Einstein. Jego życie, jego wszechświat

Einstein. Jego życie, jego wszechświat

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 790
Rozmiar 3,9 MB
Data premiery: 2014-04-02
Tytuł: Einstein. Jego życie, jego wszechświat
Tytuł oryginalny: Einstein: His Life and Universe
Autor: Isaacson Walter
Tłumacz: Skowroński Jarosław
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 790
Data premiery: 2014-04-02
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14697869

I nie tylko na tym, że weryfikuje obiegowe opinie, jak choćby tę o einsteinie niemiłosiernie ponoć rzępolącym na skrzypcach. Ale ta biografia to przede wszystkim osobista Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz historia einsteina, ukazująca jakim był człowiekiem, mężem, ojcem, przyjacielem.   niezwykłość biografii isaacsona polega nie tylko na tym, że dzięki niej uświadamiamy sobie, jak mało w gruncie rzeczy wiemy. . Znamy - przynajmniej pobieżnie - listę jego najważniejszych dokonań, łącznie z najsłynniejszym wzorem świata, pamiętamy o nagrodzie nobla, a także bez trudu przywołujemy z pamięci wizerunek uśmiechniętego mężczyzny z bujną, niesforną czupryną. Bardzo merytoryczna - w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje życie, osobowość i relacje międzyludzkie twórcy teorii względności. . W książce tej mamy więc głównie do czynienia z etymologią teorii względności i innych odkryć einsteina choć dowiemy się z niej także jakim był człowiekiem.

Książka waltera isaacsona jest wyjątkowa, ponieważ jasno pokazuje, w jaki sposób albert einstein został wielkim einsteinem. Autorowi udało się nie tylko przedstawić geniusza Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz jako człowieka, ale też pomóc mi w dogłębniejszym zrozumieniu teorii względności. Cała prawda o genialnym fizyku! wiemy, kim był albert einstein. . Bynajmniej nie było mu to przeznaczone.. Ale warto poznać w jaki sposób doszedł on na szczyt naukowych osiągnięć. W trudnych i zniechęcających początkach kariery mógł równie dobrze obrać inną drogę; zostać dyrektorem urzędu patentowego w bernie lub znakomitym konstruktorem nowatorskich urządzeń elektrycznych. .

. Jak dla mnie książka jest warta przeczytania. Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz Ciekawa książka o życiu tego wybitnego naukowca..bardziej polecam osobą, które interesują się życiem einsteina niż laikom. Einsteina każdy zna jako autorytet naukowy, nierzadko jest uważany za najwybitniejszy umysł w historii współczesnej, synonim geniusza. Polecam gorąco!. Dla mnie najciekawsze było jego zaangażowanie w ruchy społeczne i to jak ewoluowały jego poglądy.. Książkę polecam wszystkim miłośnikom pióra waltera isaacsona, który jak dla mnie bardziej zagłębia się w esencję postaci o których życiu pisze.

. Jakie odniósł sukcesy, a jakie poniósł porażki (bo nie był Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz nieomylny, nawet jako naukowiec). Przede wszytskim ja nie miałem wrażenia jakbym czytał biografię tylko doskonałą powięść napisaną na faktach. . Napisana tym samym wartkim stylem co późniejsza biografia stev'a jobsa. Polecam. W książce poznajemy wynalazcę bardzo prywatnie i to szczególnie mi się podobało.

Pewnie dla pisarza nie było to łatwe, chociaż autor popełnił wiele biografii ludzi o ścisłych umysłach i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie jak chociażby słynną biografię steva jobsa.. Obok marii skłodowskiej- curie to mój ulubiony noblista. Pełna ciekawostek i szczegółów, a przy tym w prosty i zrozumiały sposób dla laika tłumaczy wielkie odkrycia einsteina i ich źródła.. . . . Świetna biografia tego Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz naukowego autorytetu.

Jak to się stało, że jednocześnie stał się ikoną kultury masowej. Wciągająca historia człowieka, który inspiruje swoim życiem bardziej niż swymi teoriami fizycznymi. Zmieniła moje spojrzenie na telefony i komputery i na microsoft, na jego samego.

Komentarze

Sylwia

Sylwia

Wciągająca historia człowieka, który inspiruje swoim życiem bardziej niż swymi teoriami fizycznymi. Obok marii skłodowskiej- curie to mój ulubiony noblista. .

Justyna Kusiak

Justyna Kusiak

Pełna ciekawostek i szczegółów, a przy tym w prosty i zrozumiały sposób dla laika tłumaczy wielkie odkrycia einsteina i ich źródła.. Bardzo merytoryczna - w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje życie, osobowość i relacje międzyludzkie twórcy teorii względności. .

Marek Drobiazgiewicz

Marek Drobiazgiewicz

Jak to się stało, że jednocześnie stał się ikoną kultury masowej. Einsteina każdy zna jako autorytet naukowy, nierzadko jest uważany za najwybitniejszy umysł w historii współczesnej, synonim geniusza. Ale warto poznać w jaki sposób doszedł on na szczyt naukowych osiągnięć. Jakie odniósł sukcesy, a jakie poniósł porażki (bo nie był nieomylny, nawet jako naukowiec). Ale ta biografia to przede wszystkim osobista historia einsteina, ukazująca jakim był człowiekiem, mężem, ojcem, przyjacielem. Dla mnie najciekawsze było jego zaangażowanie w ruchy społeczne i to jak ewoluowały jego poglądy.. .

Jan Domański

Jan Domański

Autorowi udało się nie tylko przedstawić geniusza jako człowieka, ale też pomóc mi w dogłębniejszym zrozumieniu teorii względności. Pewnie dla pisarza nie było to łatwe, chociaż autor popełnił wiele biografii ludzi o ścisłych umysłach i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie jak chociażby słynną biografię steva jobsa.. .

Aleksandra

Aleksandra

Ciekawa książka o życiu tego wybitnego naukowca..bardziej polecam osobą, które interesują się życiem einsteina niż laikom. .

Andrzej Acra

Andrzej Acra

Zmieniła moje spojrzenie na telefony i komputery i na microsoft, na jego samego. .

Karol Buszkiewicz

Karol Buszkiewicz

Polecam. Napisana tym samym wartkim stylem co późniejsza biografia stev'a jobsa. Świetna biografia tego naukowego autorytetu. .

Sajru

Sajru

W książce poznajemy wynalazcę bardzo prywatnie i to szczególnie mi się podobało. Przede wszytskim ja nie miałem wrażenia jakbym czytał biografię tylko doskonałą powięść napisaną na faktach. Jak dla mnie książka jest warta przeczytania. Polecam gorąco!. .

Tomasz Olejniczak

Tomasz Olejniczak

W książce tej mamy więc głównie do czynienia z etymologią teorii względności i innych odkryć einsteina choć dowiemy się z niej także jakim był człowiekiem. Książkę polecam wszystkim miłośnikom pióra waltera isaacsona, który jak dla mnie bardziej zagłębia się w esencję postaci o których życiu pisze. .

Zostaw komentarz