Walt Disney. Potęga marzeń

Walt Disney. Potęga marzeń

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Dream Music
Liczba stron: 481
Rozmiar 5,5 MB
Data premiery: 2014-01-15
Tytuł: Walt Disney. Potęga marzeń
Tytuł oryginalny: Walt Disney. An American Original
Autor: Thomas Bob
Tłumacz: Rutkowska Teresa
Wydawnictwo: Dream Music
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 481
Data premiery: 2014-01-15
Rok wydania: 2014
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14340437

Dzięki temu „potęga marzeń” nie jest tylko opowieścią opisującą mechanizmy niezwykłej kariery artysty i przedsiębiorcy, a przede wszystkim opowieścią o człowieku, który dzięki swojej niezłomności i konsekwencji, doszedł na szczyty potęgi w amerykańskiej fabryce snów . Oczywiście w tej niezwykłej biografii nie może zabraknąć myszki miki. Te przesłania były w pewnym sensie ideą sprawczą wszystkich działań walta disneya. Czytając biografię walta byłam pod wrażeniem. Thomas podarował nam książkę sympatyczną i pouczającą.daniel menaker, „new york times book review”dla miłośników disneya, ta książka stanie się prawdziwa biblią o tym niezwykłym człowieku, jego marzeniach i jak udało mu się je osiągnąć.barry morrison, „denver post”fragment z posłowia tłumaczki teresy rutkowskiej biografii boba thomasa „walt disney - potęga marzeń”„diane disney miller, córka walta disneya, zmarła 19 listopada 2013 Walt Disney. Potęga marzeń Pobierz roku w wieku osiemdziesięciu lat. W pracy był bardzo wymagający. Zarówno walt, jak i miki mieli awanturnicze usposobienie, łą¬czyło ich poczucie sprawiedliwości, cechowała prostolinijność i chło¬pięce pragnienie współzawodnictwa. Niejeden człowiek poddałby się, ale nie on.

jak chłopakowi z małego miasteczka w missouri udało się stworzyć jedną z największych korporacji rozrywkowych na świecie – the walt disney company? biografia „walt disney – potęga marzeń” to przemawiająca do wyobraźni bestsellerowa opowieść o tym, jak ważne są w życiu marzenia i determinacja by je spełniać!gdy powstawała myszka miki, niektórzy twierdzili że jest kopią walta disneya. . Obaj byli też bezwzględnymi wyznawcami powszechnej idei horatia algera – drogi "od pucybuta do milionera", gdzie Walt Disney. Potęga marzeń Pobierz ubodzy chłopcy, spełniają swoje "amerykańskie marzenie" dzięki ciężkiej pracy, odwadze i determinacji.bob thomas – znany biograf gwiazd i autor wielu książek poświęconych wszechwładcom hollywoodu, takim jack warner, david o. Nawet wtedy, kiedy miał wielokrotne problemy finansowe, kiedy krytykowano jego pomysły. Thomas miał nad nimi wszystkimi przewagę co najmniej z dwóch powodów. Jego upór był i jest imponujący. Zanuck, jako jedyny z biografów , który zmierzył się z historią twórcy disneylandu, miał dostęp do prywatnych zbiorów rodziny disneyów. Wielka szkoda,że nie ma jakiegoś dodatku o późniejszych filmach disneya.

(…)od chwili wydania książki thomasa powstało co najmniej kilkanaście relacji o życiu walta disneya w najrozmaitszych formułach, także komiksowej czy skierowanej do dziecięcego czytelnika. Postaci ,która chyba najbardziej kojarzy się z waltem disneyem. Od śmierci ojca do ostatnich dni troskliwie dbała o spuściznę po nim. Tak właśnie trafiła do moich rąk ta książka.historia opisana w "potędze marzeń" bardzo mi się spodobała. Unikając więc kwestii zbyt drażliwych lub niemożliwych wówczas do weryfikacji, wydobywa niejednoznaczność i złożoność tej postaci, którą w skrajnie odmienny sposób odbierała najbliższa rodzina czy przyjaciele, a inaczej – wrogowie bądź konkurenci.”dream books, 2014 . Myślę, że Walt Disney. Potęga marzeń Pobierz ta publikacja powinna zainteresować każdego. Jego droga życiowa jest w pewnym sensie typową realizacją najsłynniejszego amerykańskiego mitu od gazeciarza do milionera. Książka w zasadzie kończy się wraz ze śmiercią walta - jest to książka wydana w latach 70, ale nic nie stało na przeszkodzie opisać późniejszą sytuację.

(…) książka boba thomasa odnosi się do tego pierwszego okresu budowania przyszłego imperium, naznaczonego wyjątkowym, osobistym i w dużym stopniu niepodzielnym oddziaływaniem jego twórcy na wszystkich poziomach struktury przedsiębiorstwa. Kupuje glownie biografie ciekawych ludzi.wspaniala ksiazka. W końcu walt obiecał swojej córce diane, że zrealizuje ekranizację tej powieści i jak zwykle dopiął swego.książka boba thomasa jest zbyt krótka… ale to dobry sposób, by dowiedzieć się czegoś o tym niezwykłym człowiek.ray bradbury, „los angeles times”(…) zdarzenia i anegdoty składają się na zajmującą opowieść Walt Disney. Potęga marzeń Pobierz (…) notatki, listy i fotografie dostarczają masy szczegółów. Potęga marzeń. Lubił wyzwania i łatwo się nie poddawał.o prawa do ekranizacji mary poppins, disney toczył prawdziwe boje z jej autorką, pamelą l. Film bardzo mi się podobał. (…) powiada się, że przed laty z jej inspiracji powstał pierwszy park rozrywki disneyland, namówiła też ojca, by zrealizował film mary poppins według jej ukochanej książki napisanej przez pamelę lyndon travers. Zawsze dążył do celu.studio założył wraz z bratem royem i prowadzili je w zgodzie przez lata.

Travers prawie… dwadzieścia lat! film okazał się niebywałym sukcesem komercyjnym i artystycznym, uhonorowanym przyznaniem 5 oscarów. Z chęcią przeczytałabym historię powstania " króla lwa" ( mojej pierwszej disneyowskiej animacji). Niektóre z nich, wykorzystując różne mniej lub bardziej wiarygodne źródła, dążą do zdyskredytowania postawy twórcy, przede wszystkim w aspekcie jego wyborów politycznych czy ideologicznych, inne starają się ukazać go w miarę wielostronnie, jeszcze inne są Walt Disney. Potęga marzeń Pobierz wyraźnie tendencyjne czy nastawione na sensację. Od razu poszukałam w internecie książki na temat walta disneya. Po pierwsze, poznał disneya osobiście i mógł sam oszacować go jako człowieka, po drugie, rodzina disneyów udostępniła mu szereg materiałów archiwalnych, do których inni później nie mieli już dostępu, zapewniając mu jako autorowi – jak sam podkreśla – maksymalną swobodę w ich doborze. Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w książce "walt disney. Ale thomas wskazał na jej niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju bieg, a przede wszystkim mocno osadził ją w amerykańskiej rzeczywistości i historii, nadał jej pragmatyczny, logiczny wymiar. Zawsze wierzył w spełnienie swoich marzeń.

Selznick czy darryl f. " królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków", " pinokio", "bambi" te animacje znają wszyscy. Autor kładzie nacisk przede wszystkim na osobowość walta disneya, wskazując na te jej cechy, które sprawiły, że stał się on jedną z najważniejszych postaci xx wieku, o ogromnym wpływie na kształt dzisiejszej kultury popularnej. Od walta disneya powinniśmy nauczyć się uporu w dążeniu do spełnienia marzeń.wydaję się,że największym minusem tej książki są małe literki, Walt Disney. Potęga marzeń Pobierz ale jeżeli chce się poznać historię, tego niezwykłego człowieka, to nie problem.. Pertraktacje z autorką trwały wiele lat i dopiero dzieci diane mogły się cieszyć efektem ekranowym magicznej historii o tajemniczej, niezwykłej niani, która uczyła swych podopiecznych, że nie można rezygnować z marzeń i trzeba wierzyć w siłę wyobraźni, niani, która przywróciła upragniony ład w rodzinie i zespoliła jej członków mocnymi więzami miłości. Pochodził on z wieloletniej rodziny.wszystko co osiągnął zawdzięczał tylko sobie. Dlatego też niemal wszyscy późniejsi autorzy musieli odnosić się do książki thomasa i czerpać z niej informacje źródłowe, a z uwagi na wiarygodność oceniana jest ona wysoko, mimo że pisarz nie ukrywa, iż był głęboko zafascynowany postacią swojego bohatera.. Z biografii możemy dowiedzieć się jakim disney był synem,mężem, ojcem i szefem.

Sam disney często tłumaczył, że „mi¬ki jest sympatycznym facetem, który nigdy nikogo nie skrzywdził, który popada w niezawinione przez siebie kłopoty, ale zawsze dzielnie udaje mu się pokonać przeciwności losu”. Jednak nie każdy wie, jak one powstały. Będąc już dojrzałym człowiekiem i poważnym przedsiębiorcą, pielęgnował w sobie dziecięcy instynkt twórczy, tłumiony w czasach, gdy jako malec musiał ciężko zarabiać na życie. Bardzo lubię filmy disneya, jestem z tego pokolenia który wychował się na tradycyjnych animacjach tej wytwórni, a wszystko to stworzył jeden człowiek - walt disney.tą niezwykłą postacią zainteresowałam się,po obejrzeniu dokumentu na temat walta. Trudności, jakie stawiało Walt Disney. Potęga marzeń Pobierz przed nim życie, wyzwalały w nim energię i nowe pomysły. Bardzo je kochał.w książce " walt disney.potęga marzeń" zabrakło moim zdaniem informacji, jak firma działała po śmierci założyciela. .

Goraco polecam.franciszek gajewski. Jest tu wiele faktów i ciekawostek. Wielu mu to zarzucało, ale kto z nas nie ma wad?. Gdy powstała, niektórzy twierdzili, że jest kopią samego disneya.czytając książkę, dowiedziałam się jak wielkie problemy, miał walt na początku. Walt disney uwielbiał swoje córki. Dobrze się rozumieli i Walt Disney. Potęga marzeń Pobierz choć czasami roy miał wątpliwości, co do niektórych projektów to wspierał brata. On się nie poddawał.

Komentarze

Aga

Aga

Film bardzo mi się podobał. Książka w zasadzie kończy się wraz ze śmiercią walta - jest to książka wydana w latach 70, ale nic nie stało na przeszkodzie opisać późniejszą sytuację. Tak właśnie trafiła do moich rąk ta książka.historia opisana w "potędze marzeń" bardzo mi się spodobała. Bardzo lubię filmy disneya, jestem z tego pokolenia który wychował się na tradycyjnych animacjach tej wytwórni, a wszystko to stworzył jeden człowiek - walt disney.tą niezwykłą postacią zainteresowałam się,po obejrzeniu dokumentu na temat walta. Jego upór był i jest imponujący. Wielu mu to zarzucało, ale kto z nas nie ma wad?. Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w książce "walt disney. Zawsze wierzył w spełnienie swoich marzeń. Od razu poszukałam w internecie książki na temat walta disneya. On się nie poddawał. Zawsze dążył do celu.studio założył wraz z bratem royem i prowadzili je w zgodzie przez lata. " królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków", " pinokio", "bambi" te animacje znają wszyscy. Potęga marzeń. Pochodził on z wieloletniej rodziny.wszystko co osiągnął zawdzięczał tylko sobie. Od walta disneya powinniśmy nauczyć się uporu w dążeniu do spełnienia marzeń.wydaję się,że największym minusem tej książki są małe literki, ale jeżeli chce się poznać historię, tego niezwykłego człowieka, to nie problem.. Bardzo je kochał.w książce " walt disney.potęga marzeń" zabrakło moim zdaniem informacji, jak firma działała po śmierci założyciela. Jest tu wiele faktów i ciekawostek. Niejeden człowiek poddałby się, ale nie on. Jednak nie każdy wie, jak one powstały. Nawet wtedy, kiedy miał wielokrotne problemy finansowe, kiedy krytykowano jego pomysły. Gdy powstała, niektórzy twierdzili, że jest kopią samego disneya.czytając książkę, dowiedziałam się jak wielkie problemy, miał walt na początku. Myślę, że ta publikacja powinna zainteresować każdego. Oczywiście w tej niezwykłej biografii nie może zabraknąć myszki miki. Postaci ,która chyba najbardziej kojarzy się z waltem disneyem. Dobrze się rozumieli i choć czasami roy miał wątpliwości, co do niektórych projektów to wspierał brata. Czytając biografię walta byłam pod wrażeniem. Z chęcią przeczytałabym historię powstania " króla lwa" ( mojej pierwszej disneyowskiej animacji). Z biografii możemy dowiedzieć się jakim disney był synem,mężem, ojcem i szefem. Wielka szkoda,że nie ma jakiegoś dodatku o późniejszych filmach disneya. W pracy był bardzo wymagający. Walt disney uwielbiał swoje córki. .

Franciszek Gajewski

Franciszek Gajewski

Kupuje glownie biografie ciekawych ludzi.wspaniala ksiazka. Goraco polecam.franciszek gajewski. .

Zostaw komentarz