Einstein. Jego życie, jego wszechświat

Einstein. Jego życie, jego wszechświat

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 790
Rozmiar 3,9 MB
Data premiery: 2014-04-02
Tytuł: Einstein. Jego życie, jego wszechświat
Tytuł oryginalny: Einstein: His Life and Universe
Autor: Isaacson Walter
Tłumacz: Skowroński Jarosław
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 790
Data premiery: 2014-04-02
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14697869

Znamy - przynajmniej pobieżnie - listę Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz jego najważniejszych dokonań, łącznie z najsłynniejszym wzorem świata, pamiętamy o nagrodzie nobla, a także bez trudu przywołujemy z pamięci wizerunek uśmiechniętego mężczyzny z bujną, niesforną czupryną. Wciągająca historia człowieka, który inspiruje swoim życiem bardziej niż swymi teoriami fizycznymi. cała prawda o genialnym fizyku! wiemy, kim był albert einstein. Polecam. Książka waltera isaacsona jest wyjątkowa, ponieważ jasno pokazuje, w jaki sposób albert einstein został wielkim einsteinem.. . W trudnych i zniechęcających początkach kariery mógł równie dobrze obrać inną drogę; zostać dyrektorem urzędu patentowego w bernie lub znakomitym konstruktorem nowatorskich urządzeń elektrycznych. Napisana tym samym wartkim stylem co późniejsza biografia stev'a jobsa.

  niezwykłość biografii isaacsona polega nie tylko na tym, że dzięki niej uświadamiamy sobie, jak mało w gruncie rzeczy wiemy. Pewnie dla pisarza nie było to Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz łatwe, chociaż autor popełnił wiele biografii ludzi o ścisłych umysłach i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie jak chociażby słynną biografię steva jobsa.. I nie tylko na tym, że weryfikuje obiegowe opinie, jak choćby tę o einsteinie niemiłosiernie ponoć rzępolącym na skrzypcach. Bardzo merytoryczna - w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje życie, osobowość i relacje międzyludzkie twórcy teorii względności. Bynajmniej nie było mu to przeznaczone. . . Obok marii skłodowskiej- curie to mój ulubiony noblista.

Świetna biografia tego naukowego autorytetu. Ale warto poznać w jaki sposób doszedł on na szczyt naukowych osiągnięć. Książkę polecam wszystkim miłośnikom pióra waltera isaacsona, który jak dla mnie bardziej zagłębia się w esencję postaci o których życiu pisze. . Autorowi udało się nie tylko przedstawić geniusza jako człowieka, ale też pomóc mi w dogłębniejszym zrozumieniu teorii względności. Zmieniła moje spojrzenie na telefony i komputery i na microsoft, na jego samego. Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz .

W książce poznajemy wynalazcę bardzo prywatnie i to szczególnie mi się podobało. Pełna ciekawostek i szczegółów, a przy tym w prosty i zrozumiały sposób dla laika tłumaczy wielkie odkrycia einsteina i ich źródła.. . Jak dla mnie książka jest warta przeczytania. Jakie odniósł sukcesy, a jakie poniósł porażki (bo nie był nieomylny, nawet jako Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz naukowiec). . Ciekawa książka o życiu tego wybitnego naukowca..bardziej polecam osobą, które interesują się życiem einsteina niż laikom.

Jak to się stało, że jednocześnie stał się ikoną kultury masowej. Ale ta biografia to przede wszystkim osobista historia einsteina, ukazująca jakim był człowiekiem, mężem, ojcem, przyjacielem. Polecam gorąco!. . Przede wszytskim ja nie miałem wrażenia jakbym czytał biografię tylko doskonałą powięść napisaną na faktach. Dla mnie najciekawsze było jego zaangażowanie w Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz ruchy społeczne i to jak ewoluowały jego poglądy.. Einsteina każdy zna jako autorytet naukowy, nierzadko jest uważany za najwybitniejszy umysł w historii współczesnej, synonim geniusza.

. W książce tej mamy więc głównie do czynienia z etymologią teorii względności i innych odkryć einsteina choć dowiemy się z niej także jakim był człowiekiem. .

Komentarze

Sylwia

Sylwia

Wciągająca historia człowieka, który inspiruje swoim życiem bardziej niż swymi teoriami fizycznymi. Obok marii skłodowskiej- curie to mój ulubiony noblista. .

Justyna Kusiak

Justyna Kusiak

Pełna ciekawostek i szczegółów, a przy tym w prosty i zrozumiały sposób dla laika tłumaczy wielkie odkrycia einsteina i ich źródła.. Bardzo merytoryczna - w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje życie, osobowość i relacje międzyludzkie twórcy teorii względności. .

Marek Drobiazgiewicz

Marek Drobiazgiewicz

Jak to się stało, że jednocześnie stał się ikoną kultury masowej. Einsteina każdy zna jako autorytet naukowy, nierzadko jest uważany za najwybitniejszy umysł w historii współczesnej, synonim geniusza. Ale warto poznać w jaki sposób doszedł on na szczyt naukowych osiągnięć. Jakie odniósł sukcesy, a jakie poniósł porażki (bo nie był nieomylny, nawet jako naukowiec). Ale ta biografia to przede wszystkim osobista historia einsteina, ukazująca jakim był człowiekiem, mężem, ojcem, przyjacielem. Dla mnie najciekawsze było jego zaangażowanie w ruchy społeczne i to jak ewoluowały jego poglądy.. .

Jan Domański

Jan Domański

Autorowi udało się nie tylko przedstawić geniusza jako człowieka, ale też pomóc mi w dogłębniejszym zrozumieniu teorii względności. Pewnie dla pisarza nie było to łatwe, chociaż autor popełnił wiele biografii ludzi o ścisłych umysłach i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie jak chociażby słynną biografię steva jobsa.. .

Aleksandra

Aleksandra

Ciekawa książka o życiu tego wybitnego naukowca..bardziej polecam osobą, które interesują się życiem einsteina niż laikom. .

Andrzej Acra

Andrzej Acra

Zmieniła moje spojrzenie na telefony i komputery i na microsoft, na jego samego. .

Karol Buszkiewicz

Karol Buszkiewicz

Polecam. Napisana tym samym wartkim stylem co późniejsza biografia stev'a jobsa. Świetna biografia tego naukowego autorytetu. .

Sajru

Sajru

W książce poznajemy wynalazcę bardzo prywatnie i to szczególnie mi się podobało. Przede wszytskim ja nie miałem wrażenia jakbym czytał biografię tylko doskonałą powięść napisaną na faktach. Jak dla mnie książka jest warta przeczytania. Polecam gorąco!. .

Tomasz Olejniczak

Tomasz Olejniczak

W książce tej mamy więc głównie do czynienia z etymologią teorii względności i innych odkryć einsteina choć dowiemy się z niej także jakim był człowiekiem. Książkę polecam wszystkim miłośnikom pióra waltera isaacsona, który jak dla mnie bardziej zagłębia się w esencję postaci o których życiu pisze. .

Zostaw komentarz