsza biografia stev'a jobsa. Książka waltera isaacsona jest wyjątkowa, ponieważ jasno pokazuje, w jaki sposób albert einstein został wielkim einsteinem. Jak dla mnie książka jest warta przeczytania.   niezwykłość biografii isaacsona polega nie tylko na tym, że dzięki niej uświadamiamy sobie, jak mało Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz w gruncie rzeczy wiemy. Jakie odniósł sukcesy, a jakie poniósł porażki (bo nie był nieomylny, nawet jako naukowiec).

Pełna ciekawostek i szczegółów, a przy tym w prosty i zrozumiały sposób dla laika tłumaczy wielkie odkrycia einsteina i ich źródła.. Wciągająca historia człowieka, który inspiruje swoim życiem bardziej niż swymi teoriami fizycznymi. W książce poznajemy wynalazcę bardzo prywatnie i to szczególnie mi się podobało. . Bardzo merytoryczna - w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje życie, osobowość i relacje międzyludzkie Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz twórcy teorii względności. . .

. Zmieniła moje spojrzenie na telefony i komputery i na microsoft, na jego samego. Obok marii skłodowskiej- curie to mój ulubiony noblista. Dla mnie najciekawsze było jego zaangażowanie Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz w ruchy społeczne i to jak ewoluowały jego poglądy.. Polecam. . .

Autorowi udało się nie tylko przedstawić geniusza jako człowieka, ale też pomóc mi w dogłębniejszym zrozumieniu teorii względności. Świetna biografia tego naukowego autorytetu. . Polecam gorąco!. Ale warto poznać w jaki sposób doszedł on na szczyt naukowych osiągnięć. Ale ta biografia to przede wszystkim osobista historia einsteina, ukazująca Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz jakim był człowiekiem, mężem, ojcem, przyjacielem. .

Przede wszytskim ja nie miałem wrażenia jakbym czytał biografię tylko doskonałą powięść napisaną na faktach. Pewnie dla pisarza nie było to łatwe, chociaż autor popełnił wiele biografii ludzi o ścisłych umysłach i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie jak chociażby słynną biografię steva jobsa.. Einsteina każdy zna jako autorytet naukowy, nierzadko jest uważany za najwybitniejszy umysł w historii współczesnej, synonim geniusza.

Komentarze

Sylwia

Sylwia

Wciągająca historia człowieka, który inspiruje swoim życiem bardziej niż swymi teoriami fizycznymi. Obok marii skłodowskiej- curie to mój ulubiony noblista. .

Justyna Kusiak

Justyna Kusiak

Pełna ciekawostek i szczegółów, a przy tym w prosty i zrozumiały sposób dla laika tłumaczy wielkie odkrycia einsteina i ich źródła.. Bardzo merytoryczna - w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje życie, osobowość i relacje międzyludzkie twórcy teorii względności. .

Marek Drobiazgiewicz

Marek Drobiazgiewicz

Jak to się stało, że jednocześnie stał się ikoną kultury masowej. Einsteina każdy zna jako autorytet naukowy, nierzadko jest uważany za najwybitniejszy umysł w historii współczesnej, synonim geniusza. Ale warto poznać w jaki sposób doszedł on na szczyt naukowych osiągnięć. Jakie odniósł sukcesy, a jakie poniósł porażki (bo nie był nieomylny, nawet jako naukowiec). Ale ta biografia to przede wszystkim osobista historia einsteina, ukazująca jakim był człowiekiem, mężem, ojcem, przyjacielem. Dla mnie najciekawsze było jego zaangażowanie w ruchy społeczne i to jak ewoluowały jego poglądy.. .

Jan Domański

Jan Domański

Autorowi udało się nie tylko przedstawić geniusza jako człowieka, ale też pomóc mi w dogłębniejszym zrozumieniu teorii względności. Pewnie dla pisarza nie było to łatwe, chociaż autor popełnił wiele biografii ludzi o ścisłych umysłach i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie jak chociażby słynną biografię steva jobsa.. .

Aleksandra

Aleksandra

Ciekawa książka o życiu tego wybitnego naukowca..bardziej polecam osobą, które interesują się życiem einsteina niż laikom. .

Andrzej Acra

Andrzej Acra

Zmieniła moje spojrzenie na telefony i komputery i na microsoft, na jego samego. .

Karol Buszkiewicz

Karol Buszkiewicz

Polecam. Napisana tym samym wartkim stylem co późniejsza biografia stev'a jobsa. Świetna biografia tego naukowego autorytetu. .

Sajru

Sajru

W książce poznajemy wynalazcę bardzo prywatnie i to szczególnie mi się podobało. Przede wszytskim ja nie miałem wrażenia jakbym czytał biografię tylko doskonałą powięść napisaną na faktach. Jak dla mnie książka jest warta przeczytania. Polecam gorąco!. .

Tomasz Olejniczak

Tomasz Olejniczak

W książce tej mamy więc głównie do czynienia z etymologią teorii względności i innych odkryć einsteina choć dowiemy się z niej także jakim był człowiekiem. Książkę polecam wszystkim miłośnikom pióra waltera isaacsona, który jak dla mnie bardziej zagłębia się w esencję postaci o których życiu pisze. .

Zostaw komentarz